Będzie ekshumacja w Jedwabnem czy zostaną zastosowane podwójne standardy? Jest wypowiedź prezydenta Dudy

Mimo wcześniejszych ustaleń Ukraińcy odmówili Polakom przeprowadzenia ekshumacji na polskich obywatelach bestialsko pomordowanych przez banderowskich zbrodniarzy na Wołyniu (1943-1945). O takiej decyzji poinformował wiceszef resortu kultury na Ukrainie Pawło Rozenko. Ponoć ma to być odpowiedź na nowelizację ustawy o IPN, która penalizuje antypolskie kłamstwa, a Ukraińcom nie przypadła do gustu. W sprawie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda, równocześnie sugerując, że ekshumacja na polskich obywatelach w Jedwabnem również powinna się odbyć. 

Kwestia ekshumacji, czyli kwestia wyjaśniania prawdy historycznej stanowi dla nas element fundamentalny jeżeli chodzi o pamięć historyczną – haniebną decyzję Ukraińców, podczas spotkania z prezydentem Litwy, skomentował prezydent Andrzej Duda, który – co należy zaznaczyć – w 2016 roku udzielił wschodnim sąsiadom gigantycznej pożyczki w wysokości 4 miliardów złotych.

Co prawda, wypowiedź prezydenta Dudy bezpośrednio dotyczy ekshumacji polskich obywateli pomordowanych przez Ukraińców na Wołyniu, jednak należy ją również odczytać w kontekście pomordowanych polskich obywateli w Jedwabnem (1941), którzy według relacji naocznych świadków zostali spaleni przez Niemców. W poruszającym wywiadzie przeprowadzonym przez telewizję kanadyjskiej Polonii, zaświadcza o tym świadek jedwabieńskiej zbrodni Hieronima Wilczewska. Opowiada o gestapowcach i zbrodniarzach z SS, którzy zapędzili do stodoły Żydów i kazali im układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Według relacji świadka, Niemcy następnie wrzucali żydowskie dzieci na samą górę. Hieronima Wilczewska podkreśla, że Polacy, którym gestapowcy zapewnili, że i oni zostaną spaleni jak Żydzi, chcieli pomóc mordowanym starozakonnym, ale miejsce zbrodni było strzeżone przez doskonale uzbrojonych Niemców, z którymi Polacy nie mieli szans. Jaka rolę zatem odgrywali Polacy? Byli katami czy ofiarami jedwabieńskiej zbrodni?

Relacje świadków w zestawieniu z żydowskimi kłamstwami na temat Jedwabnego wręcz wymuszają przeprowadzenie ekshumacji na polskich obywatelach, o czym jak widać, doskonale zdaje sobie sprawę prezydent RP. Mimo to, po dzień dzisiejszy Andrzej Duda nie uczynił nic w sprawie wyjaśnienia zakłamywanego pogromu w Jedwabnem.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: „Mordowali Niemcy.” Poruszająca relacja naocznego świadka pogromu w Jedwabnem

Przypomnę, że w 2001 roku, pod wpływem kłamstw Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, mających wskazywać, że w judaizmie czy talmudyzmie istnieje zakaz przeprowadzania ekshumacji, ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński przerwał ekshumacje. W obronie tzw. przemysłu holokaustu, umożliwiającego Żydom opluwanie znienawidzonych Polaków, Schudrich łgał jak pies. Świadczy o tym chociażby przeprowadzona w 2015 roku ekshumacji żydówki w Berlinie.

PODPISZ PETYCJĘ: „Domagamy się dokończenia ekshumacji w Jedwabnem.” PODPISZ PETYCJĘ

Czy prezydent Andrzej Duda będzie konsekwentny w swoich wypowiedziach i tak jak domaga się ekshumacji pomordowanych Polaków na Wołyniu, również doprowadzi do ekshumacji polskich obywateli z Jedwabnego, w celu „wyjaśniania prawdy historycznej”? A może zastosuje podwójne standardy tym samym podtrzymując jedwabieńskie kłamstwa o paleniu Żydów w stodole przez Polaków? To poważny sprawdzian dla prezydenta Dudy, zwłaszcza że suwerenne władze nie potrzebują niczyjej zgody na przeprowadzenie ekshumacji na terenie swojego kraju.

Przeczytaj także:

http://wprawo.pl/2018/02/04/jacek-miedlar-sprzedaje-koszulki-przepraszam-jedwabne-posel-szczerba-zglasza-sprawe-prokuratury/

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Będzie ekshumacja w Jedwabnem czy zostaną zastosowane podwójne standardy? Jest wypowiedź prezydenta Dudy

 1. Michał mówi:

  Jacku, nie puściłeś mojego komentarza pod 2. tekstem o Mai Ostaszewskiej. Czy był obraźliwy? Czy może był problem techniczny z tym komentarzem?
  Ponawiam go, była uwaga i pytanie.

  Uwaga: zostałeś działaczem a naprawdę mogłeś odprawiać Mszę. Chłopie, Ty jesteś Kapłanem! Wiesz dobrze co ważniejsze, Słowo czy sakrament, kazanie czy Ofiara. Wiesz, co przynosi Kościołowi więcej łaski i co naprawdę odróżnia nas od świata (i przyczynia się do nawrócenia tych ze świata)!

  Pytanie. Ratowanie dusz. Jezus wyrzucał przekupniów i mówił o grobach pobielanych. Czy jednak to, co Ty robisz jest podobne (jakość i ilość) do tego, co On robił tu na ziemi? Czy da się to porównać (znów te 2 kryteria) z tym, co robił św. Maksymilian?

 2. Michał mówi:

  Przepraszam, teraz widzę, że jeszcze zwyczajnie nie zatwierdziłeś tamtego. Zostaw oba, jak chcesz (drugi może zbyt emocjonalny, niestety jestem chory, nie powinienem pisać w gorączce) albo usuń oba. Chodzi mi o napisanie do Ciebie po prostu.

 3. Szypura Zdzisław mówi:

  Ekshumacja w Jedwabnym to kompetencja IPN, a że Polska nie jest państwem wyznaniowym, to żaden Rabin nie może kłaść się tam Rejtanem. Konflikt trzeba rozwodnić w czasie, a nie dawać pretekstu o profanowaniu ciał. Trzeba poczekać na wybory w Izraelu, zmienić dyrektora w Auschwitz. zatrzymać ustawę reprywatyzacyjną, wygrać w Brukseli.
  Bez Boga ani do proga. Tylko On zna zamysły serc naszych i nieprzyjaciół i optymalnie rozwiąże problemy. bo to Jego Królestwo.Ufajmy Abbie turbo i nitro. Króluj nam Chryste!

 4. Ajka mówi:

  Jacek Międlar, thanks so much for the post.Much thanks again. Really Cool.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ