PILNE! Kibice Śląska oddali hołd Lwowskim Orlętom! Teraz ścigają ich służby i pluje na nich ukraiński IPN. „To jest Lwów, nie Polska” [WIDEO]

11 listopada 2018 roku podczas Marszu Polski Niepodległej, którego czoło stanowili kibice Śląska Wrocław, Polacy wiele razy oddali hołd Lwowskim Orlętom – Ojcom Niepodległości. Jednak zanim wyruszył wrocławski marsz, kibice WKS udali się do Lwowa, by w 100. rocznicę wybuchu walk i bohaterskiej postawy Polaków broniących Małopolski Wschodniej, oddać należny hołd Lwowskim Orlętom. Zrobili to nad grobami lwowskich bohaterów, którzy w obronie Ojczyzny przelali hektolitry krwi, a o których w ostatnich dniach, ani na moment nie zająknęły się demoliberalne media. Teraz za miłość do Ojczyzny, polscy kibice są ścigani przez ukraińskie władze, a tamtejsze media oraz tzw. „ukraiński IPN” wylewają na nich wiadro pomyj.

Początkiem listopada, późną nocą, kilkunastoosobowa ekipa Śląska Wrocław udała się do wiecznie polskiego Lwowa. Zwiedzili miasto, w katedrze zmówili modlitwy, Polakom przywieźli dary, a następnie udali się na Cmentarz Orląt Lwowskich. Byli świetnie przygotowani. Trzy potężne banery. Pierwszy: z godłem Polski z okresu XX-lecia międzywojennego i napisem „WKS Śląsk Wrocław”. Drugi: „Orlęta Lwowskie, 100 lat to hasło polską odwagę rozsławia”. Trzeci: „Śląsk składa hołd dla Lwowa, duchowego miasta Wrocławia”. Przy czerwonym blasku rac, kibice Śląska wykrzyczeli donośne: „Cześć i chwała Bohaterom” oraz „Wrocław pamięta Lwowskie Orlęta”.

Wrocławscy kibice uczynili to, na co w 100. rocznicę wybuchu walk o Lwów, nie zdobyła się polska władza. Oddali należny hołd Lwowskim Orlętom, które kilka dni wcześniej, ukraińska rada obwodu lwowskiego, a także działające w tym obwodzie struktury administracji, polskich bohaterów nazwały „miejskimi szumowinami”. Władza rzekomo niepodległej Polski, nie zabrała w tej sprawie głosu, a nawet nie wybrała się na cmentarz polskich bohaterów, by złożyć symboliczną wiązankę i znicz.

Postawa polskich patriotów z Wrocławia nie mogła przypaść do gustu nienawidzącym polskości, zakompleksionym Ukraińcom.

Od kilku dni w ukraińskich mediach na wszelkie możliwe sposoby mówi się o postawie wrocławskich kibiców. Oczywiście, tylko w negatywnym świetle. Czytamy o wrocławskich „chuliganach”, „nawołujących do wojny polskich radykałach”… W sprawie wypowiedział się także przedstawiciel ukraińskiego instytutu pamięci: To jest Lwów, nie Polska. To jest cmentarz, a nie stadion. Polscy radykałowie nadal wykorzystują zmarłych w niepotrzebnych wojnach z sąsiadami – napisał szef ukraińskiego instytutu pamięci, Wołodymir Wjatrowycz.

Jak udało mi się ustalić, ukraińskie służby, we współpracy ze służbami polskimi próbują teraz ustalić personalia wrocławskich kibiców i pociągnąć ich do odpowiedzialności. Już dziś rozdzwoniły się telefony do wrocławskiego klubu z pytaniami o wyjazd kibiców do Lwowa. Oczywiście, jak to w środowisku kibicowskim, tego typu wyjazd był oddolną inicjatywą, w żaden sposób niezwiązaną z klubowymi władzami.

PRZECZYTAJ: „Rzeź wołyńska to antyukraińska propaganda!” Skandaliczna uchwała negująca rzeź wołyńską, a z Polaków czyniąca zbrodniarzy!

Jaki może być efekt antypolskiej łapanki? Mając na uwadze spolegliwość rządu Mateusza Morawieckiego wobec ukraińskiej, niewdzięcznej swołoczy, można się domyślać, że polskie służby będą wydawać wrocławskich kibiców, a Ukraińcy będą chcieli ich ukarać. Za co? Za przypomnienie historii o walecznych Lwowskich Orlętach oraz o fakcie, że Ukraińcy bez polskiej kultury, literatury i architektury, do dnia dzisiejszego mieszkaliby w drewnianych szałasach, a nie w wiecznie polskim, dostojnym, pięknym, zagrabionym Lwowie.

W dobie dynamicznej banderyzacji na Ukrainie i deprecjacji historii o Lwowskich Orlętach, za patriotyczną wrocławscy kibice winni otrzymać order zasługi. Problem w tym, że przy filobanderowskiej postawie polskich władz, są to tylko i wyłącznie złudne oczekiwania.

Przeczytaj także:

https://wprawo.pl/2018/10/31/orleta-lwowskie-walczyl-dziadek-obok-wnuczki-ginal-brat-obok-siostry-a-i-k-zabierkowie/

https://wprawo.pl/2018/10/26/stosunki-polsko-ukrainskie-to-obszar-kompromitacji-naszego-panstwa-wywiad-z-prof-wlodzimierzem-osadczym/

Przeczytaj także:

Politechnice Lwowskiej chcą nadać imię Bandery! Au... Grupa wykładowców wydziału historii, muzealnictwa i dziedzictwa kulturowego Politechniki Lwowskiej wystosowała apel, by nadać uczelni imię Stepana Ban...
TYLKO U NAS! Podręcznik „Bandera i Ja” w języku po... W Polsce coraz mocniej dochodzi do głosu banderowska fala. Fala, której moc doświadczyli nasi dziadowie kilkadziesiąt lat temu na Kresach Wschodnich. ...
Ukraińcy grożą nam drugim Wołyniem! Reakcja na dem... Ukraińcy żądają od Polaków odnowienia zniszczonego pomnika benderowskich zbrodniarzy na Podkarpaciu. Taką odezwę można spuentować tylko w jeden sposób...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *