„Porządkowanie” kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce

Gdy minister Piotr Gliński zadeklarował sfinansowanie renowacji żydowskiego cmentarza w Warszawie z pieniędzy polskich podatników na kwotę 100 milionów złotych, w przestrzeni publicznej rozgorzała debata na temat żydowskich cmentarzy w Polsce. Wielu próbowało dowieść, że społeczność żydowska, przez lata kreowana przez media na strażników pamięci, z pieczołowitością dba o swoje nekropolie i dlatego należy jej się wsparcie od rządu RP. Nic bardziej mylnego. Stan cmentarza żydowskiego w Jedwabnem świadczy o czymś zupełnie przeciwnym. Społeczność żydowska na swoich cmentarzach zbija kolosalny interes, a Polskę traktuje – jak mawiano w dwudziestoleciu międzywojennym – jak „dojną krowę”. Czyżby społeczność żydowska w Polsce prowadziła zakrojony na szeroką skalę przemysł nekrofilski?

Właścicielem i zarządcą zdecydowanej większości żydowskich cmentarzy w Polsce jest założona na mocy porozumienia ze Światową Organizacją Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP (ZGWŻ) Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, która według statutu zajmuje się „ochroną materialnych reliktów kulturowego dziedzictwa Żydów w Polsce”.

Dewastacja

„Ze szczególnym zaangażowaniem podejmujemy inicjatywy związane z porządkowaniem i upamiętnianiem cmentarzy żydowskich” – pisze fundacja na swojej oficjalnej stronie internetowej. Problem w tym, że żydowskie zaangażowanie bardziej przypomina dewastację „reliktów kulturowego dziedzictwa” niż „porządkowanie i upamiętnienie cmentarzy żydowskich”, czego dowodem jest nekropolia w Jedwabnem – mieście, w którym w 1941 roku niemieccy okupanci przeprowadzili eksterminację kilkuset Żydów.

Kirkut (żydowski cmentarz) znajduje się tuż obok miejsca upamiętniającego mord dokonany na jedwabieńskich Żydach. Kirkut powstał w XIX wieku, a ostatni pogrzeb miał miejsce w 1941 roku. Właścicielem i zarządcą cmentarza jest FODŻ. W grudniu br. jedna z czytelniczek wPrawo.pl udała się na żydowski cmentarz i – jak przyznaje – doznała szoku.

– Vis a vis obelisku upamiętniającego Żydów pomordowanych w stodole w Jedwabnem widać chaszcze ogrodzone pokaźnym kamienny murem. Zaciekawiona tym miejscem postanowiłam wejść na ten teren. To, co zobaczyłam, a obeszłam cały teren, wprawiło mnie w osłupienie. Żeby nie nadepnąć na jakąś mogiłę musiałam się nieźle nagimnastykować, a z drugiej strony domyślać, co leży pod stertą zgniłych liści – opowiada czytelniczka z Dolnego Śląska i dodaje: – My, Polacy mamy ogromny szacunek do miejsc pamięci, a zwłaszcza do cmentarzy. Dbamy o groby naszych bliskich. O cmentarze w naszych miejscowością dbamy z największą starannością. Tymczasem to, co zobaczyłam w Jedwabnem, to zaprzeczenie jakiejkolwiek dbałości o miejsce pochówku i poszanowania sacrum – relacjonuje kobieta.

Pamięć żydowskiej młodzieży

Na zdjęciach, które przekazała mi czytelniczka, wyraźnie widać omszone mogiły pochowane pod stertami zgniłych liści i chaszczy. Nieopodal pomnika znajdującego się na cmentarzu, upamiętniającego miejsce spoczynku oraz informującego, że na nekropolii znajdują się groby Żydów pomordowanych w lipcu 1941 roku, znajdowała się rzucona niczym śmieć biało-czerwona szarfa, która kilka miesięcy wcześniej została złożona w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy.

Sytuacją zdegustowani są mieszkańcy Jedwabnego. Jeden z nich komentuje sprawę w mocnych słowach. Jak twierdzi „mieszkańcy mają dość tabunów Żydów”, którzy po dzień dzisiejszy nie kiwnęli palcem, by uporządkować swoją nekropolię.

– Do Jedwabnego regularnie przybywa żydowska młodzież, która mogłaby wziąć przykład z Polaków, którzy kilka razy w roku jeżdżą za granicę na Kresy, by doprowadzić do porządku nagrobki swoich przodków. Żydowska młodzież, nie wspominając już o zarządcy cmentarza, nie dba o pamięć swoich przodków i nie przejmuje się, że ich cmentarz to ruina – mówi Władysław, mieszkaniec Jedwabnego.

 Ciężko nie przyznać racji mieszkańcowi podlaskiej miejscowości. Polacy z pełnym zaangażowaniem dbają o estetykę i porządek na polskich cmentarzach, czego przykładem są chociażby starania fundacji „Ku Korzeniom” z Oławy, która po dzień dzisiejszy nie dostała ani grosza na renowację nagrobka żołnierza AK, podporucznika Henryka Krantza, ps. „Robur II”, „Wojtek”. Mimo to, oławscy patrioci, podobnie jak narodowcy i kibice z całej Polski, organizują zbiórki i własnymi rękami do porządku doprowadzają nagrobki polskich bohaterów.

Dezercja

Mając na względzie pamięć o pomordowanych Żydach w Jedwabnem i widząc, że zarządca cmentarza nie wywiązuje się ze swoich obowiązków , podjąłem próby ustalenia, w jaki sposób FODŻ „porządkuje” nekropolię.

– Proszę przesłać pytania drogą mailową, na wszystkie odpowiemy – zapewnił mnie w rozmowie telefonicznej Marcin Bartosiewicz, koordynator projektow FODŻ.

Przesłałem następujące pytania:

 1. Od kiedy Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego jest właścicielem i zarządcą cmentarza żydowskiego w Jedwabnem? Kto był właścicielem i zarządcą przed fundacją?
 2. W jaki sposób fundacja dba o ład i porządek na cmentarzu?
 3. Czy na cmentarzu regularnie przeprowadzane są prace porządkowe?
 4. Czy fundacja planuje przeprowadzenie renowacji cmentarza, na którym znajdują się cenne nagrobki?
 5. Czy Ministerstwo Kultury zapewniło, bądź zadeklarowało konkretną pomoc w kwestii renowacji cmentarza? Czy Państwo o taką pomoc prosiliście?
 6. Jakie jest Państwa stanowisko w kwestii ekshumacji ciał Żydów zamordowanych w Jedwabnem w 1941 r.?
 7. Jak Państwo skomentujecie stanowisko ortodoksyjnego rabina Josepha A. Polaka, byłego więźnia w Westborku i Begen-Belsen, który nie zgadza się z decyzją o zakazie ekshumowania z grobów masowych. Tu cytat z rabina Polaka: „Ofiary z Jedwabnego powinny zostać ekshumowane i pochowane ponownie, czy to na terenie pobliskiego cmentarza żydowskiego, czy to w Państwie Izrael. To, że nie jest to jedynie halachiczna opcja, lecz fundamentalny obowiązek, wynika jednoznacznie z wielu źródeł (…).”

Minęła doba. Odpowiedzi nie zostały przysłane. Ponownie zadzwoniłem do pana Bartosiewicza z pytaniem, czy mogę spodziewać się oficjalnego stanowiska fundacji w poruszanych przeze mnie kwestiach.

– Zarząd zabronił mi wypowiadać się w tej sprawie. Takie dostałem odgórne polecenie. Dostałem również zakaz kontaktowania się z panem drogą mailową – stwierdził Marcin Bartosiewicz.

Po zapoznaniu się z niewygodnymi dla nich pytaniami żydowska fundacja zdezerterowała. Rozumiem, że zarząd FODŻ mógł nie chcieć odpowiadać na pytanie dotyczące ekshumacji w Jedwabnem. Ale dlaczego nie chciał udzielić informacji na temat „prac porządkowych” na cmentarzu. Czyżby zarządcy nekropolii mieli coś do ukrycia?

Nekrofilski przemysł

W tym miejscu rodzi się pytanie: czy właściciele i zarządcy żydowskich cmentarzy w Polsce, z których Żydzi urządzili niemalże pobojowisko, nie dbają o swoje nekropolie, ponieważ chcą wymusić na ministerstwie kultury udzielenie ogromnych dotacji, co w konsekwencji skutkowałoby renowacjami żydowskich cmentarzy z pieniędzy polskich podatników? Wszystko wskazuje na to, że tak. Gdyby społeczności żydowskiej zależało na uporządkowanych i zadbanych cmentarzach, a nie na polskich pieniądzach, do rąk wzięliby łopaty i grabie, a do pracy zaangażowaliby przybywające tam setki żydowskiej młodzieży, która w kilka tygodni mogłaby uporządkować cmentarze, na który leżą ciała ich przodków.  Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby w działaniach FODŻ nie widzieć obrzydliwego szwindlu, który na myśl przywołuje stwierdzenie społeczności starozakonnych z czasów dwudziestolecia międzywojennego: „państwo polskie jest jak krowa, należy ją wydoić”. Niestety, przy udziale ministra kultury prof. Piotra Glińskiego „dojenie polskiej krowy” odbywa się na naszych oczach.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „„Porządkowanie” kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce

 1. Litwin mówi:

  Szkoda że całego budżetu nie przeznaczą na te „cele”. za 100 mln to by 3 razy większy można by cmentarz wybudować. NIK powinien zbadać tę „sprawę”.
  WIELKA POLSKO – WSTAWAJ Z KOLAN !!!

 2. Szypura Zdzisław mówi:

  Afera NFOZ, Eureko, Amber Gold, Kredyty we frankach, Afera SKOK Wołomiński. Te 100 mln na nekropolie to pikuś, ale wiadomo, że wkurzając Polaków odwróci ich uwagę od tego co zamiecione pod dywan. Gdyby elity nie kradły dzieląc się z hierarchami, to by nas, jako stado owiec, udławił dobrobyt i dobił neomarksizm z kultem człowieka, zamiast Boga. Bo jak trwoga to do Niego. Czyli im gorzej w konsumpcji, tym zdrowiej dla spraw ducha. Obżarstwo i lenistwo zabija wszelką duchową tęsknotę za życiem wiecznym. Dlatego Święci nosili włosiennice, pościli, żyli w Bogu, z Bogiem i na Jego chwałę. Prawdziwym priorytetem jest dziś edukacja patriotyczna do jakiej nawołuje Pobudka. MEN i Polska Akademia Nauk to lewacka specjalna kasta. Program edukacji to ewolucja a nie kreacjonizm. Ateista to brakujące ogniwo miedzy zwierzęciem a dzieckiem Bożym. Świat ma tyle lat co suma tego co przeżyły pokolenia izraela od Adama. Datowanie węglem C14 wieku Wszechświata to szatańskie kłamstwo. Świat wygląda na tyle lat na ile zechciał Bóg. Prawda jest kwestią wiary, a ta darem z Jego łaski, by patrzeć na niego oczami duszy a nie ślepiami umieszczonymi w czaszce. Cuda Jezusa, Mojżesza i Świętych są dowodem że to hologram w przestrzeni Higgsa. Za to Higgs dostał Nobla, a Boskie cząstki wykrył akcelerator CERNu. 90 mln obywateli USA przeżyło śmierć kliniczna i ich relacje z duchowych przeżyć są spisane przez wolontariuszy. Jednak „naukowcy” i lekarze nie wierzą, bo nie wierzą w Boga. Drogi Jacku! Nie daj się wodzić za nos złemu, bo nasze myśli są implantowane przez szatana, a skutki ich w postaci działania poznajemy, po owocach z dużym poślizgiem. Bóg nie potrzebuje dziś egoistycznych sprinterów, tylko ariergardy, co by popychała z tyłu, tych co się czołgają na drodze do zbawienia. Dlatego ja popycham i wspomagam swojego proboszcza i kapłanów. To zadanie dla Zakonu ks. Natanka, ludzi żyjących życiem kontemplacyjnym w świecie. Jesteśmy Królestwem Jezusa Chrystusa co widać, słychać i czuć choćby w zjawiskach pogodowych i łaskach dla Rządu i spraw ekonomicznych. Piękna jest modlitwa za Ojczyznę Piotra Skargi. Odmawiamy ją po każdej Mszy, razem z modlitwa do Archanioła Michała. O naszej misji Polaków wiedzą przyjaciele i wrogowie. Wie na pewno Franciszek, bo nam nie przeszkadza a może nawet chroni i kibicuje. Biskupi z listy WSI niedługo wymrą, może bezpotomnie. Trzeba wiele roztropności i cierpliwości, by nie kopać się z koniem, a modlić się do Wożnicy, co ma bat i lejce. Szczęść Boże!

 3. Szypura Zdzisław mówi:

  Ps. Jest taka ulubiona modlitwa ks. Natanka. W mojej wersji brzmi ” Tak mnie skrusz, tak mnie złam, tak mnie wypal Jezu, byś pozostała tylko Ty, byś zamieszkała w sercu mym z Ojcem Swym, Duchem Świętym, Maryja, Niebem i Czyśćcem. Myślę, że po trzech latach modlitwy to sobie wykrakałem, czym pewnie rozśmieszam Jezusa. https://www.youtube.com/watch?v=PRTuUAviGKQ

 4. wieczorek henryk mówi:

  do kasacji jeżeli żydzi nie opłacają .Polskie się likwiduje .

 5. d. mówi:

  a wzrostu małego, gliński, w jarmułce biega i rozdaje zydom na prawo i lewo setki milionów na ich cmentarze, muzea itp! dlaczego glinski nie zajmie się Powązkami i POLSKIMI CMENTARZAMI POZA GRANICAMI POLSKI!? DLACZEGO POLSKA NIE MA JESZCZE I WCIĄZ MUZEUM HISTORII POLSKI I POLAKÓW !!! MUZEUM ZYDOW W POLSCE POBUDOWALI RZĄDZĄCY W POLSCE, ZA POLAKÓW PIENIĄDZE, BEZ PYTANIA POLAKÓW!!! GDZIE JEST, PYTAM PONOWNIE MUZEUM HISTORII POLSKI!?? CZYIM GLINSKI JEST MINISTREM? POLSKIM CZY ZYDOWSKIM? nie mam zupełnie nic przeciwko ludziom jako nacjom/narodom ale wkurza mnie, kiedy przedstawiciele jednego narodu cynicznie i chamsko wyłudzają kasę od innego narodu. Nie dosc ze niemiEckie i francuskie markety NIE PŁACĄ PODATKÓW W POLSCE TO JESZCZE I ZYDOM BEZ PRZERWY COS SIĘ NALEZY! WOLNYCH NIEDZIEL POLAKOM WYZYSKIWANYM /PRACUJACYM sic!/ W NIEMIECKIM HANDLU W POLSCE, NIE MOZNA ZROBIC BO SIE POTOMEK MORDERCÓW NAZISTOWSKICH ….OBRAZI NA POLSKĘ! Q…A!! A ŻYDZI, NIECH SOBIE ZYDZI SAMI, ZA WŁASNE PIENIADZE PORZĄDKUJĄ SWOJE CMENTARZE TAK JAK NARÓD POLSKI PORZĄDKUJE SWOJE NEKROPOLIE NA UKRAINIE, LITWIE, BIAŁORUSI, ITD. MY POLACY, ANI GROSZA NIE DOSTAJEMY OD MINISTERSTWA GLINSKIEGO …BO MINISTER ZAWSZE /niewazne czy z rządu tuska czy szydło czy morawieckiego/ bredzi – NI MA PINIĘNDZY…oczywiscie NA POLSKIE INICJATYWY! NA ZYDOWSKIE NEKROPOLIE CIĄGNĄ KASĘ BEZ OPAMIĘTANIA! VAT OBNIŻYC ZŁODZIEJE!!! ROSZCZENIOWCÓW NIE TUCZYĆ, WRESZCIE!!! ! POLSKIM PRZEDSIĘBIORCOM PODATKI OBNIŻYC!!! DOBRA ZMIANO Z NAZWY JEDYNIE!! MY POLACY ZA TUSKA GW-NO I ZA MORAWIECKIEGO Z DUDĄ TYLEŻ SAMO MAMY!!! PODNIESLIŚCIE PENSJE ETATOWCOM NA URZĘDACH A POLAKOWI CO TO MIEJSCA PRACY DAJE INNYM I NIGDY SAM NA URLOPY NIE CHODZI BO SAM MUSI BIZNESU SWOJEGO DOPILNOWAC ŻEBY MIEĆ NA ZYCIE, NIE NA LUKSUSY A NA ZYCIE LEDWIE, TAKIEMU POLAKOWI DOŁOZYŁA DOBRA ZMIANA A JAKZE , DOŁOZYŁA …… NAKŁADÓW FINANSOWYCH NA RZECZ URZĘDNIKÓW, PARLAMENTARZYSTÓW I WSZELKIE MASCI CUDAKOW NA PANSTWOWYCH POSADKACH!! A WY, DUDO Z MORAWIECKIM, ZAMIAST SMODZIELNIE POLSKĄ KIEROWAĆ TO WIECZNIE KONTROLĘ DANIELSÓW NAD SOBĄ MACIE I JAK WY SIĘ TEGO NIE WSTYDZICIE! DOŚĆ JUŻ TEGO ZŁODZIEJSTWA UPRAWIANEGO NA POLAKACH I POLSCE PRZEZ RZĄDZĄCYCH POLSKĄ OD 1989 ROKU!! A ZYDZI JESLI CHCĄ MIEC PIENIADZE TO NIECH ZAKASZĄ RĘKAWYT I PRACUJĄ A NIE BEZ PRZERWY DAJ I DAJ BO IM SIĘ NALEZY! KOMEDIANTOM SIĘ …NALEŻY, NGO-SOM SIĘ NALEŻY, FUNDACJOM SIĘ NALEZY, MICHNIKOWI SIĘ NALEZY, ITD. ITD. ITD. A ROSZCZENIOWCY JEZDZĄ PO POLSCE I EUROPIE I PLUJĄ NA POLSKĘ DALEJ NIZ WIDZĄ. HOLLAND, JANDA, KOWALEWSKI, PIECZYNNSKI, LUPA, KOFTA, HARTMANN, THUN-CZYKOWA, STHURY, GAJOS, KAROLAK, gnIDA CZYLI KULESZA, SEGDA, I STU INNYCH POLSKOJĘZYCZNYCH PLUJĄ NA POLSKĘ BO IM RZĄD SZYDŁO OBCIĄŁ DOTACJE….ALE TERAZ PO REKONSTRUKCJI, GLINSKI WAM CHYBA JUŻ PO CICHU WYRÓWNAŁ „STRATY” BO GĘBY POZAMYKALIŚCIE, NIEROBY! ZYDOWSKA MLODZIEZ I KUPA DOROSŁYCH ZYDÓW BEZ PRZERWY NAJEZDZA POLSKĘ I WŁÓCZY SIĘ PO POLSCE POD OBSTAWĄ UZBROJONYCH PO ZĘBY MOSSADOWCÓW – NIECHZE CI ZDROWI , MŁODZI, WYPASIENI ZYDZI WEZMĄ SIĘ DO ROBOTY I UPORZĄDKUJĄ KIRKUTY TAK JAK POLSKIE DZIECI I MŁODZIEZ I DOROSLI POLACY PORZĄDKUJĄ ZA WŁASNE PRYWATNE PIENIĄDZE CMENTARZE POLSKICH PRZODKÓW NA WSCHODZIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ