Afera na procesie Rybaka. Sąd dokonał selekcji Polaków. 13 kwietnia poznamy wyrok [eMisjaTV]


Wielkim skandalem rozpoczął się proces apelacyjny Piotra Rybaka, skazanego przez sąd pierwszej instancji na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności, za spalenie kukły „stereotypowego żyda” podczas antyislamskich protestów na rynku we Wrocławiu.

Na proces Rybaka przybyli ludzie z całej Polski. Chwilę przed rozpoczęciem rozprawy okazało się, że wejść na salę sądową mogą jedynie posiadacze specjalnych przepustek, a takowe mieli jedynie przedstawiciele organizacji żydowskich, KODu i stowarzyszenia Obywatele RP. Ani Rybak, ani też jego pełnomocnik nie zostali powiadomieni o nowej procedurze, dlatego nikt z rodziny i przyjaciół oskarżonego nie mógł przekroczyć kordonu policji. Wybuchła awantura, która szybko przerodziła się w obywatelski wiec. Wznoszono patriotyczne hasła i odśpiewano hymn Polski. Przewodniczący składu sędziowskiego pozostał jednak niewzruszony.
Ostatecznie Piotr Rybak wszedł na salę jedynie w asyście swego obrońcy i mediów. Na obszernej widowni zasiadło 16 osób. Większość z nich trzymała w rękach żółte róże i kartki z napisem: „precz z faszyzmem”. Mimo okrzyków zza drzwi sędzia rozpoczął rozprawę oddając głos obronie, prokuraturze, a na koniec także oskarżonemu.
Wszystkie strony były zgodne co do nieproporcjonalnej kary wobec popełnionego czynu. Prokurator podtrzymał wersję z pierwszej instancji, wnosząc o prace społeczne, natomiast pełnomocnik Rybaka poprosił o uniewinnienie swego klienta.
Piotr Rybak po raz kolejny powtórzył, że kukła nie dotyczyła Żydów jako nacji, lecz Georga Sorosa, światowego spekulanta i filantropa, walczącego od lat z ideą państw narodowych. Oskarżony przypomniał również, że nie on wykonał kukłę, a za brak wizerunku Sorosa odpowiada człowiek, który miał przywieźć zdjęcie twarzy znanego żydowskiego finansisty. Tak się jednak nie stało, a kukła spłonęła. Mimo to Rybak nie czuje się winny, ponieważ w trakcie manifestacji wielokrotnie powtarzał, iż chodzi o Sorosa, a samo zgromadzenie miało charakter antyislamskiego i antyimigracyjnego wiecu, na którym nie pojawiły się żadne treści antysemickie.
W odniesieniu do zajścia na korytarzu Piotr Rybak stwierdził, że jest to jawna dyskryminacja Polaków w ich własnym kraju, a zarazem skandal inspirowany przez stronę żydowską. Dlatego też Rybak zapowiedział, że wyroku skazującego nie potraktuje osobiście. Jego zdaniem działania sądu od początku były wymierzone w godność i honor Polaków, czego efektem jest polityczny symbol kary.
Wyrok w tej sprawie ogłoszony będzie 13 kwietnia b.r. w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, o godz. 13.30 w sali nr 2.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCytN3QlZVPs8i4NZaCpvaDQ

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

11 odpowiedzi na „Afera na procesie Rybaka. Sąd dokonał selekcji Polaków. 13 kwietnia poznamy wyrok [eMisjaTV]

 1. Lorenz mówi:

  Potworne jest niewpuszczenie na salę publiczności polskiej – to jawne złamanie praw Konstytucji RP. Na miejscu Pana Rybaka złożyłbym natychmiast WNIOSEK O WYŁĄCZENIE TEGO SĘDZIEGO i jego ŚCIGANIE NA DRODZE KARNEJ – patrz moja LISTA NIEGODNYCH SĘDZIÓW ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ ( strona na Facebooku POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA ). JAK NAZYWA SIĘ TEN SĘDZIA?

  • Tadko mówi:

   Święta racja. Nie wpuszczenie Narodu Polskiego w polskim Sądzie w charakterze publiczności w sprawie Polaka Piotra Rybaka i na tą okoliczność zmiany proceduralne bez powiadomienia strony w szczególności oskarżonego było i jest dla dobra wymiaru sprawiedliwości podstawą do przekazania sprawy do rozpoznania przez Sąd spoza apelacji wrocławskiej.

 2. normalny mówi:

  Za spalenie jakiejś kukly 10 miesięcy aresztu. Za obrażanie Pana Jezusa Chrystusa bezkarność. I to dzieje się w rzekomo wolnej i rzekomo katolickiej Polsce. Najwyższy czas aby skończyć z oszukiwaniem się. Polacy w tym katolicy są w totalnej rozsypce , w totalnym rozgardiaszu i zdezorganizowani bardziej niż pod zaborami.

 3. Miro mówi:

  Precz z faszystami!

 4. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  Pan Rybak mówiąc że sąd wpuścił żydów a nie wpuścił polaków na sale sądową zachowuje się tak jakby wykonywał zlecenie gazety wyborczej kompromitacji polskiego patriotyzmu! Nic mi nie wiadomo aby na sali sadowej byli przedstawiciele gminy żydowskiej?! Tak więc nie żydzi a stare komuchy ,lewactwo które ten rewir Wrocławia obsługuje.!
  Wierzę że Pan Rybak stosuje określenie żydzi a myśli lewacy. Wszyscy ci ludzie obecni na sali rozpraw potrafią udowodnić pewnie że nie są narodowości żydowskiej! I co wtedy Panie Rybak!? Robią z Pana oszołoma .

 5. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  To prowokacja na zlecenie G.W ! . Gazeta wyborcza cytuje z namaszczeniem każde słowo Piotra Rybaka! Rybak realizuje scenariusz gazety wyborczej! Groził szturmem sali sądowej! Prowokator! jego celem jest kompromitacja narodowców!

 6. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  Ks.Jacku proszę skasować mój pierwszy komentarz.

  Piotr Rybak to człowiek wykreowany przez gazetę wyborczą. Zdjęcie Piotra Rybaka przypominającego gestykulacją Hitlera kolportowane przez gazetę wyborcza obiegło cały świat! .Z podpisem W Polsce odradza się faszyzm! W internecie jest film w którym Rybak grozi szturmem tysięcy narodowców na budynek sądu! Piotr Rybak to ,,TW Bolek,, nowy Lech Wałęsa kreowany przez gazetę wyborczą na przywódcę narodowców! Swoim brakiem szacunku dla sądu, warcholstwem skandalicznym zachowaniem wobec prezesa sądu ma skompromitować i zniechęcić patriotów do obrony swoich liderów. Przepustki czy nie zgodny z oczekiwaniami werdykt sędziego albo cokolwiek innego nie mogą być pretekstem do tak skandalicznych zachowań wobec sędziów czy wznoszenia okrzyków na terenie budynku sądu. Do tej haniebnej manipulacji użyto hymnu polskiego odśpiewując go w budynku sądu i symboli religijnych! hańba!

 7. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  Prowokacja ze spaleniem kukły Żyda podczas manifestacji we Wrocławiu.
  Na środowej manifestacji antyimigranckiej we Wrocławiu związany ze Zbigniewem Stonogą, Piotr Rybak spalił kukłę przedstawiającą Żyda. Nie wiadomo co ona robiła na… antyislamskiej manifestacji. Wiemy natomiast kim jest podpalacz.

  Spalenie kukły posłużyło m.in. „Gazecie Wyborczej” do dyskredytowania protestów antyimigracyjnych. Wyborcza.pl publikuje tekst: Polscy intelektualiści: „Teraz palą kukły, kiedyś spalą nas”. Z kolei prokuratura wszczęła śledztwo ws. manifestacji przeciwko imigrantom, która odbyła się na wrocławskim Rynku.

  Kim jest podpalacz? Piotr Rybak określany jest jako „działacz polityczny bez życiorysu”. Były lider Oburzonych, reprezentant oszukanych przedsiębiorców, górników, rolników, transportowców polskich, reprezentantów JOW-ów i narodowców. Współpracownik Stonogi, Kukiza i Kowalskiego. Widywany podczas manifestacji w Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku – sylwetka Piotra Rybaka znana jest wszystkim, którzy organizowali protesty przeciwko patologiom III RP. Z jakiś względów przed jego działalnością przestrzegają jego byli współpracownicy.

  „W związku z zachowaniem Piotra Rybaka z Wrocławia, niegodnym uczciwego i inteligentnego człowieka, który z jednej strony wielokrotnie deklarował ścisłą współpracę z naszym stowarzyszeniem „OBURZENI”, z drugiej zaś – w tym samym niemal czasie – rozpowszechnia oszczercze wobec nas informacje, pozwolimy sobie wyrazić sugestię, by zachować wyjątkową powściągliwość we wszelkich kontaktach z tym człowiekiem” – napisali w oficjalnym oświadczeniu reprezentanci stowarzyszenia „Oburzeni”. Spalenie kukły wywołało falę oburzenia w przeróżnych środowiskach także wśród samych narodowców. „Jako narodowiec stwierdzam, że na 99 % to była milicyjna prowokacja. To jak z budką w Warszawie. Cui bono” – komentowali narodowcy na jednym z portali. „To jest jakiś kumpel Stonogi – on nigdy z ND/RN nie miał wiele wspólnego, do tego roku…” – podkreślali internauci.

  Tymczasem widać po tytułach w Gazecie Wyborczej komu najbardziej zależy na rozdmuchaniu problemu:
  „Polscy intelektualiści: „Teraz palą kukły, kiedyś spalą nas”
  „Frasyniuk, Chybicka, Obremski… Politycy o spaleniu kukły Żyda we Wrocławiu”
  „Spalenie kukły Żyda. PiS z Kukizem: nic nie wiemy, nie komentujemy”

  GW, która jest pierwszym konfidentem jeśli chodzi o doniesienia do niemieckich i amerykańskich lewicowych gazet na temat wypowiedzi polityków PiS i tym razem stanęła na wysokości zadania i doniosła… tym razem do Izraela:
  „Izraelska prasa o spaleniu kukły Żyda. „Płonęły w latach 30.”

  Wiemy oczywiście komu najbardziej zależy na podsycaniu gasnącego polskiego antysemityzmu, pytanie tylko czy tym razem Gazeta Wyborcza zapłaciła za celową prowokację, czy tylko cynicznie wykorzystuje podły postepek ewidentnie chorego człowieka?

  Całe szczęście, że oprócz sprzedajnej gadzinówki Michnika jest jeszcze opiniotwórcze Forum Żydów Polskich, czy Żydowski Instytut Historyczny pod dyrekcją Pawła Śpiewaka, które odcinają się od takich tanich prowokacji.
  http://andrzej111.salon24.pl/681187,ktos-znowu-spalil-zyda-na-zamowienie-gazety-wyborczej

 8. Maciej mówi:

  Zdumiewające jak potwornie głupi są ci ludzie!!! FASZYZM to ideologia socjalistyczna a więc biegunowo odległa od zasad prawicy! Dla większości z nich karteczka „przecz z faszyzmem” to samozaoranie równe „dość dyktatury kobiet” wywrzaskiwane przez panią S-Wielgus !

 9. janusz mówi:

  wezcie zdejmijcie tego Rybaka bo robi porute straszna … selekcja hahahahahahah selekcja ….

 10. Kowalik mówi:

  Odczytanie wyroku odbędzie się 13 kwietnia, ale nikt nowy nie dostanie karty wejścia na salę sądową. Obowiązują „wejściówki”, które wydano wcześniej. Byłem w sekretariacie sądu i taką otrzymałem informację. Jawne pogwałcenie praw i dyskryminacja. Można było , chociaż trochę, poprawić wizerunek sądu poprzez wystawianie nowych pozwoleń, gdy już wszyscy znają warunki gry…może gierki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ