„Salon” grozi i wybiera. Jacek Międlar gościem Piotra Korczarowskiego z eMisjaTv [WIDEO]

W cieniu wielkich afer sygnowanych przez rząd, przebiegają też małe skandale, wobec których coraz częściej przechodzimy obojętnie. Czasem jednak mają one iście symboliczny wymiar i przez to warto na chwilę się na nich skupić. Tak jest m.in. ze sprawą Jacka Międlara, red. nacz. portalu wPrawo.pl, który otrzymał ostatnio legitymację Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, co wywołało lawinę agresywnych komentarzy tzw. „warszawskiego salonu”.

Od prawa do lewa z różnych redakcji zaczęły płynąć głosy sprzeciwu oraz inwektywy kierowane w stronę Międlara, gdyż zdaniem koncesjonowanej elity świata mediów: „to faszysta, a nie dziennikarz”. Takie rzeczy wypisywali ludzie pracujący dla redakcji uwłaszczonych na majątku narodowym, zakładanych przez służby specjalne, reprezentujących interesy obcego kapitału lub ostentacyjnie plujące w kierunku wszystkiego co polskie, patriotyczne i narodowe.

Kto zatem może być w Polsce dziennikarzem? Kto ustala zasady? Czy znaczenie ma praktyka, czy namaszczenie środowiska? Dlaczego ludzie uchodzący za patriotów kajają się i przepraszają przed zgniłym „salonem”, który cały czas poucza i strofuje zwykłych Polaków? Czym wreszcie jest etyka dziennikarska i kto czuje się z niej zwolniony, pracując jednocześnie w zawodzie.

O tym wszystkim już w odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy”. Gościem Piotra Korczarowskiego jest Jacek Międlar.

Źródło: eMisjaTv

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ