Skandaliczna deklaracja Dudy i Zełenskiego: „Potępiamy zbrodnie przeciwko ludzkości”. Ani słowa o ludobójstwie na Polakach, za to mowa o „konfliktach” i „politycznych represjach”

Prezydent RP przybył z wizytą na Ukrainę. Jednym z punktów programu było wspólne podpisanie deklaracji z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Dokument nosi mylny tytuł: „Potępiamy zbrodnie przeciwko ludzkości”. Treść deklaracji to policzek dla polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu, Zamojszczyźnie i  Małopolsce Wschodniej, które powszechnie określamy mianem Rzezi Wołyńskiej. Zamiast potępienia ludobójstwa jest mowa o potrzebie upamiętniania „niewinnych ofiar konfliktów i politycznych represji XX wieku”. Rzeź na Polakach, mordowanie naszych przodków na 362 sposoby, nie była ani „konfliktem”, ani „polityczną represją”. Była ludobójstwem, które przeprowadzali szowiniści Bandery oraz ukraińscy sąsiedzi, czemu dowodzą świadkowie tych przerażających wydarzeń, z którymi rozmawiam w ramach autorskiego projektu „Spotkanie ze Świadkiem Rzezi Wołyńskiej” (więcej TUTAJ). Treść tej deklaracji jest skandaliczna i publicznie winna zostać potępiona przez Naród Polski z organizacjami kresowymi na czele.

Potępiamy zbrodnie przeciwko ludzkości, w tym również te popełnione na gruncie nienawiści i uważamy, że nie mogą one być w żaden sposób usprawiedliwione. Uznajemy za ważną potrzebę uczczenia pamięci niewinnych ofiar konfliktów i politycznych represji XX wieku. Podkreślamy potrzebę zapewnienia możliwości poszukiwań i ekshumacji tych ofiar na Ukrainie i w Polsce, celem zadośćuczynienia ich pamięci oraz żyjącym jeszcze ich krewnym a także potomkom, w duchu poszanowania prawdy historycznej – brzmi treść deklaracji, która sugeruje, że ludobójstwo, które Ukraińcy przeprowadzili na Polakach było tylko „konfliktem”. Nie ma w niej mowy deklaracji i wezwania ze stronu Dudy, by Ukraińcy przestali hołdować Banderze i jego ideowym pobratymcom. Nie ma słowa o tym, że państwo ukraińskie buduje swoją tożsamość na bestialskiej rzezi. Padają za to słowa, które niczym nóż masło wpisują się w haniebne oświadczenie ambasady Ukrainy w Polsce z 11 lipca 2020, w którym Polskę obarczono odpowiedzialnością za ludobójstwo na Wołyniu.
PRZECZYTAJ: Skandaliczny wpis Ukraińca: „Polsko ty h*ju”

Jak długo jeszcze w imię amerykańskich i unijnych interesów polscy politycy będą pluć w twarz ofiarom, świadkom Rzezi Wołyńskiej i Narodowi Polskiemu, który przecież NIE MOŻE zapomnieć o bestialsko pomordowanych przodkach? Czym różni się rzeź na Polakach mordowanych przez Ukraińców od tej, którą m.in. Żydom zgotowali Niemcy? Dlaczego mord na Żydach określa się mianem Holokaustu i ludobójstwa, zaś pożogę na Polakach próbuje się zredukować do „konfliktu” i „politycznych represji”? Czy wyobrażacie sobie co by się stało, gdyby takiej redukcji zostało poddane ludobójstwo na Żydach? Polsko, jak długo jeszcze będziesz to znosić?

PEŁNA TREŚĆ DEKLARACJI – TUTAJ

Wywiady ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej zrealizowane w ramach autorskiego projektu (więcej niebawem):

Przeczytaj także:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ