Świąteczne hity przekształciły Boże Narodzenie w „święto konsumpcji”. Skomponowali je… żydowscy muzycy

Z zestawienia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) wynika, że większość popularnych świątecznych piosenek (proszę nie mylić z kolędami i pastorałkami) skomponowali muzycy żydowskiego pochodzenia. Bożonarodzeniowe przeboje, takie jak „Sleigh Ride”, „White Christmas”, „The Christmas Song”, „Winter Wonderland”, „The Most Wonderful Time of the Year” czy „I’ll Be Home for Christmas”, w krajach Zachodu powszechnie kojarzone z Bożym Narodzeniem, są dziełem ludzi, którzy narodziny Zbawiciela mieli głęboko w nosie.

Wydaje się, że nie jest to żaden przypadek, a próba przejęcia uroczystości Bożego Narodzenia, jest swoistymi wrzuceniem chrześcijańskiej tradycji do wora laickich „świąt konsumpcji”. Niemal sto lat temu przed tym zjawiskiem przestrzegał Henry Ford, kilkadziesiąt lat temu perorował o tym marksista kulturowy Theodor Adorno, a w latach 70. potwierdził to asystent żydowskiego senatora w USA Harold W. Rosenthal.

Co zaskakujące, podobnego tego samego zdania jest kanadyjska, mainstreamowa gazeta „The Globe and Mail”, w której stwierdzono, że żydowski monopol na „świąteczne hity” z jednej strony świadczy o tym, że niechrześcijańscy kompozytorzy chcieli sprawdzić się w bożonarodzeniowej tematyce, która przynosi pewne zyski, a z drugiej strony  jak zauważa dziennik, twórcy ci „pomogli stworzyć pełną nostalgii mitologię, potrzebną do przekształcenie Bożego Narodzenia w sekularne święto konsumpcji”. Kanadyjski dziennik powołuje się na popularną, dziś kontrowersyjną piosenkę „White Christmas”, która dzięki promocji w mediach głównego nurtu jest już tak popularna jak kolęda „Cicha noc”. „The Globe and Mail” zaznacza, że pozbawiony jakichkolwiek chrześcijańskich akcentów świąteczny szlagier został napisany przez syna żydowskiego kantora. To ta piosenka wytworzyła tzw. „efekt domino” i wielu innych żydowskich kompozytorów, w myśl priorytetów omówionych przez Theodora Adorno, zaczęło tworzyć świąteczne piosenki i zastępować opiewanie tajemnicy Wcielenia, zsekularyzowaną papką konsumpcyjną o „białym śniegu” i „pachnących ciasteczkach”. W dużej mierze na laicki obraz świąt wpłynęły kompozycje takich autorów jak Berlin, Johny Marks, Jule Styne, George Wyle.

PRZECZYTAJ: Nawiązanie do piosenki „White Christmas” to rasizm! Brytyjska uczelnia przeprasza za „niewłaściwy dobór słów”

Co warto podkreślić, ofiarami taniej manipulacji, mającej swe źródło w piosenkach żydowskich kompozytorów, stali się KODomici, a konkretnie Tamara Olszewska, która jeszcze kilka miesięcy temu nawoływała, by utopić Jacka Międlara. Stwierdziła, że „Święta Bożego Narodzenia nie są własnością tylko chrześcijan”. O tempora, o mores!

Źródło: KAI, koduj24

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „Świąteczne hity przekształciły Boże Narodzenie w „święto konsumpcji”. Skomponowali je… żydowscy muzycy

 1. Szypura Zdzisław mówi:

  Bóg jak chce ukarać, ośmieszyć, to najpierw odbiera rozum, bo na świecie nie ma przypadków i zdarzeń losowych, tylko znaki. Znaki kretyństwa, absurdu, indolencji, czym jest poprawność polityczna, terror mniejszości zastępujący cenzurę, broń pożytecznych idiotów po akademii pierwszomajowei i WUMLu!

 2. Szypura Zdzisław mówi:

  Jezus o modlitwie „Modlitwa musi być prawdziwa, a nie mechaniczna, jak odgłos koła na drodze. Czy to odgłos czy koło sprawia, że porusza się wóz? To koła używa się do tego, by wóz toczył się naprzód. Podobnie jest z modlitwą [tylko] ustną i mechaniczną oraz z modlitwą aktywną. Pierwsza – to hałas i nic więcej. Druga jest pracą, w której zużywa się siły i wzrasta cierpienie, lecz dochodzi się do celu. Módlcie się więcej waszymi ofiarami niż wargami. Wtedy dacie odpoczynek żyjącym i umarłym, wypełniając drugi uczynek miłosierdzia duchowego. Świat bardziej zostanie ocalony przez modlitwy tych, którzy umieją się modlić, niż przez hałaśliwe, bezużyteczne, zbrodnicze walki.”

 3. Szypura Zdzisław mówi:

  Poemat Boga Człowieka Jezus mówi! „Dajcie też ochłodę modlitwy, przejrzystą i dobroczynną, żyjącym i umarłym, spragnionym łask. Nie należy odmawiać wody spragnionym podniebieniom. A co należy dawać udręczonym sercom żyjących i cierpiącym duchom umarłych? Modlitwy, modlitwy, owocne dzięki aktywnej miłości i duchowi ofiary.

  Modlitwa musi być prawdziwa, a nie mechaniczna, jak odgłos koła na drodze. Czy to odgłos czy koło sprawia, że porusza się wóz? To koła używa się do tego, by wóz toczył się naprzód. Podobnie jest z modlitwą [tylko] ustną i mechaniczną oraz z modlitwą aktywną. Pierwsza – to hałas i nic więcej. Druga jest pracą, w której zużywa się siły i wzrasta cierpienie, lecz dochodzi się do celu. Módlcie się więcej waszymi ofiarami niż wargami. Wtedy dacie odpoczynek żyjącym i umarłym, wypełniając drugi uczynek miłosierdzia duchowego. Świat bardziej zostanie ocalony przez modlitwy tych, którzy umieją się modlić, niż przez hałaśliwe, bezużyteczne, zbrodnicze walki.

  Wielu ludzi na świecie posiada wiedzę, jednak nie potrafią wierzyć wytrwale. Jakby byli schwytani przez dwa przeciwstawne obozy, wahają się, wahają… Nie postępują ani o krok naprzód i wyczerpują swe siły, nie dochodząc do niczego. To ludzie wahający się, należący do tych, którzy mówią: “ale”, “gdyby”, “potem”. To ci, którzy pytają: “Czy potem tak będzie?” “A gdyby tak nie było?” “Czy dam radę?” “A jeśli mi się nie uda?” i tak dalej. To powoje. Jeśli nie znajdują punktu zaczepienia, nie wspinają się; jeśli go znajdą, zaczepiają się tu i tam. Nie tylko trzeba je podtrzymywać, lecz należy im pomóc wzrastać przy każdym nowym przełomie dnia.

  O! Naprawdę wystawiają na próbę cierpliwość i miłość, bardziej niż opóźnione dziecko! Jednak w Imię Pana nie opuszczajcie ich! Udzielajcie całej waszej promiennej wiary, całej waszej gorejącej siły tym ludziom – więźniom samych siebie i ich niejasnej choroby. Prowadźcie ich ku słońcu i ku szczytom. Bądźcie panami i ojcami dla wahających się, nie zniechęcając się ani nie niecierpliwiąc. Oni sprawiają, że opadają wam ręce? Bardzo dobrze. Wy też wiele razy sprawiacie, że opadają ręce Mnie i jeszcze bardziej Ojcu, który jest w Niebiosach. On często musi myśleć, że pozornie daremne jest to, iż Jego Słowo stało się Ciałem. Człowiek bowiem nadal się waha, nawet teraz, kiedy słyszy, jak mówi Słowo Boże.

  Wy nie możecie uważać się za większych od Boga, ode Mnie! Otwórzcie więc więzienia więźniów “ale”, “gdyby”… Uwolnijcie ich od kajdan: “Czy dam radę?” “A jeśli mi się nie uda?”. Przekonajcie ich, że wystarczy uczynić wszystko, co w naszej mocy, żeby Bóg był zadowolony. A jeśli ujrzycie, że odpadli od podpórki, nie zostawiajcie ich, lecz podnieście ich jeszcze raz. Tak czynią matki. One nie przechodzą obok, jeśli ich dziecko akurat upadło. Zatrzymują się, podnoszą, otrzepują, pocieszają, podtrzymują, aż nie będzie się lękało nowego upadku. I czynią tak przez miesiące i lata, jeśli dziecko ma słabe nóżki.”

 4. Ignacy Gerwazy Chrobroszyński mówi:

  UWAGA !!!…POLACY !!!…RODACY !!!…
  Ratunek dla….POLSKI !!!…
  https://www.youtube.com/watch?v=ZDMglu8_MZw&feature=em-uploademail
  Prosze przekazujcie to do wszystkich swoich krewnych, przyjaciol, kolegow i znaiomych… najlepiej bezpiecznym transferem prze prywatne kontakty e-mailowe!!!..
  BIERNOSC I BRAK UDZIALU W TYM HISTORYCZNYM NIEZMIERNIE WAZNYM MOMENCIE DLA PRZETRWANIA I DALSZEJ EGZYSTENCJI POLSKIEGO NARODU = ZDRADA NARODOWA i HANBA !!!

 5. Szypura Zdzisław mówi:

  Drogi Jacku! Ponieważ nasza Królowa Maryja została wniebowzięta z ciałem, tak jak nasz Chrystus Król, to materialnie i praworządnie tak jak w Niebie i na Ziemi jesteśmy monarchią, ale nie konstytucyjną. Warto, by w referendum tą sprawę przeforsować. Rekonstrukcja rządu, to zejście z linii wierzgania liberalnego konia, z którym nie warto się kopać. Możemy nawrócić UE przez świadectwo, co też było zadaniem Żydów po otrzymaniu dekalogu przez Mojżesza. Tak jak powiedział nam Trump i mówi Maciarewicz, bez Ducha Chrześcijańskiego, Patrioty to kupa złomu kupionego na wagę złota. U mnie w parafii Trójcy Przenajświętszej nie ma grama polityki. Jest za to na kazdej mszy modlitwa za Ojczyznę i do Michała Archanioła, patrona Michalitów prowadzących parafie, mająca moc egzorcyzmu i dająca wiernym łaski. Po Polsce peregrynuje Jego Figura i modlimy się za mieszkańców tych miejscowości gdzie akurat gości. Ludzie widzą i odczuwają związek między modlitwą a łaskami. Modlitwa Marii Valtorty obroniła Rzym przed nalotami i walkami, bo Niemcy opuścili miasto. Maria Simma też przez ofiarę uratowała Austrię przed Armia Czerwona i okupacją Komunistów. Objawienia w Siekierkach mogły zapobiec Powstaniu Warszawskiemu. Objawienia Cellakówny II wojnie światowej. Ksiądz Natanek marzy o stworzeniu seminarium i modli się o nie. Dla mnie priorytetem byłaby holistyczna nauka na studiach medycznych i teologiczno humanistycznych. Polecam arty z eioba http://www.eioba.pl/a/1×40/bioenergetyczny-mechanizm-zycia-planety-ziemia i dywagacje o stworzeniu http://www.eioba.pl/a/4wzw/kwantowy-hologram, i wiele innych jakie zgromadziłem na portalu eioba przez 10 lat. Są dostepne http://www.eioba.pl/swistak/articles/page15#articlesList i możesz je Jacku umieszczać na stronie w Prawo pl. Króluj nam Chryste!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ