Papież zapowiada abdykację? Enigmatyczna wypowiedź Franciszka

Kilka miesięcy temu na łamach naszego tygodnika, w oparciu o informacje z pewnego watykańskiego źródła, w artykule pt. „Abdykacja Franciszka już wkrótce” pisałem, iż w najbliższym czasie, papież Franciszek odejdzie z urzędu. Wielu nie dowierzało opublikowanym rewelacjom, które gorąco były komentowane w różnego rodzaju środowiskach.

Według pierwszych zapowiedzi, abdykacja miała nastąpić końcem października ubiegłego roku.

Według informacji, które dotarły do nas z trzech watykańskich źródeł, Franciszek podpisał dokument o abdykacji prawie dwa miesiące temu. Jak zgodnie donoszą trzej kapłani pracujący w watykańskich kongregacjach, abdykacja nastąpi pod koniec października lub w listopadzie. W kontekście tych doniesień łatwiej zrozumieć bezkompromisowe, skrajnie modernistyczne kroki, jakie wykonał od ostatniego roku – pisałem na łamach Warszawskiej Gazety.

Abp Celestino Migliore

Mamy już początek lutego, a papież Franciszek jak był, tak wciąż sprawuje urząd Namiestnika Chrystusa. Sam nie mogłem dać wiary w to co się dzieje, skoro informacje, które otrzymałem, były niemalże z pierwszej ręki. Ponadto, informacja o zbliżającej się abdykacji Franciszka została opublikowana zaraz po tym jak sprawdziła się informacja o rychłym odejściu z urzędu nuncjusza apostolskiej w Polsce abpa Celestino Migliore.

Dlaczego zatem Franciszek jeszcze nie ustąpił? Tego nie wiem. Wiem zaś, że plany się nie zmieniły, a jedynie zostały odsunięte w czasie. W nieco wymijający sposób potwierdził to sam Ojciec Święty w wywiadzie dla hiszpańskiego, komunistycznego dziennika „El Pais”.

Kiedy czuję, że nie mogę iść dalej, mój wielki nauczyciel Benedykt uczy mnie jak to zrobić – odpowiedział papież Franciszek na pytanie na temat abdykacji.

Papież Franciszek odpowiedział enigmatycznie, jednak biorąc pod uwagę jego niebezpieczne kroki, związane ze źle pojętym dialogiem międzyreligijnym oraz z roszadami w watykańskich kongregacjach, można być pewnym, że abdykacji Ojca Świętego możemy spodziewać się już wkrótce.

Jeżeli chcecie Państwo bym opublikował artykuł na temat związków byłego nuncjusza apostolskiego w Polsce z Rotary International, napiszcie w komentarzu.

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

29 odpowiedzi na „Papież zapowiada abdykację? Enigmatyczna wypowiedź Franciszka

 1. Tomasz mówi:

  Bardzo proszę o napisanie w/w artykułu o którym ksiądz wspomniał. Szczęść Boże.

  • pawel mówi:

   Tego złego „papieża” zastąpi jeszcze gorszy „papież,który z jeszcze większym zaangażowaniem i z jeszcze większą determinacją będzie realizował dyrektywy masońskie,mające na celu zniszczenie chrześcijaństwa.To już jest tak proste i oczywiste,że szok.

 2. no chyba nie za bardzo Benedykt jest nauczycielem Franciszka skoro ten papież, czyli Franciszek wogole inaczej naucza niz to robil Benedykt. A skoro tak ciągle odklada tą abdykacje, to rodzi się pytanie czy wogole ustapi ten urzad? Ja o samej abdykacji papieza franciszka to juz od samego poczatku slyszalem, od poczatku jego poslugi, bo tak mi sie wydaje ze on na samym poczatku mowil o swojej abdykacji, moim zdaniem to powod do radosci ze mysli o abdykacjii, bo wtedy rodzi się nadzieja ze jakis konserwatysta obejmie ten urząd:)

 3. Kesja mówi:

  TA NIBY ABDYKACJA TO UPUSZCZANIE POWIETRZA Z WENTYLA,nie dajcie się zwieść.
  A OJCA SW>to mamy jednego JEDYNEGO w niebie na wieki-BOGA OJCA.
  Nie odbierajcie Bogu Jego czci,Pan Jezus wyraznie wskazał ,kto jest OJCEM ŚWIĘTYM-jedynie BÓG OJCIEC.
  Zadam pytanie:kto uzurpuje sobie prawo byc równym Bogu,byc nazywany jak On?
  Odpowiedż prosta,jednoznaczna i łatwa.
  Pozdrawiam logicznie myslących.

  • Mat mówi:

   Pozdrawiam protestanta który umysłem a nie wiara chce zbawić siebie i innych….

   • Kesja mówi:

    Mat.,
    Sorrki,ja nie protestuję,ja mówię jak jest.
    Właśnie wierzę,ze Biblia jest Słowem Boga,Ty nie wierzysz?
    I wierze,że prawdą jest to,co jest tam napisane.
    Ty wolisz baju,baju,będziem w raju?
    Ja bym nie zaryzykowała.
    A Ty wiarą czy rozumem dzielisz na rzym.-katolików i protestantów ?
    Ja wierzę,ze Prawdą jest Biblia,a Ty wierzysz,że ludzkie wydumki to prawda…?
    Ja nie ryzykuję zbawienia ,a Ty tak.
    ja mam mocny fundament-Słowo Boga,Ty-ludzkie „mądrości”
    Tak ryzykować wieczność to szaleństwo.

    • Maciej mówi:

     Sola scriptura to kanon protestancki, do czego jednak prowadzi? Zauważmy Kościół Katolicki jest jeden, Prawosławny także (Unici i Grekokatolicy potwierdzają jedność teologiczną). Tymczasem tych którzy wierzą że właśnie im udało się wyczytač w Piśmie Świętym prawdę jedyną jest na pęczki. Czy świadczy to o prawdziwości dogmatu Sola Scriptura czy wręcz przeciwnie?

     • Kesja mówi:

      Maciej,
      sola scriptura to kanon Jezusowy.
      Walczył z szatanem i pokonał go tylko jednym:JEST NAPISANE- JEST NAPISANE – JEST NAPISANE i tu zawsze nastepował cytat biblijny.
      To Pan Jezus nie tzw.protestanci powiedział:I tak unieważniliście !!! SŁOWO BOGA przez nauki,tradycje LUDZKIE.
      I dalej:Lud ten czci mnie wargami lecz serce ich jest daleko ode mnie.
      czy trzeba bardziej wyrażnie,co sie u Boga liczy i co trzeba przestrzegać.
      Wśród protestantów jest sporo biblijnie (SŁOWO BOGA)wierzących chrzescijan,natomiast jesli moloch zwiedzie ludzi,to miliony stracą życie wieczne-a zwodzi,co wykazał np.Luter,że ów moloch kazał sobie płacić za zbawienie.
      Ludzie tracili pieniądze ,a zbawienia i tak nie mieli,bo ono było za darmo tylko oni o tym nie wiedzieli,bo Biblia była nie w ich ojczystym języku i jeszcze zakazana pod karą śmierci nawet.
      Skąd wiesz,że masz prawdziwy nie fałszywy dogmat,jesli nie sprawdzisz tego sam ,analfabetów nie ma.
      w Dz.Apostolskich przeczytasz,ze np.Berejczycy,nie profesory ,doktory i magistry sprawdzali ,badali codziennie Pisma,czy tak się rzeczy mają.
      Wsród pęczków iles pęczków żyje Prawdą Boża,w molochu ,jesli moloch zwiedzie -wszyscy sa zwiedzeni.
      Rachunek jest prosty.
      W łonie koscioła rzym.-katolickiego jest mnóstwo nurtów,wspólnot.
      Gdy byłam w neokatechumenacie nazywano nas sektą (i nadal nazywa sie),
      czy Odnowa w Duchu Św.
      Cieszę się,że wolno mi mysleć,sprawdzać i coś z tym robić.
      „Gdzie Duch Pański tam wolność”
      Czy aby na pewno kochasz Prawdę?
      Czy wygodniej jest raz na 7 dni posiedzieć w ławeczce i lulać się,że prowadzą mnie NA PEWNO do Król.Bożego.
      a moze byc po tamtej stronie,wieczności surprise wrednie niemiła.
      zacytuję Pana Jezusa”;NIE JA was będę sądzić w dniu ostatecznym ale …………MOJE SŁOWO.”
      Nic dodać nic ująć.

    • Michał Sadomski mówi:

     Nie mieszałbym pojęć. Kościół jako instytucja, quasi-państwo musi mieć władcę, a to czy go nazywamy ojcem czy nie, to inna sprawa. Choć Jezus mówił, by nie nazywać nikogo ojcem, to nic nie stoi na przeszkodzie aby nazywać papieżem. Abdykacja jest złem, bo pokazuje słabość tego państwa, niemożność poradzenia sobie z konfliktami i obniża jego autorytet. Też wierzę w Biblię jako Słowo Boga, jednak wykładnia KK ma istotne znaczenie, bo jest powiedziane uczniom Chrystusa, że co postanowią będzie zapisane w Niebie, więc to mówi samo przez się.

     • marcindePolonia mówi:

      Mateusza 16:19
      I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie… = tak sobie mysle czy ten wers nie dotyczyl tylko Piotra? no bo patrzać w kontekscie to co co papiez? to ma klucze do bram niebios?
      Kosciol Katolicki jest Kosciolem Piotrowym, i w Pismie Swietym jest opisane jak to powinno wygladac kobiety chusty na glowie i tym podobne.. Wiec czy przypadkiem to Piotr nie zwiazal to jak ma wygladac Kosciol? a teraz ludzie zmieniają… bo dla mnie argument ze Pan Jezus dal wladze absolutną na Ziemi do wiazania tego co w Niebie tak troche nie bardzo.. to co jak jakiegos stalinowskiego zbrodniarza beatyfikuja to co zwiaza go do nieba?

     • PeterHammerman mówi:

      Co złączycie na ziemi, będzie złączone w niebie a co rozwiążecie, będzie rozwiązane.
      To odnosi się ogólnie do relacji międzyludzkich, przysiąg, wojen, zawiści. Każda relacja zła lub dobra ma swoje skutki. Wrogowie którzy za życia nie przebaczyli sobie, staną przed sądem Bożym i mówi o tym odpowiedni werset w ewangelii (nie zostanie wypuszczony z więzienia póki nie odda co ukradł). Tak samo dotyczy przyrzeczeń i przysiąg, szczególnie tych zawieranych przed Bogiem (sakrament małżeństwa, kapłaństwo), a także miłosierdzia i przebaczenia. Każde słowo wypowiadane w przyrzeczeniu zobowiązuje, dlatego sam Jezus przykazał: nie przysięgajcie. Jest to temat bardziej rozbudowany niż się początkowo wydaje.

     • Kesja mówi:

      Michał ,
      1)nie chodzi o Słowo Ojciec ale ŚWIĘTY.
      OJCIEC ŚWIETY-to określenie jest zarezerwowane wyłącznie dla OJCA w niebie-BOGA OJCA.Tak Pan Jezus zwracał sie wyłącznie do swego Ojca.
      Cześć tylko Jemu.
      20)Patrz zawsze na kontekst.
      Pan Jezus nie mówi o zapisaniu lecz związywaniu w kontekście wykluczania za uporczywy grzech.
      np.niejeden polityk -katolik powinien był być wykluczony za stosunek np.do aborcji..
      3)Można wierzyć,że Biblia jest Słowem Boga ale nie traktowac jej najpoważniej w swiecie lub traktować wybiórczo.
      Co po takiej ogólnikowej wierze.Martwa.

    • Wacław L. mówi:

     Kesja
     Najwyższy czas na systematyczne wykłady ks. T. Guza. Lutry, Kalwiny, Russelle i inni nawiedzeni sekciarze, samozwańczy interpretatorzy Pisma Świętego komentujący fragmenty wyrwane z kontekstu, nie mają nic wspólnego z sukcesją apostolską. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 4. Michał Sadomski mówi:

  Cała istota tych posunięć tkwi w obniżeniu autorytetu stanowiska papieża, przecież nikt powaznie nie będzie traktował tego urzędu, przy takiej rotacji.

 5. Sebastian mówi:

  Proszę o artykuł dotyczący nuncjusza.
  Szczęść Boże

 6. Mariusz Malec mówi:

  Byłbym ostrożny w podawaniu informacji, zwłaszcza w formie artykułu, że Franciszek ustąpi z urzędu papieża. Nawet jeśli są to wieści z Watykanu, to nie wiadomo, czy są prawdziwe i w jakim celu są rozpowszechniane.
  Osobiście nie spodziewam się abdykacji papieża Franciszka. Jest on jeszcze w dobrej formie, nie jest bardzo stary (w tym wieku – 80 lat – Benedykt XVI dopiero kończył 2. rok swojego pontyfikatu). Poza tym 2 abdykacje papieża pod rząd są mało prawdopodobne.

 7. bodek mówi:

  Proszę o napisanie tego artykułu o związkach Abp Celestino Migliore z Rotary International

 8. Rzymski Katolik mówi:

  Czy Ksiądz Jacek słuchał tych wspaniałych pieśni rycerskich ? Oto próbka :
  https://www.youtube.com/watch?v=ggxOjU4pIVo

 9. Krzysztof K mówi:

  Proszę o podanie dokładnego tytułu i daty opublikowania pana artykułu w Warszawskiej Gazecie dotyczącego ustąpienia papieża.

 10. Prawda mówi:

  Zaczyna się od górnolotnych wypowiedzi, kończy na podaniu numerów kont.
  Ot i proza życia.
  Utrzymuj następnego oszusta ciemny ludu.

 11. Józef z lubuskiego mówi:

  Ja również proszę o artykuł dotyczący byłego nuncjusza apostolskiego Celestino Miliore

 12. Łukasz mówi:

  Co tam C. Miliore. Arcybiskup J. Bergoglio w Argentynie też był honorowym członkiem Rotary Club. Po jego wyborze chwalili się tym na swojej stronie internetowej. Poszperawszy w sieci można znaleźć.

 13. Rzymski Katolik mówi:

  Do Kesja : Zobacz, w jakich tkwisz błędach :
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1026

 14. gost mówi:

  Jacku może czas abyś przyjął na siebie misję stworzenia Kościoła narodowego czy aby Pan nie daje ci do tego znaków?

 15. Zofia Palińska mówi:

  Jacek Międlar na papieża!
  Niech Bóg wspiera go w tym dziele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ