Chciał zniszczyć Macierewicza i Kamińskiego! Teraz oskarża mnie w procesie z Scheuring-Wielgus. KIM JEST PROKURATOR?

Wokół rozprawy sądowej dotyczącej opublikowanego wpisu na temat działalności Joanny Scheuring-Wielgus: „Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji), islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa. Dziś prawda i modlitwa?” narosło mnóstwo różnych publikacji. Wielu sądzi, że głównym oskarżycielem w sprawie jest kojarzona z antypolską aktywnością posłanka .Nowoczesnej. Nic bardziej mylnego. Owszem, to ona złożyła absurdalne zawiadomienie do prokuratury i jest oskarżycielem posiłkowym, jednak oskarżycielem publicznym jest prokurator Dariusz Korneluk. Kim jest człowiek, który skierował sprawę do sądu?

Dariusz Korneluk, którego 5 kwietnia 2017 roku widzieliśmy siedzącego u boku Joanny Scheuring-Wielgus na sali rozpraw Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, w latach 2010-2016 był szefem warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej. To nie zwykły prokurator, ale prawdziwa gruba ryba.

Macierewicz i Kamiński na celowniku

Prokurator Generalny Andrzej Seremet, Prokurator Apelacyjny w Warszawie Dariusz Korneluk oraz jego Zastępca Jarosław Onyszczuk.

W kwietniu ubiegłego roku Korneluk pożegnał się z najważniejszą (ze względu na rangę prowadzonych spraw) prokuraturą apelacyjną i został sprowadzony na najniższy szczebel rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. To była wyjątkowo bolesna degradacja. Rzadko się zdarza, żeby szef najważniejszej w Polsce Prokuratury Apelacyjnej został zepchnięty do „rejonówki”. Powód? Jako szef warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej w 2013 roku zaakceptował i pozytywnie rekomendował prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi dwa wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego posłowi Antoniemu Macierewiczowi. Postępowanie przeciwko Macierewiczowi wszczęto już w 2007 roku. Zarzucano mu niedopełnienie obowiązków szefa komisji weryfikacyjnej WSI, poświadczenie nieprawdy i zniesławienie osób. Ostatecznie rekomendowane przez Korneluka wnioski nie zostały przyjęte. Identycznie jak Macierewicza, ówczesny szef Prokuratury Apelacyjnej, próbował uderzyć w byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusza Kamińskiego. Podległa Kornelukowi Prokuratura Okręgowa dla Warszawy-Pragi chciała postawić Kamińskiemu zarzut za przekroczenie uprawnień w związku z operacjami CBA. Konkretnie chodziło o Weronikę Marczuk i b. prezesa Wydawnictw Naukowo-Technicznych Bogusława Seredyńskiego. W sprawie, w której pojawił się również wątek willi w Kazimierzu Dolnym Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, CBA próbowało udowodnić korupcję i płatną protekcję Marczuk i Seredyńskiego. Rekomendowany przez Korneluka wniosek trafił do Sejmu, jednak Kamińskiemu nie odebrano immunitetu. Zabrakło 15 głosów.

Degradacja

Kornelukowi nie udało się zniszczyć Macierewicza i Kamińskiego. W kwietniu 2016 roku PiS dał mu prztyczka w nos i został zdegradowany do prokuratury rejonowej. Czyżby Korneluk próbował się teraz odegrać? Fakty są bezlitosne i rodzi się pytanie: Czy skierowanie do sądu aktu oskarżenia opartego na absurdalnych zarzutach posłanki .Nowoczesnej miało być próbą jakiejś rozgrywki o podłożu politycznym? Prokurator Korneluk próbował wyeliminować z polityki Antoniego Macierewicza i Mariusza Kamińskiego, posłów „wspierającej faszystów” partii Prawa i Sprawiedliwości. Od początku mojej działalności przyklejono mi gębę „faszysty”, czyli tego, który – jak twierdzi mainstream – jest wspierany przez partię „dyktatora” Kaczyńskiego. Czyżby prokurator Dariusz Korneluk brał udział w politycznej grze, która rozgrywana jest m.in. przez kreowaną przez media na czołową „anty-faszystkę” Joannę Scheuring-Wielgus? A może chodzi jeszcze o coś więcej?

Kreatywny „Prokuratur Generalny”

W sierpniu ubiegłego roku posłanka .Nowoczesnej zgłosiła się do prokuratury z absurdalnymi zarzutami dotyczącymi opublikowanego przeze mnie wpisu na Twitterze. Sprawy do sądu nie skierował pierwszy z brzegu oskarżyciel publiczny, ale Dariusz Korneluk, który w lipcu 2015 roku ubiegał się o stanowisko Prokuratora Generalnego. Oto fragment jego listu motywacyjnego: Niezwykle ważnym był dla mnie fakt, że kreatywność, samodzielność w zakresie podejmowania trafnych i skutecznych działań organizacyjnych znalazła odzwierciedlenie w bardzo trafnych ocenach mojej pracy podczas wizytacji i kontroli przeprowadzanych przez podmioty zewnętrzne. Ich uzyskanie było możliwe dzięki pozytywnemu zmotywowaniu prokuratorów do podnoszeni jakości i efektywności realizowanych zadań poprzez jasną i czytelną komunikację z nimi, przy poszanowaniu ich samodzielności, niezależności i zachowaniu transparentnych zasad awansu służbowego.

Dziś ta kreatywna doskonałość szczycąca się umiejętnością pozytywnego motywowania, wylądowała na prokuratorskim dnie. Bo jak wytłumaczyć oskarżenia Korneluka, który w przytoczeniu faktu historycznego: Kiedyś dla takich była brzytwa, dopatruje się podżegania do popełnienia zabójstwa? A może prokurator, będący na manowcach swojej kariery, próbował zwrócić na siebie uwagę? A może próbuje podpuścić „wspierający faszystów” rząd Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza ministra Zbigniewa Ziobro, który go zdegradował?

Prokurator Korneluk określa się jako zwolennik prokuratury niezależnej od władzy wykonawczej. Tak w marcu 2017 roku zadeklarował w programie TVN „Tak jest”. Prokuratorowi Kornelukowi ewidentnie nie podoba się połączenie stanowiska Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Być może oskarżenie mnie jest dla niego rodzajem prowokacji? Być może czeka, aż minister Ziobro w jakiś sposób przyhamuje jego absurdalne działanie wymierzone w „faszystę”, a wtedy prokurator Korneluk zacznie perorować o naciskach na niezależną prokuraturę? Wszystko zdaje się łączyć w jedną całość.

Parasol dla Prezes Sądu Najwyższego

Małgorzata Gersdorf, obecna Prezes Sądu Najwyższego

Jednak to nie wszystkie kompromitujące fakty z działalności zawodowego oskarżyciela publicznego w mojej sprawie, prokuratora Dariusza Korneluka, który jeszcze niedawno zgłosił do Krajowej Rady Sądownictwa swoją kandydaturę w konkursie na Prokuratora Generalnego. Nie tak dawno, rękami i nogami bronił totalnie skompromitowaną obecną Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, przed poniesieniem odpowiedzialności karnej z art. 231 § 1 k.k. (Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3), czego prawdopodobnie dopuściła się w procesie z powództwa Ryszarda Jacha, byłego Wiceprezesa Zarządu poprzednika prawnego AEGON PTE S.A., o odszkodowanie deliktowe o charakterze lucrum cessans przeciwko AEGON PTE S.A. oraz uzasadnionego podejrzenia korupcji przez wszystkich sędziów orzekających w sprawie, w tym przez prezes Gersdorf.

Proces polityczny (6 czerwca)

Okazuje się, że oskarżyciel publiczny w mojej sprawie to nie jest przypadkowy człowiek, ale prokurator któremu zależy na odbudowaniu swojej kariery, walce ze znienawidzonym PiS-em, „faszyzmem” oraz wsparciu „anty-faszystki” Joanny Scheuring-Wielgus. Prokurator Korneluk zdaje się być gorącym orędownikiem wszelkiej maści organizacji wspierających obecną opozycję. Bo jak wyjaśnić próbę zniszczenia Macierewicza, Kamińskiego, Ziobry czy otoczenie parasolem ochronnym będącej autorytetem dla środowisk opozycyjnych Małgorzatę Gersdorf? Nie wspominając już o sprawie, która tyczy się mojej osoby… Dzięki temu, że rozprawa, w której jestem oskarżony, nie odbyła się 5 kwietnia, wiemy że 6 czerwca nie szykuje się zwyczajny proces, ale rozprawa, w której przedstawiciele nieprzyjaznych Polsce środowisk, będą próbowali zaatakować obecny rząd, zbić polityczny kapitał, a tym samym uderzyć w nas – Polaków. Czy w polskim wymiarze sprawiedliwości jest miejsce dla prokuratorów, którzy jawnie uczestniczą w politycznych rozgrywkach?

Źródło:

 1. http://trustandcontrol.salon24.pl/660961,jak-kandydat-na-prokuratora-generalnego-rp-chronil-pierwszego-prezesa-sn
 2. http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/prokuratura-po-pisowsku,721075.html
 3. http://krs.pl/bip/files/bip/pg/dariusz%20korneluk.pdf
 4. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prokuratorzy-zeslani-sprawy-macierewicza-i-kaminskiego,633953.html
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

23 odpowiedzi na „Chciał zniszczyć Macierewicza i Kamińskiego! Teraz oskarża mnie w procesie z Scheuring-Wielgus. KIM JEST PROKURATOR?

 1. PeterHammerman mówi:

  Gdyby bestia nie była wielka, tłusta i obrzydliwa – nie byłaby bestią. Proszę się nie lękać. Co Dawid czuł gdy stanął naprzeciw Goliatowi?

 2. Tych dwóch , Korneluk i Onyszczuk mają czysto ukraińskie nazwiska .Ciekawe czy to nie potomkowie tych z „Akcji Wisła” ? Jeśli tak to oni zawsze będą się mścić na Polakach /

  • aleksander mówi:

   Czysto ukraińskie nazwisko ma Poroszenko (Walcman) i prawie wszyscy żydzi z tak zwanego ukraińskiego rządu.
   Naczelny bandyta z prawego sektory – żyd Jarosz też ma ukraińskie nazwisko, wszyscy żydzi z tak zwanego polskiego
   rządu mają czysto polskie nazwiska. Rosyjscy żydzi mają czysto rosyjskie nazwiska, amerykańscy żydzi mają czysto
   anglosaskie nazwiska i tak można by wymieniać w nieskończoność. To im pozwala wprowadzać nieświadomych
   ludzi, których jest większość, w błąd i zwalać winę za swoje zbrodnie na narody wśród których mieszkają.

   • Andrzej mówi:

    Absolutna prawda

   • Ponury mówi:

    No tak, ale w tym przypadku, to zarówno ten Korneluk, jak i Onyszczuk są raczej Ukraińcami. Raczej nie są potomkami przesiedleńców po Akcji Wisła, lecz tej części Ukraińców, którzy we wschodniej Polsce w latach 1944 – 45 ochoczo podjęli współpracę z instalującymi się komunistycznymi władzami spod znaku PKWN. Większość dzisiejszego prawniczego grona wywodzi się spośród palestry z okresu stalinowskiego. Najczęściej są to potomkowie prokuratorów i sędziów, którzy ścigali, oskarżali i skazywali Żołnierzy Wyklętych i osoby z nimi współpracujące. Wprawdzie nie mam żadnej pewności co do rodzinnych powiązań obu wymienionych, ale wiem, że takie historie ciążą na większości dzisiejszych sędziów i prokuratorów. Oto skutki korporacjonizmu prawniczego.

 3. aleksander mówi:

  Macierewicz jest wrogiem Polski tak jak Scheuring-Wielgus.
  https://www.youtube.com/watch?v=y2Gyg2yhW-w

 4. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  Od chwili przejęcia władzy przez PIS Trwa coś co możemy nazwać pełzającym puczem. Oni muszą przekonać zachodnią opinię publiczną że w Polsce faszyści przejmują kontrole nad społeczeństwem. że sędziowie są zastraszani nie dają już rady z brunatną zarazą i unia musi wprowadzić sankcję przeciwko rządowi popierającemu faszystów!!! Podpalacz kukły groził sprowadzeniem tysięcy narodowców i szturmowaniem sądów- starannie wyreżyserowane przedstawienie! Dzięki takim zdjęciom filmom organizacje faszystowskie stworzone do walki z demokratyczną opozycją jak HEJT STOP od dziesiątków lat na zachodzie dostają fundusze na działalność! W Niemczech od lat lewactwo organizuje tzw. demonstracje neonazistów które są totalną ściemą wyreżyserowane bijatyki na ulicach unoszone dłonie haj hitler ,to się następnie pokazuje w telewizji i straszy się społeczeństwo faszyzmem! Na zachodzie Demokracja się skończyła już dawno każdy kto krytykuje reżim angeli merkel zostaje okrzyknięty faszystą! I postawiony przed sądem z zarzutem mowy nienawiści! Dziś realizują ten sam scenariusz w stosunku do ks. Jacka Międlara!
  https://www.youtube.com/watch?v=ZjVgRjG0KlU

 5. Szorstek9 mówi:

  Nic tylko ogolić głowę tej Małgorzacie Gersdorf…………………

 6. Józef Grzyb mówi:

  jeden z wielu resortowych zaprzańców i dysPOzycyjny klonik tych POgrobowców III R.P.,którzy chcą odzyskać władzę by do końca zniszczyć poczucie narodowej dumy i wolności,ten zaprzaniec(jeden z wielu)określił się jednoznacznie,dla niego POLSKA i POLACY są nic nie warci,bo jego myślenie i zachowania są wynikiem zainfektowania przez służby antypolskie i tych z tzw”okrągłego stołu”gdzie sprzedano POLAKÓW i komusi zbrodniarze oraz POgrobowcy III R.P.dalej będą jatrzyć,manipulować aby skłócić POLAKÓW i doprowadzić do wojny polsko-polskiej

 7. Rzymski Katolik mówi:

  Wiadomo, że jest to dalszy ciąg wojny wytoczonej przez żydomasonerię Polakom, a w szczególności katolikom. Pan Jezus pouczał nas jakimi mamy być broniąc się przed lucyferianami. Mam nadzieję, że taką strategię przyjmie Pan Jacek. W każdym razie macki żydomasońskie pokazały się ze wszystkich możliwych stron. Kto uważny, ten dostrzegł kto zaatakował Wielkiego Polaka, gorliwego katolika.

 8. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  Grzegorz Braun o ks. Jacku Międlarze i Polskim Nacjonalizmie
  https://www.youtube.com/watch?v=qf7c9D3epLU&t=9s
  I hit nad hitami! Grzegorz Braun Wieszcz Narodu Polskiego!
  https://www.youtube.com/watch?v=JXAdg6icgss

 9. Waldemar Kodur mówi:

  Waldemar Kodur mówi:
  Konieczna jest reforma całego wymiaru sprawiedliwości.
  Ludzie którzy zarabiają duże pieniądze mają zapewnione emerytury w wysokości swoich zarobków kradną kiełbasę w sklepie, spodnie, sprzęt elektroniczny, nazywają się kastą naszego państwa. 10 tys. złotych na miesiąc to kwota za którą nie można wyżyć.Obrona KRS- u obecnym kształcie przez sędziego Waldemara Żurka to wszystko musi być zburzone i postawione na nogi tak jak to powinno być w państwie demokratycznym. Cała afera Amber Gold i działanie Sejmowej Komisji Śledczej pokazuje pajęczynę, która oplotła gdański wymiar sprawiedliwości. Nie wiem, nie pamiętam, nie przypominam sobie to słowa wypowiadane przez osoby przesłuchiwane.Wypuszczanie gangsterów na wolność, odbieranie dzieci rodzicom to norma polskich sędziów. Afera w prokuraturze apelacyjnej w Krakowie na miliony złotych pokazuje co to co jest polski wymiar sprawiedliwości Przed ministrem Ziobro i wiceministrami jeszcze dużo pracy. Dlatego też w starciu z wymiarem sprawiedliwości trzeba mieć dużo szczęścia, aby trafić na ludzi, którzy zasługują na to by być sędzią lub prokuratorem. Niech Opatrzność Boska czuwa na naszym ks.Jackiem

 10. aleksander mówi:

  Za spalenie ponad stu osób 2 maja w Odessie żaden żyd nie został ukarany, nie było nawet śledztwa, a za spalenie
  kukły żyda wydaje się wyrok, jak za zbrodnię. W jakim świecie, w jakim kraju my żyjemy, dla czego oddaliśmy żydom władzę, gdzie nasza godność, honor, ojczyzna, czemu ciągle chodzimy na wybory i wybieramy wrogów. Żydostwo
  nie po raz pierwszy pokazuje, że dla nich wszyscy nie żydzi jesteśmy bydłem. Tej nocy syjonista Tramp pokazał swoją prawdziwą gębę syjonistycznego zbrodniarza i uzyskał moralne poparcie syjonistycznego rządu w Polsce i dowództwa NATO. Ten proces i wszystkie inne rozprawy sądowe przeciwko nie żydom, za rzekomy antysemityzm nie mają nic wspólnego z praworządnością, są żydowskimi represjami. Żydzi nie są Semitami, to dzikie koczownicze chazarskie plemię z satanistycznymi, starożytnymi wierzeniami, uzbrojone po zęby w nowoczesną broń, które zagraża życiu na naszej pięknej planecie.

 11. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO MOWĄ NIENAWIŚCI!? Tak równie dobrze jak rzeczona brzytwa wyjęta z kontekstu historyczno- kulturowego tak również wyjęta z kontekstu znajdująca się w słowach hymnu narodowego szabla (…co nam obca przemoc wzięła SZABLĄ odbierzemy….) może być potraktowana jako nawoływanie do zabójstwa i groźba karalną, wystarczy że ktoś np. posłanka Joanna S.W. zacznie twierdzić ze czuje się zagrożona hymnem narodowym który w jej obecności odśpiewaliście, mogą wam wytoczyć proces!? To nie są żarty! To jest tylko kwestia czasu! Jeśli ich nie powstrzymamy! To są chorzy z nienawiści szaleńcy!, paranoicy i urojeniowcy! To są bardzo niebezpieczni ludzie!

 12. Maciej mówi:

  Mnie interesuje to czego nie widać np. wpływy w prokuraturze UBecji i WSIowych! Bo przecież prokuratorzy sami siebie do prowadzenia spaw nie wyznaczają!! Ktoś tym dyryguje!

 13. PrawySektorNacjonaliściPL mówi:

  Ponieważ jestem pewien że Pani Joanna SW jest wielką fanką 🙂 ks Jacka Międlara a na swoim fejsie zablokowała po moim wpisie możliwość komentowania. :mam

  WIADOMOŚĆ DLA POSŁANKI JOANNY.S.W.
  W związku z publiczną deklaracją posłanki Pani Joanny S.W. o tym ze będzie Pani walczyć
  z mową nienawiści dokonuję WPISU który być może zawiera mowę nienawiści
  sprawdzam tym samym czy posłanka dotrzymuje słowa i zgłosi wpis organom ścigania.
  Oto treść wpisu:
  Jeszcze Polska nie zginęła,
  Kiedy my żyjemy,
  Co nam obca przemoc wzięła,
  Szablą odbierzemy.
  We wpisie występuje słowo SZABLA nie BRZYTWA a SZABLA co również może sugerować wrogie
  zamiary autora wpisu wobec posłanki lub też naraża jej dobra osobiste. Ponadto wpis sugeruje użycie przemocy za pomocą ostrego narzędzia.
  Czekam na decyzję Pani poseł.
  PrawySektorNacjonaliściPL

  • Andrzej mówi:

   Dobre..

  • Cogito mówi:

   Gratuluję inwencji twórczej. 😉 No to dodam jeszcze parę słów „nienawiści”:

   „Są w ojczyźnie rachunki krzywd,

   obca dłoń ich też nie przekreśli,

   ale krwi nie odmówi nikt:

   wysączymy ją z piersi i z pieśni.

   Cóż, że nieraz smakował gorzko

   na tej ziemi więzienny chleb?

   Za tę dłoń podniesioną nad Polską-

   kula w łeb!”

   • Beata mówi:

    I na koniec przesłanie do Wszystkich Patriotów …i do Pani Posłanki

    NIE RZUCIM ziemi skąd nasz ród
    nie damy pogrześć WIARY
    PRÓŻNE ZAKUSY DUCHÓW ZŁYCH
    I PRÓŻNE ICH ZAMIARY.
    Bronić będziemy TWOICH DRÓG
    Tak nam dopomóż Bóg.
    tak nam dopomóż Bóg

 14. Bardzo, bardzo dużo skorzystałam z Rad z bloga. WIELKIE dzięki i czekam na więcej Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ