„Rebbe” Cywiński z błogosławieństwem „rebbe” Glińskiego. Na czym polega „dobra zmiana”?

Jak kilka dni temu słusznie zauważyła Katarzyna Treter-Sierpińskabajka o „dobrej zmianie” prysła niczym bańka mydlana. Doświadczyłem tego na własnej skórze, gdy do mojego domu, a zarazem redakcji wPrawo.pl, wtargnęła podległa premierowi Mateuszowi Morawieckiemu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przekonałem się o tym także w 2018 roku, gdy ambasada RP w Londynie wydała  bełkotliwe oświadczenie m.in. w mojej sprawie. Już wtedy pisałem: Nie ma żadnej „dobrej zmiany”, jest dokładnie to co było, czyli „ch**, d*** i kamieni kupa”. „Dobra zmiana” okazała się być bandą zgrywusów i tanich cwaniaczków, którzy z obawy przed atakiem środowisk lewicowych jest gotowa sprzedać swoich obywateli. Nie myliłem się. A szkoda…

Nie jestem alfą i omegą. W swoim życiu niejednokrotnie popełniłem błędy. Tak bywa. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi lub swą wątpliwą „działalność” ogranicza do pisania pseudo-naukowych publikacji, nudnych powieści, stawiania bezpodstawnych i nierzetelnych tez czy plotkowania zza komputerowego monitora. Tacy sami wystawiają o sobie świadectwo i nie zasługują, by wymieniać ich z imienia i nazwiska. Wróćmy jednak do „dobrej zmiany”. Że takowa w istocie nie istnieje na dobre utwierdził mnie w przekonaniu „jego ekscelencja” Piotr Gliński – sympatyk  sorosowej „loży” im. Batorego (więcej TUTAJ).

Wczoraj (20 grudnia 2019) wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powołał na kolejną kadencję dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotra Cywińskiego. Nie byłoby w tym nic zaskakujące, gdyby nie fakt, że jeszcze w 2015 roku politycy „dobrej zmiany” przekonywali, że „rebbe” Cywiński, który – w mojej ocenie – z Muzeum Auschwitz uczynił sobie prywatny folwark, z oświęcimskiej nekropolii winien zostać wyrzucony „na zbity pysk”. No, przepraszam, tak mocne słowa nie padły, jednak sami  państwo przyznacie, że stanowisko PiS-u było jednoznaczne: To jest rzecz skandaliczna i niebywała, że nie pamięta się o polskich bohaterach – w styczniu 2015 roku w Sejmie powiedziała poseł Beata Szydło. Odniosła się wtedy do skandalu, którym było niezaproszenie na obchody „wyzwolenia” (więcej TUTAJ) niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz rodziny rotmistrza Witolda Pileckiego, który pisząc „Auschwitz to była tylko igraszka” wystawił „piękną” laurkę żydokomunistomSzydło i politycy PiS domagali się wtedy od ówczesnej premier Ewy Kopacz wyciągnięcia konsekwencji wobec Cywińskiego. Szydło nie powiedziała jakie konsekwencje miała na myśli. Nie mniej jednak kilka miesięcy po tej wypowiedzi partia Jarosława Kaczyńskiego doszła do władzy i dzierży ją do dnia dzisiejszego, a Cywiński do dnia dzisiejszego żadnych konsekwencji nie poniósł? Co więcej, w ostatnich latach robiło się o głośno w kontekście… antypolskich skandali, w sprawie których miłościwie panująca nam władza nie miała odwagi zareagować. Przypomnę kilka z nich:

Wsparcie - darowizny
  • Segregacja więźniów obozu śmierci na Żydów i nie-Żydów. Proszę sobie wyobrazić, że więźniowie zostali posegregowani na Polaków i nie-Polaków, albo chrześcijan i nie-chrześcijan. W najlepszym wypadku Cywiński skończyłby na ulicy, jeśli nie, upojony dziwnym trunkiem na parkingu opolskiej (sic!) galerii handlowej (więcej TUTAJ).
  • Doprowadzenie do tragicznego stanu bloku 15 w Muzeum Auschwitz, w którym znajduje się odstraszająca ekspozycja na temat martyrologii narodu polskiego. W roku 2018 „usta” Cywińskiego zapewniały, że blok zostanie odrestaurowany. Już koniec 2019, a tynk jak spadał ze ścian, tak spada do dnia dzisiejszego (zobacz TUTAJ)Żydzi mogą użyć kłamstw, by oszukać goja (Talmud, Baba kamma 113a)
  • Pozwanie działaczki społecznej Elżbiety Rybarskiej za informowanie opinii publicznej o stanowisku Cywińskiego w kwestii wnoszenia na teren muzeum flag na drzewcach czy umniejszania pamięci o Polakach więzionych i zamordowanych w obozie, o czym w 2015 roku mówiła nawet poseł Beata Szydło, a co na własne oczy widać we wspomnianym bloku 15. O tym, co dzieje się w placówce zarządzanej przez Piotra Cywińskiego, informowaliśmy w artykułach i filmach zamieszczanych na naszym portalu (zobacz TUTAJ).
    OBEJRZYJ: „Gdzie pamięć o milionach pomordowanych Polaków?!” Przejmujące przemówienie Jacka Międlara w KL Auschwitz [WIDEO]
  • Próba zastraszenia działacza społecznego Krzysztofa Adamka poprzez złożenie w jego sprawie zawiadomienia do prokuratury za umieszczenie napisu na kamperze „Poland not Polin”. Dyrekcja muzeum insynuowała, że umieszczenie takiego hasła na pojeździe to szerzenie nienawiści do plemienia (adnotacja: żydzi chętnie piszą o sobie w zagranicznej prasie: „members of the tribe”) żydowskiego. Bogu dzięki postępowanie zakończyło się umorzeniem, co szeroko relacjonowałem na portalu wPrawo.pl i blogu jacekmiedlar.pl (więcej TUTAJ). Sprawa trafiła do zdroworozsądkowego prokuratora, który łaskawie orzekł, że hasło „Polska to nie Polin” nie nosi znamion „mowy nienawiści”. Cywiński od sprawy się odwoływał dokuczając w ten sposób Bogu ducha winnemu Adamkowi. Ostatecznie sąd przychylił się do decyzji prokuratury.

Jak widzicie lista wstydu Piotra Cywińskiego do krótkich nie należy. Zwłaszcza, że w tym felietonie nie przytoczyłem wszystkich skandali. Przejdźmy do puenty i postawmy tezę„dobra zmiana”, zgodnie z apelem poseł Beaty Szydło „ukarała” rebbe Cywińskiego błogosławieństwem miłujące żydów ponad wszystko rebbe Glińskiego (przykład TUTAJ). Dlaczego „rebbe”? Zarówno jeden jak i drugi kreuje się na dobrodusznego myśliciela, dla którego – co nie jest tajemnicą – żydowski interes zdaje się być priorytetem. 20 grudnia 2019 r. Cywiński został ponownie powołany na stanowisko dyrektora KL Auschwitz. Trzyletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku.
OBEJRZYJ I PRZECZYTAJ: Jechali na obchody do Auschwitz! Zatrzymani za hasło „Stop antypolonizmowi” i „Polska to nie polin” [NAGRANIA Z KOMENDY I WYWIADY]

A teraz proszę mi wytłumaczyć na czym polega „dobra zmiana”? Na szykanowaniu polskich patriotów? Na nasyłaniu na redakcje polskojęzycznej bezpieki? A może na gratyfikacji polakożerstwa lub nieudolnej, ciągnącej się od 5 lat reformie wymiaru sprawiedliwości? Uwierzcie mi, usilnie szukam odpowiedzi na wytłuszczone pytanie i nie mogę jej znaleźć. Jeśli szanowny Czytelnik/Czytelniczka (tak trzeba!) będzie tak łaskaw to proszę oświecić mnie merytoryczną odpowiedzią. Będę dozgonnie wdzięczny. Szalom, to znaczy pokój Wam!

Przeczytaj i obejrzyj mój reportaż:

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ