Po 19 miesiącach policja zwróciła banery „Śmierć wrogom Ojczyzny” oraz „Życie i śmierć dla narodu”. Jest postanowienie prokuratury

11 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, kilkanaście minut po marszu niepodległości we Wrocławiu, kilkunastu funkcjonariuszy policji zabrało dwa banery: jeden z napisem: „Śmierć wrogom Ojczyzny”; drugi z hasłem narodowych radykałów: „Życie i śmierć dla narodu” z krzyżem celtyckim i falangą. Po 19 miesiącach „odsiadki” wróciły do rąk właściciela, gdyż wrocławska prokuratura, w oparciu o opinię biegłych nie dopatrzyła się znamion „rasizmu”, „ksenofobii” i tzw. „mowy nienawiści”. Łaskawcy…

Wraz z zatrzymaniem banerów, aresztowano także uczestników marszu, którzy mieli ze sobą transparenty. Po kilkunastu godzinach zostali wypuszczeni wolno.

Co to oznacza? Oznacza to, że 145 koszulki, 5 bluz z krzyżem celtyckim oraz kilkanaście smyczy z napisem „Śmierć wrogom Ojczyzny”, które 13 grudnia 2019, na zlecenie wrocławskiej prokurator Justyny Trzcińskiej, zabrała z mojego domu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przetrzymywane są bezprawnie. Prokuratura jest w posiadaniu opinii biegłych, którzy stwierdzili, że symbole i napisy, które znajdują się na transparentach i zagrabionej odzieży, nie noszą znamion „ksenofobii” i „nienawiści”, a mimo to nie postanawia o wydaniu przetrzymywanych przedmiotów.

11 lipca 2020 roku, o godz. 18.00, w rocznicę Krwawej Niedzieli, spod pomnika katyńskiego we Wrocławiu w kierunku pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wyruszy krótki marsz. W hołdzie pomordowanym Polkom złożymy kwiaty, znicze, a świadkowie ludobójstwa dadzą świadectwo.

Transparenty na pewną przejdą w planowanej manifestacji.

Przeczytaj:

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ