MSWiA karmi banderowskiego potwora! 40 tys. zł dla Ukraińca twierdzącego, że Polacy to zwierzęta odpowiadające za zbrodnie Hitlera

Marsz Żołnierzy Wyklętych nazwał marszem faszystów, Polaków porównał do zwierząt, stwierdził, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy, wzywał do usunięcia słowa „honor” z polskich paszportów oraz zachęcał do produkcji przypinek z napisem „PiS idź w ch**”. Teraz otrzymał 40 tysięcy złotych na rozwój swojego portalu. W jakim celu MSWiA karmi banderowskiego potwora? Tak, potwora który przy bierności filobanderowskiej władzy i brukselskiego kołchozu, czuje się coraz pewniej. Czy to świadome działanie na szkodę interesu Rzeczypospolitej?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że w ramach finansowego wsparcia mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce, przeznaczono 40 tysięcy złotych na rozwój ukraińskiego portalu prostir.pl. To informacja szokująca zważywszy na fakt, że pieniądze przeznaczono na portal prowadzony przez człowieka, który nie kryje się z nienawiścią jaką darzy Polaków.

Portal powiązany jest ze Związkiem Ukraińców w Polsce, zaś jego prezesem jest Piotr Tyma, który w ubiegłym roku groził Polakom „drugim Wołyniem”. Polacy zapomnieli czym skończył się polski triumf w 1938r. nad cerkwiami Chełmszczyzny – w ubiegłym roku napisał Tyma. To była jego odpowiedź na rozbiórkę monumentu sławiącego UPA w Hruszowicach, czym mówiłem w ubiegłorocznym wideo-felietonie (WIĘCEJ TUTAJ).

PRZECZYTAJ: Oszaleli! Ukraińcy chcą reparacji za „okupację Lwowa” i grożą „powtórką z historii”!

Redaktorem naczelny obsypanego polskimi portalu jest Igor Isajew, który na swoim sumieniu ma wiele polonofobicznych grzechów. Między innymi aktywnie angażował się w przeprowadzenie „drugiego Majdanu w Polsce”, czyli przeprowadzenie przewrotu w kraju oraz zachęcał do produkcji przypinek z napisem „PiS idź w ch**”. To grzechy najlżejsze. Na przykład w ubiegłym roku Isajew porównał Polaków do zwierząt.

Wesołych świąt dla Polaków, którzy dzisiaj obchodzą Wigilię. Dziękuję za milczenie części z was w tym roku. Wiecie, powiadają, że w Boże Narodzenie nawet zwierzęta zaczynają mówić. Umiejętności mówić i rozmawiać wam wszystkim życzę – napisał Ukrainiec.

PRZECZYTAJ: „Rzeź wołyńska to antyukraińska propaganda!” Skandaliczna uchwała negująca rzeź wołyńską, a z Polaków czyniąca zbrodniarzy!

W innym miejscu kwestionował heroiczność Żołnierzy Wyklętych, Polaków oddających im cześć nazwał faszystami oraz stwierdził, że Polacy są odpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy.

W związku z tym, oraz biorąc pod uwagę fakt, że od dzisiaj obowiązuje nowelizacja ustawy o IPN, publicznie oświadczam, że Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, bo do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia „naród” i „Polacy”; bo do dzisiaj polskie organizacje faszystowskie skromnie nazywają się >>narodowymi<<” – obwieszcza Isajew. Nie ukrywa przy tym, że jego wpis jest świadomą prowokacją – „W ten sposób świadomie naruszam art. 55a nowej ustawy o IPN. I chyba moi uważni czytelnicy już wiedzą, gdzie to mają zgłosić” – kilka miesięcy temu pisał Isajew.

PRZECZYTAJ: „Kościół greckokatolicki jest przeżarty ideologią nacjonalizmu banderowskiego”. Nasz wywiad z prof. Włodzimierzem Osadczym

Filobanderowska polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości osiągnęła już gigantyczne rozmiary. Już nie tylko przymyka się oczy na znieważające Polaków wypowiedzi, ale także rząd PiS karmi banderowskiego potwora, co – jak podpowiada historia – dobrze dla nas nie może się skończyć. Przypomnę, że w tym roku na Związek Ukraińców w Polsce przeznaczono z polskiego budżetu 1,52 mln zł. Na ukraińskie organizacje w Polsce wydano ogółem 2,22 mln zł. W co gra Joachim Brudziński? Może szef MSWiA, który ma hopla na punkcie wyimaginowanego antysemityzmu, jest tak naiwny i myśli że rozdawnictwem pieniędzy przekupi krytycznych wobec PiS-u ukraińskich awanturników takich jak Isajew? A może to świadome działanie na szkodę Polski pod dyktando lobbystów z zagranicy, którym zależy na przejęciu kraju, który jeszcze nie dawno był w rękach Rosji Władimira Putina?  Czy wyobrażacie sobie Państwo, żeby Polacy mieszkający poza granicami kraju, pluli na goszczący ich naród i równocześnie otrzymywali dotacje z rządu? Polsko, czas powstać z kolan!

Źródło informacji i cytatów: MSWiA, Facebook/Igor Isajew

Przeczytaj także:

https://wprawo.pl/2017/09/21/tylko-u-nas-podrecznik-bandera-i-ja-w-jezyku-polskim-czego-ucza-sie-ukrainskie-dzieci/

https://wprawo.pl/2018/08/24/skandal-wojsko-polskie-na-ukrainskiej-paradzie-slawiacej-oun-upa/

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ