Tygodnik Powszechny periodykiem katolickim czy lewackim brukowcem? Tym razem publikuje wywiad z wróżbitką. Dlaczego nie interweniuje abp Jędraszewski?

Od 2016 roku metropolitą krakowskim jest abp Marek Jędraszewski. „Bohater”, który zasłynął z „tęczowej zarazy”, a niedawno wyraził zgodę na ślub Jacka Kurskiego w kaplicy przy Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, czym zelektryzował wiernych w Polsce. Z osobą abp. Jędraszewskiego wiąże się jeszcze jedna istotna dla Kościoła katolickiego sprawa – Tygodnik Powszechny, oficjalnie zwany „tygodnikiem katolickim”, a znanym z publikacji, której nie sposób pogodzić z nauczaniem katolickim. Warto wspomnieć, że przez lata jednym z felietonistów tygodnika był Szymon Hołownia, były prezenter TVN, który jeszcze niedawno deklarował zdejmowanie krzyży w Pałacu Prezydenckim. Być może wielu z Państwa nie zdaje sobie z tego sprawy, ale by czasopismo mogło samo siebie określać mianem „katolickiego”, potrzebna jest specjalna zgoda bezpośredniego zwierzchnika Kościoła, którym dla tegoż periodyku jest abp Marek Jędraszewski. Tak, to ten metropolita, który przez wielu określany jest mianem „bohatera”, a który nie miał odwagi poważnie ukarać podległego mu ks. Kazimierza Sowę, Tygodnikowi Powszechnemu nie ma chęci odebrać mylącego podtytułu.

W Tygodniu Powszechnym opublikowano rozmowę z astrolożką i tarocistką. Gazeta jeden z nowych tekstów promuje rozmową z kobietą, która „zwiastuny globalnych problemów dostrzegała już w styczniu, bynajmniej nie na podstawie medialnych doniesień z Chin”. Miały ją na to naprowadzić wróżenie i obserwacja gwiazd. „O co Polki i Polacy w czasie pandemii pytają wróżbitów?”. Czy taką właśnie rolę mają spełniać katolickie media, w pozytywnym świetle przedstawiając okultyzm? Czyż rolą katolickich mediów nie powinna być ewangelizacja i jasne wskazywanie co jest dobrem, a co jest złem?

Ta sprawa to kolejny sprawdzian dla wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Marka Jędraszewskiego. Jeśli naprawdę staje w obronie wiary, Kościoła i prawdy – Tygodnik Powszechny zdegraduje do statusu lewackiego brukowca.

Zobacz, co dwa lata temu mówiłem o stanowisku abp. Jędraszewskiego wobec Tygodnik Powszechnego:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ