„Dajmy Ukraińcom lekcję historii”. Jacek Międlar na spotkaniu po Marszu Polaków we Wrocławiu [WIDEO]

W piątek (11.11.2022) ulicami Wrocławia przeszedł Marsz Polaków pod hasłem „Polak w Polsce gospodarzem”. Marsz miał poprowadzić Jacek Miedlar, ale został zatrzymany przez policję i zwieziony na komisariat, gdzie spędził osiem godzin skuty kajdankami niczym przestępca.

ZOBACZ: Policja zatrzymała Jacka Międlara w drodze na wrocławski Marsz Polaków [WIDEO]

Jaki był powód zatrzymania? Kuriozalne uzasadnienie znajdziecie w dokumencie policyjnym, w którym stwierdzono, że Jacek Międlar „będzie stwarzał w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także mienia nawołując w trakcie Marszu Niepodległości 2022 pod hasłem Polak w Polsce gospodarzem w dn. 11.11.2022 r. we Wrocławiu do nienawiści na tle różnic narodowościowych mających na celu wzbudzenie niechęci i braku akceptacji wobec obywateli Ukrainy”.

A zatem policja dokonała zatrzymania Jacka Międlara za to, że mógłby powiedzieć coś, co ewentualnie mogłoby zostać uznane za wypowiedź kwalifikowaną jako „nawoływanie do nienawiści”. Jest to więc klasyczne zatrzymanie prewencyjne, takie jak za czasów PRL, gdy zatrzymywano opozycjonistów, żeby uniemożliwić im wzięcie udziału w zgromadzeniach, które były kłopotliwe dla władzy. Wtedy posługiwano się określeniem „element antysocjalistyczny”. Dziś jest to wytrych w postaci „nawoływania do nienawiści”.

Jacek został wypuszczony z komisariatu o godz. 20.20 i udał się na spotkanie z uczestnikami marszu, w którym udział brali: Katarzyna Sokołowska z fundacji „Wołyń Pamiętamy”, Piotr Szlachtowicz z telewizji wRealu24 i Piotr Korczarowski z EmisjTV. I na tym spotkaniu Jacek wygłosił przemówienie, które miał wygłosić podczas marszu. Posłuchajcie i odpowiedzcie na pytanie, czy to jest „mowa nienawiści”? Nie! To jest prawda, cała prawda i tylko prawda.

Jacek przeprowadził już 60 wywiadów ze świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, a z archiwów pozyskał ich ponad 300. I wnioski z tych wywiadów stały się podstawą do przemówienia, które miał wygłosić na wrocławskim Marszu Polaków. Jacek wskazał na bardzo ważną rzecz, która wynika ze wszystkich wspomnień polskich świadków, czyli to, że do 1939 roku relacje polsko-ukraińskie na poziomie lokalnych wspólnot były bardzo dobre. Polacy i Ukraińcy żyli po sąsiedzku, przyjaźnili się, zapraszali na święta, zakładali rodziny. Gdy wybuchła wojna, sytuacja zmieniła się. Ukraińcy najpierw stanęli po stronie sowieckiego okupanta, a potem po stronie okupanta niemieckiego. I pod wpływem banderowskiej ideologii bestialsko mordowali swoich polskich sąsiadów.

– Gdyby organizacje ukraińskie, te szowinistyczne i terrorystyczne w okresie dwudziestolecia międzywojennego, jak Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, miały takie militaria, jakie miała III Rzesza i taki zasób ludzki, jak miała III Rzesza, to nie mam żadnych wątpliwości, że te organizacje ukraińskie przejechałyby się po Polsce niczym czołg po świeżym asfalcie. Rozjechaliby nas żywcem, wymordowaliby w pień. A pomyśleć, że jeszcze cztery lata wcześniej Polak z Ukraińcem, Ukrainiec z Polakiem wspólnie świętowali Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny. Niejednokrotnie rzymski katolik był chrzestnym grekokatolika i na odwrót. Te relacje były naprawdę przyjacielskie – mówił Jacek. Podkreślił, że mordujący Polaków Ukraińcy stali się ofiarą manipulacji i propagandy. – To jest wina tych szowinistów, którzy dziś są gloryfikowani za wschodnia granicą – podkreślił.

Jacek wskazał, jak obecnie zakłamywana jest na Ukrainie historia Ukraińskiej Powstańczej Armii i jak wypierana jest ukraińska kolaboracja ze Związkiem Sowieckim i III Rzeszą. – Nie mówię tego, żeby podsycać nienawiść do Ukraińców. Nie mówię tego, żeby na nich napuszczać, by robić im krzywdę, by ich postponować. Mówię to po to, by oni także od nas otrzymali lekcję historii, której nie otrzymają w szkołach za wschodnia granicą, ani w popkulturze – podkreślił Międlar. – Powiedzmy Ukraińcom, że Bandera to nie jest bohater. To jest zbrodniarz – oświadczył. – To, co robiła UPA wobec Polaków, to była zbrodnia największego kalibru. Ukraińcy, jako ludzie, zasługują, by tę prawdę usłyszeć – podkreślił.

– Czy Wy, Ukraińcy, naprawdę chcecie powoływać się na to zbrodnicze dziedzictwo? Poszukajcie jakichś innych, prawdziwych bohaterów w swojej historii. Poszukajcie pierwiastków kultury, na których zbudujecie nie dom na piasku, ale dom na skale, aby Wasze państwo nie było z dykty i papieru. Bo państwo budowane na zbrodni, państwo budowane na ludobójstwie nie ma przyszłości. Tak samo nie ma przyszłości państwo, które nie dopomina się w sposób wystarczający o swoich pomordowanych rodaków. A niestety, z takim problemem borykamy się my, Polacy – podkreślił Jacek i zaapelował, abyśmy „dali Ukraińcom lekcję historii bez względu na to, czy Kaczyńskiemu, Morawieckiemu, Tuskowi lub innemu politykowi to się podoba, czy nie”.

Bądźmy ludźmi dla tamtych ludzi z innym obywatelstwem i dajmy im prawdę. Dajmy im prawdę i powiedzmy, że Polska nigdy nie będzie brunatna, a naród polski nigdy nie pozwoli na gloryfikację zbrodniarzy – podkreślił Jacek przypominając o gloryfikującej UPA uchwale parlamentu ukraińskiego. – Wykrzyczmy im głośno: Polska antybanderowska!

Czy nazywanie banderyzmu ludobójczym szowinizmem jest nawolywaniem do nienawiści? Czy domaganie się prawdy o ukraińskim ludobójstwie na Polakach jest nawoływaniem do nienawiści? Czy apelowanie do Ukraińców, żeby nie gloryfikowali zbrodniarzy, którzy zaplanowali i przeprowadzili to ludobójstwo, jest nawoływaniem do nienawiści? Czy hasło „Polska antybanderowska” jest nawoływaniem do nienawiści? NIE! Ten, kto uważa, że to jest nawoływanie do nienawiści, ten nie rozumie, że o zbrodni nie można milczeć! Bo milczenie o zbrodni i karanie tych, którzy o niej mówią, jest pochwalaniem zbrodni. Bo akceptacja dla gloryfikacji zbrodniarzy jest pochwalaniem zbrodni. A na tym nie da się zbudować niczego dobrego.

Zobacz też:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ