Po trzykroć hańba! Prezydent Duda na Ukrainie z banderowskim okrzykiem na ustach [WIDEO]

Prezydent RP Andrzej Duda przybył z wizytą na Ukrainę. W Kijowie, gdzie podpisał skandaliczną deklarację redukującą ukraińskie ludobójstwo na Polakach do rangi „konfliktu” i „politycznej represji” uroczyście przywitał się z ukraińskimi żołnierzami. Niestety, z ust Dudy padło banderowskie hasło, z którym na ustach, kilkadziesiąt lat temu, Ukraińcy mordowali Polaków tylko dlatego, że byli Polakami. Sława Ukrainii – wykrzyczał Duda. Herojam Sława – odpowiedzieli ukraińscy żołdacy. Podkreślam! Nawet przewodniczący ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowicz nie kryje faktu, że jest to pozdrowienie banderowskie, tj. ludobójców Polaków!

Ukraińcy z tym właśnie hasłem na ustach mordowali Polaków czym popadnie, na setki bestialskich sposobów. Wspomina to ppłk. Stanisław Jastrzębski z którym rozmawiałem w ramach autorskiego projektu „Spotkanie ze Świadkiem Rzezi Wołyńskiej”. – Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – wspomina mój rozmówca ppłk Stanisław Jastrzębski, świadek ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, a zarazem żołnierz Armii Krajowej.

Jeśli Duda ma honor jak dziś spojrzy Polakom w twarz? Jak spojrzy w oczy tym, którzy cudem przeżyli ludobójstwo zgotowane nam przez Ukraińców? Czy on i jego małżonka, która w ubiegłym roku na cmentarzu we Lwowie oddawała pokłony ukraińskim mordercom Polaków, w końcu się opamiętają?

Wywiady ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej zrealizowane w ramach autorskiego projektu (więcej niebawem – wspieraj projekt – KLIK):

Przeczytaj:

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ