Abp Ryś pod skrzydłami Cywińskiego. Metropolita długo na to pracował

Arcybiskup Grzegorz Ryś, do niedawna biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, dziś arcybiskup w Łodzi, dał się poznać w Polsce jako dobry mówca, ale równocześnie nieprzejednany „łowca antysemitów”, gotowy zawiązać sojusz ze środowiskami wrogimi Kościołowi katolickiemu.

Tak było przy okazji spotkania autorskiego Jacka Międlara, który w książce „Moja walka o prawdę” obala jedwabieńskie kłamstwa oraz demaskuje choroby trawiące hierarchię Kościoła katolickiego. W roku 2018 łódzki metropolita, ramię w ramię z lokalną Antifą, Nowoczesną, Obywatelami RP, SLD i Partią Razem szantażując właścicieli lokalu w Łodzi zablokował spotkanie autorskie (więcej tutaj) Międlara. To jeden z wielu powodów dla których Ryś stał się ulubieńcem środowisk antypolskich. Zaskarbił sobie także sympatię oskarżając chrześcijan o doprowadzenie do holokaustu, w którym zginęły miliony katolików czy perorowaniem o grzechu „antysemityzmu”, nie zaznaczając, że to pojęcie od dziesięcioleci wykorzystywane jest do pałkowania głoszących prawdę. Najwięcej oklasków od nieprzyjaciół Kościoła otrzymał po tym, gdy do swojej diecezji przygarnął Wojciecha Lemańskiego, który w ostatnim czasie „zasłynął” skandalicznymi wpisami o Polakach, którzy zasłużyli sobie za rzeź wołyńską, nieistniejącym Diable, polskich pogromach na Żydach, chorych Ziemkiewiczu i Międlarze czy kieleckich antysemitach. Oczywiście piekielny „duszpasterz” nie został ukarany. Lemański będąc proboszczem w Jasienicy, wokół ołtarza stawiał symbole żydowskie, co spotykało się ze zdecydowaną dezaprobatą wśród wiernych. Wiele lat temu został suspendowany, a w roku 2018 pod swoje skrzydła przygarnął go właśnie abp Ryś, lokując go w parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi. Środowiska żydowskie i agresywni ateiści byli zachwyceni.
PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Rebbe” Cywiński z błogosławieństwem Piotra Glińskiego

Te zasługi nie mogły zostać pominięte przez żydowską społeczność, której od lat umizguje się abp Ryś. Teraz został nowym członkiem Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której prezesem jest kontrowersyjny dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński. Nakrycie głowy już ma. Teraz tylko czekać, aż zostanie okrzyknięty naczelnym rabinem w Polsce.

Przypomnijmy, że Fundacja Auschwitz-Birkenau została powołana z inicjatywy Władysława Bartoszewskiego.

Źródło informacji o nominacji: fundacja.auschwitz.org

Przeczytaj:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ