Leo Messi potępia żydowską okupację! Mainstream „widzi” to zupełnie inaczej. Pytania odpowiedzi [WIDEO]

W najbliższą sobotę (9 czerwca) miał się odbyć mecz towarzyski Argentyny z Izraelem w Jerozolimie. Po przeniesieniu ambasady USA do tego miasta, mecz reprezentacji miał być kolejnym ciosem w Palestyńczyków, dla których uznanie Jerozolimy za stolicę tworu Izrael jest nie do przyjęcia.

W mediach głównego nurtu czytamy, że to pogróżki, które rzekomo otrzymywał Leo Messi ze strony środowisk palestyńskich, miały zaważyć na podjęciu takiej decyzji. Tymczasem nikt nie zaznacza, że Leo Messi wielokrotnie wyrażał poparcie dla Palestyńczyków, którzy w sposób bestialski są okupowani przez żydowską armię, od ponad 70 lat.

7 sierpnia 2014 roku Messi napisał na Facebook’u, że jest pogrążony w smutku z powodu masakry jaką przeprowadza armia izraelska na dzieciach w Strefie Gazy. Zaapelował o powstrzymanie przemocy. W czasie, gdy Messi publikował ten wpis, z rąk żydowskich okupantów zginęło 2123 Palestyńczyków, po stronie żydowskiej zginęło 68 osób. Wpis argentyńskiego piłkarza rozjuszył Żydów zamieszkujących Palestynę, a w kierunku Messiego skierowano tysiące gróźb.

Ciężko zatem dać wiarę, że odwołanie sparingu w Jerozolimie jest spowodowane groźbami, które rzekomo mieli wysyłać Messiemu Palestyńczycy. Wszystko wskazuje na to, że Messi postawił sprawę jasno i zadeklarował, że z okupantami Palestyny po prostu nie zagra. To symbolicznie potępienie izraelskich zbrodni, o których zaprzestanie wielokrotnie zabiegał.

Gratulacje i podziękowania za odwołanie sparingu wystosował Abdel-Salam Haniyeh, członek Palestyńskiej Wyższej Rady Sportu i Młodzieży.

Gratuluję Palestyńczykom tak wielkiego sportowego zwycięstwa i zadania ciosu okupacji. Dziękuję wszystkim liberałom, w tym ludziom sportu, którzy domagali się odwołania meczu z Argentyną i chcą zakończenia okupacji Palestyny – na Facebooku napisał Haniyeh.

Źródło: Facebook, Haaretz

Przeczytaj:

http://wprawo.pl/2018/04/24/czulabym-sie-nieswojo-uczestniczac-w-imprezach-w-izraelu-natalie-portman-nie-odbierze-zydowskiego-nobla/

https://www.youtube.com/watch?v=cewfdDpdEzo

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ