„Czy Wrocław należy jeszcze do Polski?” Grzegorz Braun interweniuje w Sejmie ws. pacyfikacji marszu 11 listopada we Wrocławiu [WIDEO]

Podczas dzisiejszych obrad w sejmie ws. brutalnej pacyfikacji Marszu Polaków we Wrocławiu (RELACJA – TUTAJ) dwukrotnie zabrał głos poseł Grzegorz Braun (Konfederacja). Padły ważne słowa. A w rozmowie ze mną Grzegorz Braun zapewnił, że sprawy nie odpuści. Posłowi Konfederacji prześlemy pełną dokumentację i materiały dowodowe ws. brutalności policji i złamania prawa przez przedstawicieli wrocławskiego magistratu.

Porządek obrad powinien być uzupełniony w trybie pilnym o nadzwyczajną informację ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego policji z odpowiedzią na pytanie: czy miasto Wrocław należy jeszcze do Rzeczypospolitej Polskiej? Ponieważ doniesienia z ostatnich dni i godzin nasuwają zasadne podejrzenie, że działa się tam na zasadzie jakiegoś innego prawa. Prawa, które nie jest stanowione i nie obowiązuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ludzie byli bici, gazowani, zamykani – z mównicy sejmowej mówił poseł Konfederacji. – Stan wojenny, ponieważ tak pięknie wspominaliście państwo – na posłów PiS wskazywał Braun – potrzebę dekomunizacji Rzeczypospolitej, dajcie temu wyraz dzisiejszego wieczoru.

W kilku minutach, w sprawie brutalności policji we Wrocławiu Grzegorz Braun wypowiedział się jeszcze raz. Tym razem nie oszczędził zhańbionego wrocławskiego magistratu.
Dzisiejszego tak późno rozpoczętego dnia zwróciłem uwagę na to, że nie jest bezpiecznie. Że nie wszyscy polscy patrioci czują się i mogą czuć się bezpiecznie w Rzeczpospolitej Polskiej, ponieważ policja państwowa ma wezwanie urzędników, którzy mienią się polskimi, ale – powtórzę – nie wiadomo na gruncie jakiego prawa operują, policja polska dokonuje interwencji wobec polskich patriotów świętujących rocznicę polskiej niepodległości. W tym kontekście sytuacyjnym jest chyba oczywiste, że polscy patrioci, których reprezentacją jest koło Konfederacji chcieliby trzymać rękę na pulsie rzeczywistości mając dostęp do komisji, w której rozważa się sprawy z pewnego punktu widzenia najbardziej istotne dla wewnętrznego bezpieczeństwa państwa – powiedział poseł Grzegorz Braun.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ RELACJE: Komunikat organizatorów marszu 11.11 we Wrocławiu. „Antypolska prowokacja. Zaraz będziemy ich sprzątać”

Przypomnijmy, że wrocławski marsz „Żeby Polska była Polska” upamiętniający 101. rocznicę odzyskania niepodległości został rozwiązany i spacyfikowany zaraz po tym, gdy wyruszył z Wyspy Słodowej. Pretekstem stało się odpalenie rac przez uczestników marszu. Przedstawicielka magistratu nie dała organizatorom szans na reakcję i ogłosiła, że zgromadzenie jest rozwiązane. Uczestnicy marszu zatrzymali się naprzeciw policjantów i zaczęli śpiewać hymn. Policja zablokowała ulicę, użyła gazu, polewała uczestników wodą z armatek, wyciągano ludzi z tłumu i rzucano na ziemię. Słychać było płacz dzieci, które uczestniczyły w patriotycznej manifestacji spacyfikowanej na żądanie wrocławskiego magistratu. Dantejskie sceny jak z warszawskiego Marszu Niepodległości za rządów PO-PSL (NA GORĄCO KOMENTARZ JACKA MIĘDLARA). W sprawie działań prezydenta Jacka Sutryka i Bartłomieja Ciążyńskiego organizatorzy jeszcze jutro złożą zawiadomienia do prokuratury. O sprawie zostanie poinformowany także Rzecznik Praw Obywatelskich i szef resortu MSWiA.

Obejrzyj:

https://wprawo.pl/2019/11/12/wideo-podsumowanie-marszu-w-warszawie-i-wroclawiu-d-szkarupski-rn-r-piskorski-i-j-miedlar/
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ