PILNE! Ukrainiec oskarżył Polaków o nazistowskie zbrodnie! Internauta odpowiedział: „Honorowo klepnąć go w pysk” i usłyszał skandaliczny wyrok!

Marsz Żołnierzy Wyklętych nazwał marszem faszystów, Polaków porównał do zwierząt, stwierdził, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy, wzywał do usunięcia słowa „honor”, a na dodatek otrzymał 40 tysięcy złotych na rozwój ukraińskiego portalu. Mowa o Igorze Isajewie. W odpowiedzi na skandaliczne wypowiedzi Ukraińca pod postem jednego z prawicowych portali wypowiedział się internauta. Ooo i znamy portret podejrzanego. Honorowo trzeba go klepnąć w pysk. Autorowi wpisu prędko postawiono zarzuty, a sędzia Marta Surmacz z Sądu Rejonowego w Rzeszowie wydała skandaliczny wyrok.

Mężczyzna został oskarżony z art 255 § 3 k.k.: Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. W trybie ekspresowym zarzuty postawił prokurator Maciej Młynarczyk. W akcie oskarżenia stwierdził, że mężczyzna „pochwalał naruszenie cudzej nietykalności”, co należy rozpatrywać w kontekście zmieniającej się sytuacji społecznej w Polsce, „przede wszystkim w zakresie stosunku społeczeństwa do cudzoziemców”. Zaznaczył również, że można zaobserwować „bezprecedensowe w skali ostatniego półwiecza nasilenie nastrojów ksenofobicznych w Polsce, któremu towarzyszy wzrost liczby czynów zabronionych”. Zdaniem Młynarczyka „w ciągu zaledwie roku o ponad 50% zwiększyła się liczba negatywnie nacechowanych wypowiedzi na temat Ukraińców w polskich mediach społecznościowych, (…) w tym samym czasie trzykrotnie wzrosła liczba postępowań prowadzonych w sprawie czynów”. W tym prokuratorskim bełkocie Młynarski ani na moment nie pochylił się nad skandaliczną postawą i wypowiedziami Isajewa. Nie zwrócił uwagi na wskazanie przez Polaka, że mowa o „honorowym” wymierzeniu kary. Nie odniósł się także do tego, że wpis mężczyzny był odpowiedzią na znieważenie narodu polskiego, czego dopuścił się Ukrainiec.
PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: Z Wołynia do komory gazowej. Przejmujące wspomnienia p. Wiesławy Farbiszewskiej, która cudem uniknęła śmierci [WIDEO]

Sędzia Marta Surmacz przyklepała akt oskarżenia i wydała wyrok nakazowy. Mężczyźnie wymierzyła karę grzywny w wysokości 7500 złotych oraz zasądziła od niego koszty sądowe w kwocie 800 złotych. W sumie 8300 złotych. Mężczyzna nie był wcześniej karany. – W sprawie złożyłem skuteczny sprzeciw, dlatego moja sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd po raz drugi, tym razem z moim udziałem dla wPrawo.pl mówi mężczyzna i nie ukrywa, że nie spodziewał się, że za słowa, w istocie będące krytyką antypolskiej postawy Ukraińca, zostanie uznany winnym.

Mój komentarz: Kilka dni temu informowałem Państwa o postępowaniu, które toczyło się w sprawie pomocnika Marty Lempart i sympatyka wrocławskiego KOD-u, wielokrotnie karanego Krzysztofa P., który w obrzydliwych słowach znieważał i groził mi śmiercią. Ma zapłacić 1500 złotych grzywny. Zdziwieni? Czyżby życie Polaka-Międlara było mniej warte od naskórka Ukraińca, który bezwstydnie przypisuje Polakom nazistowskie zbrodnie? A może pochwalanie wymierzenia „honorowego policzka” Ukraińcowi jest większym przestępstwem niż grożenie śmiercią i wulgarne obelgi wobec polskiego patrioty? Czy my żyjemy jeszcze w Polsce?

Fragment uzasadnienia aktu oskarżenia
Fragment uzasadnienia aktu oskarżenia

Przeczytaj i obejrzyj:

https://wprawo.pl/2019/11/21/wolyn-zapomnijmy-slawa-ukrainie-ile-bierzesz-za-godzine-dziala-na-rzecz-kresowian-po-naszym-wywiadzie-otrzymuje-plugawe-wiadomosci-wideo/
Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ