„Nie podpisałbym deklaracji LGBT”. Wywiad z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o ustawie 447, LGBT i ekshumacji na Wołyniu [WIDEO]

„Ustawa 447 jest niepotrzebna i nie będzie realizowana w Polsce. Chciałbym zapytać się rządzących, czy jest jakaś cicha umowa pomiędzy nimi, a Stanami Zjednoczonymi w tej sprawie. Czy były jakiekolwiek obietnice, że ta ustawa będzie w Polsce realizowana? (…) Polska była ofiarą, a nie sprawcą i ofiary się nie karze za nieswoje czyny” – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z redaktorem naczelnym wPrawo.pl Jackiem Międlarem.

Kosiniak-Kamysz stwierdził, że należy w większym stopniu zabiegać o obronę dobrego imienia Polski. Podkreślił, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej i należy wezwać rząd ukraiński, aby wydał na to zgodę.

„Nie podpisałbym karty LGBT” – oświadczył prezes PSL. Oświadczył, że nie widzi propagandy LGBT na ulicach, ale widzi profanacje dokonywane podczas parad równości. „Chciałbym, żeby Polska była krajem tolerancyjnym, przyjaznym, szanującym wartości i nieobrażającym żadnych uczuć. Ani moich, jako katolika, ani uczuć kogoś, kto jest osobą niewierzącą” – powiedział szef PSL. Podkreślił, ze małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny i nie ma zgody PSL na małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci dla takich związków.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że sojusz PSL z Kukiz’15 jest sojuszem ideowym, a nie koniunkturalnym. Oświadczył też, że po wyborach nie wyklucza koalicji z Platformą Obywatelską.

Zobacz też:

https://wprawo.pl/2019/09/04/jestem-ostatnim-platformiarzem-wywiad-z-pawlem-kukizem-o-rozmowach-z-konfederacja-psl-u-ustawie-447-oze-i-lgbt/
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ