Gowin za wprowadzeniem powszechnej inwigilacji! Ma to być sposób na odmrożenie gospodarki [WIDEO]

We wtorek (21.04.2020) były wicepremier Jarosław Gowin był gościem programu „Onet Rano”. Zapytany o wybory prezydenckie powiedział, że wszyscy liderzy partii reprezentowanych w Sejmie powinni jak najszybciej podjąć decyzję o przełożeniu terminu wyborów i skoncentrować się na sposobach walki z epidemią i równoczesnym odmrażaniu gospodarki. Niepokojące jest to, że Gowin zaproponował wprowadzenie powszechnej inwigilacji jako metody na odmrażanie gospodarki.

– Bardzo się cieszę, że wczoraj liderzy Koalicji Obywatelskiej przyjęli moją propozycję, abyśmy spotkali się w najbliższy piątek i rozmawiali o planie byłego ministra zdrowia Andrzeja Sośnierza, który w imieniu Porozumienia przygotował plan, jak najmocniej zduszać epidemię i  równocześnie jak najszybciej odmrażać gospodarkę – powiedział Gowin i zaznaczył, że Porozumienie jest otwarte na propozycje innych ugrupowań.

Były wicepremier zapewnił, że program 500+ będzie utrzymany, ale podkreślił, że obecnie nie stać Polski na nowe programy socjalne i wszystkie wysiłki polityków powinny być skierowane na ratowanie miejsc pracy i firm.

– Nie da się odmrozić gospodarki, jeśli najpierw nie obniżymy liczby zachorowań. Dlatego proponujemy w planie Sośnierza, aby wprowadzić masowe testy, a po drugie – uruchomić aplikację telefoniczną pozwalającą badać kontakty Polaków, żeby jak najszybciej wyłapywać sytuację, w której ktoś styka się z osobą zarażoną. Po trzecie, trzeba uruchomić sieć izolatoriów i – po czwarte – poddać długotrwałej opiece i izolacji osoby z grup szczególnego ryzyka. Reszta z nas powinna jak najszybciej, już od przyszłego tygodnia, powinna wracać do pracy – stwierdził Gowin.

Komentarz Jacka Międlara (bez reklam na wPrawoTv):

Źródło informacji: Onet

Zobacz też:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ