Jacek Międlar / Fot. wPrawo.pl

Niedziela Miłosierdzia czy naiwności? – DROGOWSKAZY (J 20,19-29)

(J 20,19-29)
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».
A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».
Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli». I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.
—————————-
PRZEPRASZAM ZA MIZERNĄ JAKOŚĆ NAGRANIA! To się nie powtórzy! Te istotne kwestie poruszam w dzisiejszym filmie jedynie w sposób szczątkowy. Skrupulatnie wyjaśniam je w mojej książce, która ujrzy światło dzienne już w przyszłym miesiącu. Mam nadzieję, że będziecie czytać z zainteresowaniem :)). Co myślicie o wydaniu książki z drogowskazami?
– Wsparcie finansowe: http://paypal.me/jacekmiedlar http://wprawo.pl/wsparcie
– BLUZY, KOSZULKI, KALENDARZE I CZAPKI: http://wprawo.pl/sklep
– Kanał na CDA: http://CDA.pl/Jacek_Miedlar
– Portal: http://wPrawo.pl
– Blog: http://jacekmiedlar.pl
– Twitter: http://twitter.com/jacekmiedlar http://twitter.com/wprawopl

Przeczytaj także:

Jak Żydzi pomagali Niemcom mordować Żydów. NIEWYGO... 27 stycznia obchodzono na całym świecie Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Dla wrogów naszej Ojczyzny to była doskonała okazja, by przeprowadzić iście an...
Petru łże jak pies i zwołuje lewactwo. 5 kwietnia ... Wielkimi krokami zbliża się rozprawa sądowa, w związku z opublikowanym przeze mnie w sierpniu ubiegłego roku wpisem na temat działalności Joanny Sch...
Opary nienawiści nad Kostrzynem i wulgarny bełkot ... Kto kiedykolwiek wrzucił choćby złotówkę do hochsztaplerskiej puszki Jerzego Owsiaka, winien spalić się ze wstydu, gdyż ponosi odpowiedzialność za gwa...

1 komentarz do “Niedziela Miłosierdzia czy naiwności? – DROGOWSKAZY (J 20,19-29)

  1. Drogi Jacku! Jesteśmy zdeprawowanym i popsutym społeczeństwem w dużym procencie. Rządy prawicy wyhamowały ten trend i potrzebujemy wiele czasu i cierpliwości na naprawę. Bóg z nami dotąd, gdy pomagamy mu uleczyć grzeszników zamiast amputować ich z życia społecznego i politycznego. Kościół w imię najświętszego spokoju głosi miłosierdzie i miłość Jezusa bez sprawiedliwości, czyli żalu za grzechy, pokuty i pojednania w sakramencie spowiedzi. Taka postawa jak i urzędowa rezygnacja z prozelityzmu, plus świadomość ukształtowana przez byt, tym co jej nie mieli, wykończyła Kościół na zachodzie. Naszą szansą są wybory do samorządów, europarlamentu, i sejmu. Kolejną szansą na wielką Polskę będzie powrót ekonomicznych emigrantów. Jest się o co modlić. po pierwsze, by Bóg się uśmiechał, był wniebowzięty i rozanielony, dogrzany i ukokoszony, o co się zawsze modlę po przyjęciu komunii, żywego Jezusa w Trójcy Przenajświętszej. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *