Konferencja Konfederacji o zatrzymaniu Jacka Międlara! G. Braun: Morawiecki odpowiada osobiście za zdrowie i życie Jacka [WIDEO]

O godzinie 11:15 w Sejmie rozpoczęła się konferencja Konfederacji dotycząca działań ABW, które pojmało redaktora Jacka Międlara. Głos w sprawie zabrał Grzegorz Braun, zasypując rząd i służby niewygodnymi zapytaniami. Odniósł się przede wszystkim do słuszności decyzji władz, oraz jej konsekwencji dla społeczeństwa.

  • Zrzutka na laptopy (do pracy publicystycznej) dla Jacka Międlara: https://zrzutka.pl/hfjrt5 Laptopy, razem z innym sprzętem wykorzystywanym do pracy, zostały zabrane przez ABW.

– Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa: Czy istotnie mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego, które uzasadniają tego typu działania? Kontekst sytuacyjny: zapowiedziana na dzisiejsze popołudnie demonstracja w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Ta demonstracja, do przybycia na którą zachęcał pan redaktor Międlar, czy nie ma stać się przypadkiem areną prowokacji, jaka wyniknąć może ze wzburzenia opinii publicznej we Wrocławiu, a może i na szerszą skalę niezrozumiałym, niewytłumaczonym do tej pory przez organy państwowe faktem zatrzymania uczestnika życia publicznego? Podkreślam, redaktora medium niezależnego – zapytuje, malując przed słuchaczami zarys sytuacji.

– Zwracamy się z tym pytaniem zatem do władz RP, do pana premiera Morawieckiego, ponieważ to on odpowiada za działania służb, których działalność koordynuje minister Kamiński, czy sytuacja tego rzeczywiście wymagała? Jeśli tak, to czy opinia publiczna nie powinna być przypadkiem informowana o tych zagrożeniach? Jeśli występują zagrożenia, to czemu władza o nich nic nie mówi, stwarzając sytuację  niejasności, która może skutkować wzburzeniem przynajmniej na scenie wrocławskiej, która jeszcze nie ochłonęła po akcji tamtejszej policji, służb, funkcjonariuszy po 11 listopada tego roku. (…) A więc pierwsze pytanie: po co, dlaczego i z jakiego powodu? A jeśli są jakiekolwiek powody, to czy opinia publiczna nie powinna być uwrażliwiona na niebezpieczeństwa, o których wiedzę mogą mieć służby? – pyta polityk.

– Druga kwestia. Szanowni państwo, premier Morawiecki i koordynator Mariusz Kamiński niechaj mają świadomość, że od dzisiejszego ranka to oni osobiście ponoszą odpowiedzialność za zdrowie i życie redaktora Jacka Międlara.

Nie są to wcale słowa na wyrost. Grzegorz Braun przypomniał o sprawie Brunona K, który – sprowokowany przez służby – trafił do więzienia, z którego już nie wyszedł. Miał znaleźć się na wolności, lecz targnął się na własne życie tuż przed terminem wyjścia na wolność.

– Nie buduję analogii, lecz wskazuję na fakt, iż najwyraźniej służby nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa tym, za których życie wzięły odpowiedzialność – zaznaczył polityk wymownie.

Źródło: wPrawo.pl

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ