Projekt ustawy Stop 447 trafił do komisji. Żydzi piszą o „wstępnej zgodzie na zwrot mienia”. Czemu ma służyć ta manipulacja?

W czwartek (16.04.2020) Sejm głosował nad obywatelskimi projektami ustaw. Jeden z nich dotyczył sprzeciwu żydowskim roszczeniom bezspadkowym, do których realizacji wzywa amerykańska ustawa 447. Ten projekt, podobnie jak trzy pozostałe, decyzją większości posłów zostały skierowane do prac w komisjach. Oznacza to, że trafiły do zamrażarki, z której najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą. Tak już raz było w przypadku projektu Zatrzymaj Aborcję, który trafił do komisji w 2017 roku i przeleżał w niej do końca kadencji. Zatem o żadnym sukcesie mówić NIE MOŻNA, a o realizacji scenariusza, który rozpisywał każdy zdrowo myślący obserwator życia politycznego w Polsce. Jak te wydarzenia opisano w izraelskich mediach?

Rządząca w kraju Partia Prawo i Sprawiedliwość przeciwstawia się skrajnie prawicowym próbom zablokowania w kraju realizacji amerykańskiego wniosku o odszkodowanie dla osób, które przeżyły Holocaust, za mienie skonfiskowane podczas II wojny światowej – czytamy na portalu Haaretz. Wskazano także, że PiS ostro krytykuje projekt ustawy, ponieważ wyszła ona spod ręki „skrajnej prawicy” chcącej podważyć polsko-amerykańskie partnerstwo, zaś poseł Arkadiusz Mularczyk wyraził chęć pracy nad ustawą „tylko po to, by okazać szacunek inicjatywie obywatelskiej”.

Komentarz: A teraz gołe fakty. Żydzi w tytule piszą o „wstępnej zgodzie na zwrot mienia” podczas gdy w żadnym momencie debaty w sejmie taka deklaracja nie padła. Nie było także mowy o słuszności ustawy 447. Czemu zatem ma służyć ta bezczelna manipulacja, która – co zrozumiałe – rozbudza w Polakach niechęć do środowisk żydowskich? Czyżby był to rodzaj nacisku na ekipę rządzącą, by wykonała kolejny krok i oficjalnie zgodziła się na realizację bezprawnych roszczeń? A może ten artykuł winien skłonić ekipę władzy do myślenia, by w końcu zrozumiała w jaki sposób Żydzi odczytują niejasne deklaracje rządu z zamrożenie projektu ustawy Stop 447 na czele? Nie mam ostatecznej odpowiedzi na te pytania. Wiem za to, że sprawa roszczeń winna zostać załatwiona raz na zawsze poprzez jasną, publiczną deklarację na arenie międzynarodowej: Żydzi, żadnych pieniędzy nie dostaniecie, a jedyne co wam się należy to porządne lanie za kłamstwa, które na temat Polski produkujecie od lat. I basta!

Źródło cytatów: Haaretz.com

Zobacz także:

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ