Franciszek zapomniał o świętych? Stawia za przykład komunistkę Margot Wallström i zalaną islamem Szwecję [WIDEO]

Pod koniec stycznia papież Franciszek udzielił wywiadu dla hiszpańskiego, komunistycznego dziennika El Pais, który współpracuje z włoską La Repubblicą. Tłumaczy w nim, że imigranci, którzy postanowili zostać na stałe w konkretnym kraju, powinni przejść proces integracji. Jak on powinien wyglądać? Wzorem do naśladowania dla papieża jest Szwecja, gdzie na 9 milionów mieszkańców niemal milion to – jak powiedział papież – „nowi Szwedzi”. Niemal całość „zasług” przypisuje szwedzkiej minister spraw zagranicznych, komunistce z Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Margot Wallström, którą chwali za promocję multikulturalizmu.

– Problemem jest integracja. Gdy nie ma integracji, wyrastają getta. Nie winię nikogo, ale faktem jest, że istnieją getta – powiedział Franciszek, podkreślając, że w integracji widzi drugą fazę polityki migracyjnej.

Rzecz niespotykana. Papież Franciszek stawia za przykład zajadłą homopropagandzistkę i zagorzałą ateistkę Wallström, a za symbol integracji stawia Szwecję, w której panuje ponad 50 stref no-go, w których bezprawnie obowiązują zasady szariatu. Do islamskich dzielnic boją się wkraczać szwedzcy policjanci, a wraz z napływem islamistów liczba przestępstw wzrosła o 900%. Ponadto, według najnowszych informacji, w Szwecji dokonywane są przymiarki, w celu modyfikacji języka Szwedzkiego, co miałoby ułatwić muzułmanom integrację w społeczeństwie.

CZY SZWEDZI DOSTOSUJĄ SIĘ DO IMIGRANTÓW? RUSZYŁA KAMPANIA ZASAD WYMOWY ICH JĘZYKA

Czy takiej Europy pragnie papież Franciszek? Czy zależy mu na tym, by Kościół katolicki był niszczony przez fundamentalnych islamistów i lewackich propagandzistów, jak to jest czynione w Szwecji? Czy zależy mu na tym, by narody porzucały swoje dziedzictwo i kulturę? A może zależy mu na Europie, gdzie chrześcijaństwo staje się niechcianą przeszłością? Te pytania pozostawiam bez odpowiedzi…

 

Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

28 odpowiedzi na „Franciszek zapomniał o świętych? Stawia za przykład komunistkę Margot Wallström i zalaną islamem Szwecję [WIDEO]

 1. Łukasz mówi:

  Franciszek (biskup Rzymu) to propagator teologii wyzwolenia, nieodrodny uczeń generała Pedro Arrupe (gen. jeziutów, który przeforsował porzucenie ignacjańskiej tożsamości zakonu i zwrot w kierunku modernizmu i teologii wyzwolenia). Najważniejszym hasłem kościoła teologii wyzwolenia było od początku sformułowanie, że w Kościele winna we wszystkim prym wieść „priorytetowa opcja dla ubogich”. Tych ubogich obecnie rozszerzono na tych biednych uciśnionych islamskich (byle nie chrześcijańskich) uchodźców.

 2. Józef Szeremet mówi:

  Czas najwyższy, aby ktoś podjął się stanąć na czele nowego odrodzonego Kościoła.
  I widzę tutaj księdza Jacka.
  Jacku, pójdą za Tobą miliony, stwórz nowy i nieskażony lewactwem Kościół pod swoim przewodnictwem, pogońmy tą żydowską i lewacką dzicz.
  Moim skromnym zdaniem powinieneś Jacku zostać papieżem Odrodzonego Kościoła,
  niech Bóg wspomoże Cię w tym dziele.
  Z Bogiem i czekam na rezultaty Twojej walki, jak wielu innych również.
  Bądź nam przewodnikiem.

 3. Kesja mówi:

  To tak jest ,gdy ludzie przestaja czytać Biblię,jako skarbnicę wszystkiego ,a idą za człowiekiem,bez wzgledu na to co mówi i robi,ważne ,ze uznalismy go za autorytet.
  A jedynym autorytetem dla chrześcijanina czyli chrystusowca,nalezacego do Chrystusa jest autorytet SŁOWA samego BOGA czyli Pismo SW.
  Autorytety są zawodne a SŁOWO BOGA ,nie ludzkie, trwa na wieki.
  Piszę to ,bo w Biblii jest napisane,że BÓG ustanowił granice,więc wiedziałam,że na Unię mam nie głosować,bo BÓG jest przeciw;
  teraz wiem,że islamistów-nachodżco-uchodżców nie przyjmować ,mimo namów papieża Franciszka,bo w Biblii jest napisane,że pasterz ma odganiać wilki,a papież namawia,by przyjmować,więc cóz to za pasterz z niego.
  Przeczytałam też,że zbawienie jest za darmo,
  więc dziekuję Lutrowi a nie potępiam,jak inni ,że jako prof.teologii ,biblista
  miał odwagę sprzeciwić się,ryzykując spalenie na stosie,by wykrzyczeć PRAWDĘo zbawieniu za darmo,a NIE!! za pieniądze (podstawa Ewangelii) za kupione odpusty.
  Wiem to z Biblii,bo ją czytam,a jest tam napisane,że jeśli ktoś zwiastowałby INNĄ EWANGELIĘ o zbawieniu niż za darmo ,niech bedzie przeklety i dlatego Luter odwaznie wystapił,bo Prawda SŁOWA samego BOGA stała za nim.Gdybym nie czytała Biblii wygrażałbym Lutrowi,bo tak czynią „autorytety”.
  Uczonych w Pismie Pan Jezus ciężko wyzywał,że nie daja innym wejśc do Królestwa Bożego i temu sprzeciwił sie Luter,nie drobnostce ale pluciu na PRAWDE o krzyzu Chrystusa,przkręceniu Prawdy Dobrej Nowiny o zbawieniu z łaski za darmo,nie za pieniądze do kupienia.
  Więc w Biblii jest wszystko.
  Szkoda,że papiez wówczas nie uznał jego sprzeciwu za słuszny ,nie byłoby reformacji.Więc de fakto kto jest na prawdę winny.
  Krzyczą media na księzy z kochankami,a ja im współczuje,bo czytam Biblie i z niej wiem, że pasterz MA MIEĆ ŻONĘ,bo jeśli DOBRZE zarzadza rodziną,to nadaje sie do prowadzenia stada duchowego itd..itp..a doktryna koscioła wmanewrowała tych mężczyzn w tzw.celibat i nie maja odwagi pójść za PRAWDĄ SŁOWA BOŻEGO.
  Na wszystko są odpowiedzi w BIBLII ale ludzie nie czytaja badż boja się czytac i samodzielnie,dzieki rozumowi od Boga-MYŚLEĆ,więc łatwo nimi sterować,bo nie stoją na skale jaką jest CHRYSTUS_SŁOWO BOGA.

  Co do papieża -odpowiedż jest dla mnie prosta ,dlatego że czytam Biblię,że jest najemnikiem nie pasterzem prawdziwym, bo tylko dobremu pasterzowi zalezy na owcach,że gotów jest za nie życie oddać broniąc przed wilkami,a on namawia,by te wilki = islamistów przyjmować (wiedząc jakie jest przesłanie Koranu o zabijaniu innowierców).
  A zaczęło sie to czyli niszczenie chrzescijaństwa już wtedy,link poniżej :stawianie CHRYSTUSA na równi z wszystkimi bożkami ziemi czyli demonami,to jest szczyt herezji ,bo to zdrada Pana Jezusa,duchowe cudzołóstwo JPII.
  Franciszek obecny to pokłosie Asyżu.
  Wtedy lud nie potępił Asyżu,bo „autorytety” pochwaliły.
  Dlaczego ??-bo lud nie czyta Biblii,więc dziś jest Franciszek i ciag dalszy zdradzania Pana Jezusa przez sanhedryn polski i watykański.
  Duzo by pisać.
  Podsumuję,jest żle,bo lud nie jest ludem świetej Księgi -Pisma Sw.=Biblii,idzie za nauczkami uczonych w Pismie,niestety pseudo autorytetów.
  Bóg przez Lutra dał nam Biblię w jęz.ojczystym a ludzie jej nie znają,bo wolą gotową papkę swoich religijnych (i nie tylko) „autorytetów” niz PRAWDĘ czystego SŁOWA BOGA czytanego bez kompleksów braku mgr ,dr hab,prof teologii i dlatego bez ŻADNEGO problemu mozna ich zwieść.
  Pozdrawiam z gratulacjami za odwage i zachetą pójścia na całość !!!! za PRAWDA jedynie BOŻĄ z Pisma Sw.,nigdy ludzką,bo zamysł ciała to smierć a zamysł Ducha to życie.
  Zyczymy więc Życia.

  • Maciej mówi:

   Dzięki Lutrowi mieliśmy rozłam i wojny religijne.
   A dzięki temu że każdy może interpretować Pismo Świętem po swojemu kościoły i sekty protestanckie rozmnażają się przez pączkowanie. Zaiste każdy ma swoją „prawdę Pisma Świętego” … taką jaką mu w danym momencie pasuje…

   • Kesja mówi:

    a ilez tzw.wspólnot jest w łonie kościoła rzym.-kat.,sami księża obrzucaja się słowami heretyk o innych księżach,bo np.prowadzi neokatechumenat lub Odnowę w Duchu św….
    Wojny były przez papieża,który nie przyjął protestu Lutra przeciwko przekręcaniu Ewangelii i wtedy lawina ruszyła.
    Dlaczego nie wrócił papiez do tego co Luter mówił,czyli czystej ewangelii o zbawieniu za darmo a nie za pieniądze odpustowe.
    Luter jako profesor teologii wyłowił te własnie papieską straszną herezję przeciw krzyżowi Chrystusa i ogłosił.
    Prosta sprawą było pójsc za Prawdą przez papieża i byłoby po sprawie.
    Bóg chronił Lutra,bo spaliliby go jak wczesniej Jan Husa w ramach rzym.-katolickiej „Prawdy”

 4. Kesja mówi:

  Sorry,nie wiem czy nie weszło?
  Powtórzę:
  Obiecany link:Duch Assisi- 1:01:35 godz.
  https://www.youtube.com/watch?v=NBxZXDwV02A– (o zdradzeniu Pana Jezusa przez JPII,zrozumienie przez obraz)
  Pociąg-J.Bigda
  https://www.youtube.com/watch?v=x870U66yCoY

 5. Krzysztof K. mówi:

  Może pan podać dokładne dane tego wywiadu udzielonego hiszpańskiej gazecie przez papieża ? Nie znajduję w pana tekście nic konkretnego. Taki tekst może napisać każdy. Jedyny cytat, to „nowi Szwedzi”, który mi nic nie mówi. Chciałbym przeczytać cały ten tekst. Nie mogę sobie wyrobić opinii o wypowiedzi papieża. Przecież teraz nie trudno jest podać link do takiego tekstu, który, rozumiem pan musiał przeczytać dokładnie. Nie będę się opierał na pana wnioskach, ponieważ nie za bardzo ufam osobie, która wystąpiła ze stanu kapłaństwa. Poproszę więc o ten wywiad i wtedy będę mógł się do tego pana pisania ustosunkować. W innym wypadku proszę o stonowanie wypowiedzi wobec papieża i kościoła.

 6. Posluga papieża coraz bardziej mnie przeraża, więc moze wiekszym sensem byloby modlenie się o Jego Posluge a nie o Niego Samego np jezeli papież franciszek sprzeciwia się tradycjonalistom.., to zeby jego posluga owocowala tym że coraz wiecej bedzie tradycjonalistów, jezeli np papiez popiera multikulti to zeby multikulti Jego nie popieralo, jezeli papież chce Nowego Kosciola to żeby Katolicy takiego nie chcieli, jezeli Papież popiera obmywanie nóg kobietą w Kościele to niech kobiety nie chcą aby im obmywano nogi i tak dalej. mysle że wiekszą frajdę Katolikom przyniosloby ten obraz „dążenia papieża” a jego „osobista porażkia”Oczywiscie w tym sensie aby sklonic papieza do osobistej refleksji.. i być może zmiany Jego poslugi…Dlatego może lepiej się modlić o Jego posluge? niż o Niego Samego?

 7. Mirosław mówi:

  Pycha kroczy przed upadkiem panie Międlar…

 8. A mówi:

  Myślę, że Franciszek mówi do wszystkich na Ziemi i nie patrzy zbytnio na religie bo wszyscy pochodzimy od jednej siły. Jak mówi o „integracji” to chyba ma na myśli, żeby muzułmanie respektowali zasady lokalne z czym jest problem zazwyczaj. Chyba nie chce dzielić na tych czy tamtych. A może muzułmanie zostali oszukani jak Żydzi w Księdze Wyjścia? (chyba jakoś tak)

  Jeśli chodzi o tą panią to chyba socjalistka, dosyć naiwna w swojej postawie z wypranym mózgiem 🙂 ale nie oceniajmy. Może chce pomóc choć to szaleństwo. Trzeba zwyczajnie skończyc wojnę na świecie i tyle. Oni zostaną w domach. Tam jest jakieś 5-10% fanatyków – reszta to mogą być normalni ludzie, którzy też mają swoje racje. Wkońcu pozbawiono ich domów przez wojny, które prowadzi usrael.

  Także wyzwanie jest duże i wszyscy zabierają się do tego nie z tej strony co trzeba. Cóż „po owocach poznacie”.

 9. PeterHammerman mówi:

  Apropo świętych. Dlaczego w Polsce Maryja w kulcie jest stawiana ponad Boga i sama traktowana jako Bóg? Nie żebym miał coś do Maryi, bo kocham Ją jako nieskazitelną Bogurodzicę, ale na 1 miejscu przecież jest zawsze Bóg – Ojciec, to mówi nam sam Jezus w przykazaniu miłości i w modlitwie którą nam podarował?
  Dlaczego czci się „święte” obrazy, jak na Jasnej Górze czy obraz Faustyny Kowalskiej? Ba! Nawet mówi się że obraz jest święty! Czy to aby nie jest sprzeczne z 1 prawem Bożym? Obraz przecież ma być wizerunkiem świętego a nie sam w sobie być świętym? To samo tyczy się innych przedmiotów i relikwii.
  Mam wrażenie że to wszystko zaćmiło oblicze samego Boga w naszej wierze i tworzy się kult wszystkiego co dookoła tylko nie praktykuje się tego co najważniejsze?

 10. Łukasz mówi:

  Kesja – rozumiem, że jesteś z opcji „sola Scriptura”. Jako rzymski katolik protestantyzm uważam za herezję, w odróżnieniu od nauczania współczesnych hierarchów KK.
  Jeszcze jakiś czas temu, wbrew posoborowemu ekumenizmowi, byłbym zwolennikiem nawracania protestantów do jedynego prawdziwego Kościoła. Za czasów Benedykta XVI był taki ciekawy epizod powrotów anglikańskich protestantów do katolicyzmu za sprawą zmian jakie zachodziły w ich kościele (święcenie kapłanek, biskupek, homoseksualiści). To było właściwe rozumienie ekumenizmu, m.in. za to Benedykt był tak znienawidzony przez establishment Kościoła posoborowego. Ale obecnie nie miałbym odwagi namawiać kogokolwiek do wracania do tego franciszkowego kościoła neokatolickiego.
  Niestety obecny kościół katolicki od soboru watykańskiegoII jest konsekwentnie upodabniany jest do protestantyzmu (vide nowa msza wyprodukowana przy współudziale protestanckich ekspertów i aba Bugniniego – uczta zamiast ofiary).
  Ten posoborowy zamęt przyspieszył obecnie w ogromnym stopniu na fali franciszkowej adhortacji Amoris laetitia znoszącej de facto 6 przykazanie – komunia św. dla cudzołożników.
  Filmik z kazaniem pastora, który wkleiłaś ciekawy. Warto posłuchać.
  Warto też pamiętać o przemówieniu papieża Benedykta XVI na temat islamu w Ratyzbonie 2006 r. Wówczas papieża skrytykowali nie tylko wszelkiej maści lewacy, liberałowie, ale też niektórzy hierarchowie kościoła. Najgłośniej przeciw Benedyktowi pomstował wówczas abp Buenos aires niejaki Bergoglio.

 11. Kesja mówi:

  Łukasz,
  sorrki ale jesli tylko Pismo czyli natchnione Pismo SW.,Słowo Boga jest dla ciebie herezja,to jest między nami przepaść.
  Jacy tam protestanci,ze ktos ma jakis napisek,a ma gdzieś właśnie owo sola scriptura czyli Słowo Boga ,to już dawno nie jest protestantem.
  Nie lubię tego okreslenia,bo ani rzymsko katolickiego ani protestanckiego kościoła Jezus nie utworzył,nie znajdziesz zadnej takiej nazwy w Biblii.
  Jest napisane, (zauważ ,że tylko tym walczył Jezus z diabłem a mianowicie:JEST NAPISANE,żadną tradycja,nauką ludzką nie walczył ale czystym Słowem Boga,więc i ja Tobie powiem,że jest napisane (w Biblii),iż
  tylko ten,kto ma Ducha Chrystusowego jest Jego,żadne denominacje.
  Musisz być na nowo z góry zrodzony (Ew.w/g św.Jana),by móc wejść do Królestwa Bozego,żadne kościoły-tylko osobista relacja z Jezusem Chrystusem,a potem Pan znajdzie Ci wspólnotę wierzących i kochających Go do wzrostu.
  czy kłamię,zmyślam?
  nie,ale sprawdż sam.
  ty nie szukaj katolików ani protestantów ale dzieci Bozych, (nowo narodzonych duchowo),bo tylko one bedą zbawione.
  łatwo jest szafować słowem herezja,jesli sie nie studiowało Pisma Sw.całym sercem i z miłością do Prawdy.
  Gdy sie studiowało i studiuje,słowem herezja ludzie juz tak nie rzucają.
  To po co Bóg zostawił spisane swoje SŁOWO,jesli ONO ma drugorzędne miejsce.
  Brak logiki i czci dla Boga.
  JEZUS JEST SŁOWEM BOGA!

 12. nb mówi:

  to nie jest chrzescijanski papiez, wiadomo od dawna

 13. Łukasz mówi:

  Wyrażeniem „herezja” nie chciałem nikogo osobiście obrażać, tylko stwierdziłem fakt, iż tak kościół rzymski przed dziwnym soborem watykańskim II nazywał tych chrześcijan, którzy po 1517 r. odłączyli się od dotychczasowych struktur kościoła zachodniego. To był tylko jeden wątek mojej wypowiedzi. Istota komentowanego tu tekstu dotyczy jednak islamu, a nie rozłamu w zachodnim chrześcijaństwie. Na ten temat wylano już morze atramentu. Eklezjalne, doktrynalne różnice nie przeczyły jednak nigdy współpracy katolików i protestantów na niwie szerszej – społecznej, politycznej, religijnie motywowanych podstaw naszej cywilizacji zachodniej. Jeśli przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich wspólnie bronią podstaw swojej cywilizacji przed zalewem islamu i zaprogramowanym przez realizatorów „novus ordo saeclorum” planowi dechrystianizacji Europy to wypada się tylko cieszyć i wspólnie działać wbrew poprawności politycznej, która jest obecna wśród establishmentu współczesnych przywódców religijnych.

  • Kesja mówi:

   Łukasz,ok.ale to nie zmienia faktu ,iż mamy ciągle szukać i wzrastać w PRAWDZIE a nie bajkach ludzkich.
   Kiedy jednostki narodu żyją w PRAWDZIE,to cały naród jest mocny i wolny,bo Prawda uwalnia.
   Dlatego ustanowiłam Biblię czyli SŁOWO BOGA jedyna Prawdą i autorytetem w moim Życiu i działa cudownie.
   Dlatego jestem wdzięczna Bogu za Lutra,że miał odwagę i w efekcie moge czytać tę cudowną księgę w języku ojczystym i cieszyc sie ze zbawienia za darmo a nie za mamonę.
   Luter był dzieckiem swej epoki -władzy i nauk papieskich a my czytamy go po wiekach i dziwimy się
   ,ze chciał np.czarownice palić itd ,nie „lubił” żydów …..itp..ale miał to przeciez z nauk swego koscioła rzym.-katolickiego.
   On nie robił rewolucji,on był przeciw zbawieniu za pieniądze (odpusty),a resztą sam był zaskoczony.
   Nie przypuszczał,ze papież pozostanie nadal przy herezji kupowania zbawienia,a które przecież w/g Prawdy SŁOWA BOGA było ZA DARMO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ