Marsz Wołyński we Wrocławiu (11.07.2020). Przemówienia i relacje świadków ukraińskiego ludobójstwa [WIDEO]

Polakobójstwo na Wołyniu to nie tylko 11 lipca 1943. Jednak tego dnia nastąpiło apogeum mordowania Polaków przez Ukraińców na całych południowo – wschodnich Kresach Polski. Stąd data – symbol.

Wrocław, a w zasadzie Dolny Śląsk jest dla Kresowian miejscem szczególnym. Tu wielu trafiło po w zasadzie przymusowej wywózce w 1945 roku. Są we Wrocławiu miejsca upamiętniające ukraińskie barbarzyństwo.

Ale cóż o tym okrucieństwie możemy powiedzieć my, urodzeni po wojnie? Dlatego tym razem głównym elementem marszu upamiętniającego ofiary band UPA był głos świadków tamtych wydarzeń. I to ich słowa powalają. Oraz każą się zastanowić jakie błędy popełniono w II Rzeczypospolitej, że do takich wydarzeń doszło.

Niech ich opowieści będą przestrogą dla tych wszystkich, którzy nam urządzają Polskę „wielonarodową, wielokulturową, tolerancyjną”. Bo historia kołem się toczy i nie wiadomo, co się przydarzyć może. A nauki wyciągane z historii widać nie dla wszystkich są oczywiste.

PEŁNE RELACJE ŚWIADKÓW RZEZI WOŁYŃSKIEJ W DZIALE HISTORIA. TUTAJ RELACJA NA ŻYWO:

PEŁNA RELACJA:

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ