„Solidarność i pomoc dla polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.” Arcyciekawy wykład dr Lucyny Kulińskiej [WIDEO]

Dr Lucyna Kulińska, autorka książek historycznych o tematyce kresowej, w tym czterotomowej publikacji ze wspomnieniami Dzieci Kresów (dostępne TUTAJ), była jednym z prelegentów konferencji poświęconej Rzezi Wołyńskiej i przedwojennemu Lwowowi, a która odbyła się 8 lutego 2020 w Częstochowie. Konferencja została zorganizowana przez Fundację dla Rodaka oraz historyka – Krzysztofa Żabierka.
PRZECZYTAJ: „Kim był bohater Ukrainy Stepan Bandera?” Wywiad z dr Lucyną Kulińską

Dr Lucyna Kulińska wygłosiła wykład na temat solidarności pomocy dla polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Wykład został poprowadzony z wielkim zaangażowaniem i pasją, a zwłaszcza z potężną dawką interesujących informacji. – Czego nie robi minister Gliński, my winniśmy to czynić i wzbudzać pamięć o Polakach mordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej  – podczas prelekcji stwierdziła dr Lucyna Kulińska. Pod słowami historyka podpisujemy się rękami i nogami i zapewniamy, że m.in. z wielkim zaangażowaniem będziemy realizować autorskich projekt: SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM RZEZI WOŁYŃSKIEJ.
ZOBACZ: „Uciekł przed wywózką do Katynia, zabili go Ukraińcy. Babcię spalili żywcem.” Wspomnienie Marii Bułkowskiej, świadka Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Dziękujemy za wspieranie naszej działalności.

Obejrzyj także:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ