Sąd o zatrzymaniu Jacka Międlara przez ABW: „Było legalne, bo przeprowadzone przez uprawnione służby” [NAGRANIE Z POSIEDZENIA I KOMENTARZ]

W środę (24.06.2020) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia rozpatrzył moje zażalenie (autor tekstu: Jacek Międlar) na zatrzymanie 13 grudnia 2019 przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (obejrzyj nagranie monitoringu) oraz nałożenie dozoru policyjnego. Pierwotnym powodem miało być „poszukiwanie materiałów wybuchowych i broni”, których oczywiście ABW nie znalazło. Następnie zaś postanowienie o zatrzymaniu i zastosowaniu dozoru zredukowano do zarzutu w sprawie publikacji z fragmentami tekstów Dmowskiego i Witosa, której ani nie opublikowałem, ani nie napisałem, co z łatwością zauważy każdy kto dla porównania przeczyta moją książkę lub felietony. Inny styl, inna składnia, inne słownictwo. Widać jak na dłoni, że mamy do czynienia z ewidentnym nękaniem przez wrocławski wymiar (nie)sprawiedliwości. Postanowienie sądu jest szokujące i po raz kolejny sugeruje, że wrocławska Temida wymaga dogłębnej reformy.


Zgodnie z zapisami Kodeksu Postępowania Karnego (rozdział 27.), które jasno wskazują, kiedy może być mowa o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury, nie było żadnych przesłanek, by potraktować mnie tak jak postąpiono 13 grudnia 2019 roku. Regularnie stawiałem się na wszystkie wezwania prokuratury i policji, która jeszcze 6 grudnia mnie przesłuchiwała, a 12 grudnia pod domem wręczała mi pismo sądowe. Sędzia Magdalena Gabriel, która rozpatrywała zażalenie na zatrzymanie miała o tym pełną wiedzą. W aktach sprawy znalazła się także opinia byłego oficera CBŚ Jacka Wrony, który tak komentował wydarzenia z 13 grudnia 2019: To co zrobiła ABW przy zatrzymaniu Jacka M. (skrót od redakcji), to absolutny skandal!! Powinny polecieć głowy w prokuraturze wrocławskiej i delegaturze Agencji! Bezwzględnie!!, oraz  prof. Andrzeja Zapałowskiego, specjalisty z zakresu bezpieczeństwa, który tak skomentował wydarzenia z 13 grudnia 2019: Jeżeli ABW zajmuje się jakimś tekstem duchownego i to powoduje użycie specjalnych jednostek tej formacji o 6.00 rano, aby go zatrzymać, to wskazuje potrzebę dużego wietrzenia w kierownictwie tej formacji. Mariusz Kamiński, takiego idiotycznego numeru w rocznicę stanu wojennego bym się nie spodziewał. Co się chłopie z Tobą porobiło! Wy jesteście od osłony państwa polskiego a nie robienia tego co zwykły policjant może dostarczyć w formie wezwania. Jednym słowem kompromitacja! Oficjalny komunikat ABW w sprawie Jacka Międlara! W rocznicę stanu wojennego zatrzymany… za artykuł o Żydach!

Sędzia Gabriel miała pełną wiedzę o tym, że w myśl KPK zatrzymanie było bezzasadne, czemu dała wyraz za KPK cytując przesłanki wskazujące kiedy można zatrzymywać podejrzanego. Mimo to znalazła wytłumaczenie dla działań bezpieki i prokurator Justyny Trzcińskiej, która z pełną premedytacją łamie zapisy prawne, wymyśla słowa, których nigdy nie wypowiedziałem, a w swoich uzasadnieniach powołuje się na orzecznictwo… stalinowskie (więcej). Gabriel uznała, że zatrzymanie mnie było legalne, bo przeprowadzone przez „legalne służby”.
– Przedmiotowa czynność zatrzymania została w ocenie sądu dokonana legalnie. Dokonały go uprawnione do tego służby – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – swoją decyzję uzasadniła sędzia Gabriel stwierdzając także, że można zlecać takie zatrzymania za publikację, której autorstwo niesłusznie mi przypisano.

Czy w takim razie sędziowskie kradzieże 50 złotych, sprzętu elektronicznego są legalne, bo dokonane przez legalnych sędziów? Skatowanie Igora Stachowiaka było legalne, bo dokonane przez legalną policję? Podobne uzasadnienie przytoczyła w sprawie dozoru policyjnego, którym próbuje mi się dokuczyć od ponad 7 miesięcy. Jej zdaniem jest legalny, bo został ustanowiony przez legalną prokurator i to w legalny sposób… Folwark zwierzęcy?

Panie ministrze Ziobro, szanowny Prokuratorze Generalny, czas oczyścić wrocławską stajnię Augiasza. Czas wysprzątać ten burdel, a niesprawiedliwych funkcjonariuszy publicznych wyrzucić z sądu i prokuratury na bruk. I czas odpowiedzieć na pytanie: Kto w tych sądach pociąga za sznurki?

Komentarz Jacka Międlara:

Przeczytaj także:

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ