„Jedwabne zaczęło się w Wiźnie!” Żydzi zostali rozstrzelani przez Niemców. Są relacje świadków i niezbite dowody, mimo to J. Międlara oskarżono o… „negację holokaustu” [WIDEO]

W listopadzie roku 2019 informowaliśmy Państwa o badaniach terenowych, które zostały przeprowadzone w Wiźnie, miejscowości oddalonej 10 kilometrów od Jedwabnego (woj. podlaskie). Pracownicy stowarzyszenia „Wizna 1939”, którzy przeprowadzali prace odkrywkowe, 21 października 2019 roku w Wiźnie odnaleźli dół ze szczątkami ludzkimi oraz łuski od niemieckiej amunicji. Prawdopodobnie w tym miejscu pogrzebano kilkudziesięciu Żydów zamordowanych przez Niemców w czerwcu roku 1941.

W nocy z 21 na 22 czerwca 1941 roku Niemcy zaatakowali rosyjskie pozycje w Wiźnie. To istotny fakt, zważywszy, że 20 dni później, 10 lipca 1941 roku, w miejscowości obok, zamordowany Żydów. Relacje świadków, dowody oraz wstępna ekshumacja, którą zablokował rabin Michael Schudrich, jasno wskazują na sprawstwo Niemców. Mimo to, środowiska żydowskie bezczelnie oskarżają Polaków o spalenie starozakonnych w stodole. Co istotne, podobnie jak w przypadku Jedwabnego, także i w sprawie Wizny, rabin Michael Schudrich próbuje zablokować dalsze prace nad pracami ekshumacyjnymi, twierdząc że „prawo żydowskie tego zabrania”, co jest wierutnym kłamstwem, na co wskazuje Talmud Jerozolimski (Moed katan, koniec 2. rozdziału). Te i inne niepodważalne fakty przytaczam w książce pt. „Moja walka o prawdę”.

Dariusz Szymanowski, działacz Stowarzyszenia „Wizna 1939” nie ma żadnych wątpliwości, że ludobójcza akcja w Wiźnie była pierwszym akordem niemieckich zbrodni na Podlasiu, której dopuścili się Niemcy. W rozmowie z Marcinem Sochoniem zaznacza stanowczo: Niemcy rozstrzelali Żydów, a wydarzenia z Wizny winny ostatecznie rozwiać wątpliwości w kwestii Jedwabnego. Istotnym faktem wskazującym na niewinność Polaków są relacje polsko-żydowskie w Wiźnie i Jedwabnem w okresie przedwojennym i wojennym. Jak zgodnie wyznają mieszkańcy, Polacy szanowali Żydów.

O relacjach polsko-żydowskich w tamtych czasach, w rozmowie z Szymanowskim opowiada mieszkaniec Wizny, Icchaak Lewin. Ten zaświadcza, że relacje polsko-żydowskie były koleżeńskie. Co jeszcze mówi Lewin? Twierdzi, że pod koniec czerwca 1941 roku, po tym jak Niemcy spalili domostwa, „Polacy złapali i zaczęli bić 15-20 żydów” i kazali wykopać im dół. Żydów miał zastrzelić pijany niemiecki żołnierz. Relacja Lewina wiele razy było wykorzystywana do ataku na Polaków. Tymczasem Lewin nie był świadkiem tych wydarzeń, a usłyszał je od innych. Jego zeznania to tylko zasłyszane plotki uderzające w dobre imię Polaków. Franciszek Domurat, który naprawdę był świadkiem wydarzeń z czerwca 1941 roku, widział w jaki sposób zamordowano Żydów. Zbrodni na 10 żydach, którzy pod rozkazem niemieckim sami wykopali dół, dokonało kilku żołnierzy III Rzeszy, a nie pijany niemiecki wojak. Zaiste, ta relacja już nie przebiła się do mainstreamu.

Rozmowę ze świadkiem przeprowadzono w roku 2010. 8 lat później ustalono, że jeśli Domurat mówi prawdę, w miejscu zbrodni zostaną odnalezione łuski lub niewystrzelone naboje. Rok później przeprowadzono prace odkrywkowe i przypuszczenia się potwierdziły, z którymi dziś, operując łgarstwami, próbuje walczyć Michael Schudrich. Pociski, które znaleziono w miejscu wskazanym przez świadka, należały do oddziałów SS i pochodzą z różnych broni. Co to oznacza? Otóż to, że relacja Lewina jest kłamliwa, Żydzi zostali rozstrzelani przez grupę niemieckich żołnierzy, a na udział Polaków w zbrodni nie ma ŻADNYCH dowodów.

Jeśli połączymy ze sobą fakty dotyczące likwidacji Żydów w Wiźnie, z tym co wiemy o wydarzeniach w Jedwabnem mamy jasność, że środowiska żydowskie drżą przed ujawnieniem prawdy, a sami, bez jakichkolwiek podstaw produkują szkalujące Polaków „holokaustowe legendy”. Co istotne, za to określenie, które wypowiedziałem podczas spotkania autorskiego, w kontekście dowodów na sprawstwo Niemców w zbrodni w Jedwabnem, prokurator Małgorzata Szymańska z Prokuratury Rejonowej Wrocław – Stare Miasto postawiła mi zarzut „negowania holokaustu”, mimo iż fakty stoją po mojej stronie. Czy Prokuratura Krajowa pociągnie Szymańską do odpowiedzialności za nękanie fałszywymi aktami oskarżenia? Warto napisać w tej sprawie do PK: [email protected]

Materiał i praca Stowarzyszenia „Wizna 1939” są nieocenione. Gorąco zachęcam do zapoznania się z poniższym nagraniem oraz wsparcia ich działalności. Materiał jest także dostępny w aplikacji wPrawoTv-Premium – TUTAJ.

KOSZULKI i BLUZY „NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE”: damskie, męskie, bluzy.

www.wizna1939.eu
https://www.facebook.com/stowarzyszeniewizna.1939
https://twitter.com/Wizna1939
https://www.instagram.com/wizna_1939/
https://www.youtube.com/c/WiznyDziennikPolowy

Przeczytaj:

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ