„W Jedwabnem Polacy zabili Żydów”. Szef MSZ oskarża Polaków. A gdzie ekshumacja i dokumenty z IPN?

Ustawa nie zmienia historii. Nie można jednak piętnować narodu za działania jednostek, a nawet grup osób, które zabijały lub wydawały Żydów – tak Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej komentuje nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. 

Szef polskiej dyplomacji w wywiadzie dla Rzeczpospolitej oskarżył Polaków o mord w Jedwabnem (1941).

Były przypadki Polaków, którzy wydawali Żydów, ale to są przypadki osób, które działały pod niemiecką okupacją, w sytuacji, kiedy państwo polskie nie istniało – wskazał Czaputowicz i dodał, że w Jedwabnem Polacy zabili Żydów i tego nikt się nie wypiera. Ustawa nie zmienia historii. Nie można jednak piętnować narodu za działania jednostek, a nawet grup osób, które zabijały lub wydawały Żydów.

Słowa Jacka Czaputowicza są haniebne, ponieważ po dzień dzisiejszy nie można stwierdzić kto naprawdę spalił Żydów w stodole. Wbrew antypolskim kłamstwom przypisującym nam dokonanie zbrodni, wiele wskazuje na to, że to Niemcy zamordowali Żydów w Jedwabnem, a w najgorszym przypadku, pod groźbą śmierci przymusili do tego Polaków, jak twierdzą świadkowie masakry Janina Biedrzycka i Franciszek Karwowski.

Aktualną debatę na temat Jedwabnego można przyrównać do krótkiej anegdoty, którą na Twitterze opublikował Jacek Międlar:

Pół mojej rodziny w czasach II wojny światowej wymordowali Żydzi.
– Dowód?
– Wujek był świadkiem.

– To jeszcze nie dowód. Potrzebna ekshumacja.
– Oj nie, nie. Wystarczy „relacja” wujka, żeby was oskarżyć! Analogia do żydowskich kłamstw nt. Jedwabnego. /historia zmyślona/

Nie można opierać się jedynie na relacjach świadków. Aby można było stwierdzić, kto naprawdę dokonał zbrodni, potrzeba odtajnić dokumenty IPN i przeprowadzić ekshumację ciał, na co nie zgadzają się środowiska żydowskie w Polsce. Oficjalnie twierdzą, że nie pozwala im na to religijne prawo. Jednak jest to perfidne, żydowskie kłamstwo, na co dowodem jest przeprowadzona ekshumacja Żydówki pochowanej w Berlinie, z czym Żydzi nie mieli większego problemu. Dlaczego zatem Żydzi nie chcą tego zrobić w Jedwabnem? Czyżby obawiali się, że upadnie ich kłamstwo o żydowskim mordzie na Żydach? Czyżby bali się, że stracą ostatni oręż w walce ze znienawidzonymi Polakami?

Zapraszamy do kupna koszulek NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE, za które Michał Szczerba doniósł na Jacka Międlara, red. naczelnego wPrawo.pl do prokuratury.

Źródło: wPrawo.pl

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ