Mocny apel do władzy i wspomnienia Marii Panek, świadka Rzezi Wołyńskiej! [WIDEO]

W roku 1943 Maria Panek miała 18 lat. Wtedy mieszkała w Kurowicach w niewielkiej miejscowości na Wołyniu. Tam była świadkiem rzezi na Polakach. W rozmowie ze mną, wspominając ukraińskie ludobójstwo Pani Maria nie przebiera w słowach. Złość pomieszana z niezrozumieniem i zasadnicze pytanie: Jak Ukraińcy polskim sąsiadom mogli wyrządzić tyle zła?
Sąsiad był gotowy zarżnąć nas żywcem, baliśmy się okropnie. Na Wschodzie nie było życia. Byliśmy gotowi pójść wszędzie, byle na Zachód – wspomina Pani Maria i opowiada jak Polacy chowali się przed grasującymi ukraińskimi bandami. Wspomina jak w miejscowości obok banderowcy nabijali dzieci na sztachety. Mimo groźby pozbawienia życia wraz z z rodziną przechowywała Żydówkę, która potem została zamordowana przez ukraińskiego policjanta.

Pani Maria Panek nie ukrywa, że ma żal do obecnej władzy, że do Polski sprowadza się tylu Ukraińców, którzy przecież niejednokrotnie szczycą się ludobójstwem na Polakach. W wywiadzie padają naprawdę mocne słowa. Zachęcam do obejrzenia tego wywiadu oraz poprzednich, w których Dzieci Kresów wspominają najtrudniejsze chwile swojego życia.
OBEJRZYJ NA WPRAWO.TV – TUTAJ. NIEBAWEM APLIKACJA BĘDZIE WERSJĄ PREMIUM BEZ REKLAM!
WESPRZYJ NASZ PROJEKT DOWOLNĄ WPŁATĄ – TUTAJ

Poprzednie relacje świadków Rzezi Wołyńskiej:

KUP KOSZULKĘ ANTYBANDEROWSKĄ NA SKLEP-WPRAWO.PL

Przeczytaj:

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ