Zdrajca Polski! Michała Boni TW „Znak” dziękuje za szykany wobec Polski i powołuje się na dziedzictwo „Solidarności”

W godzinach przedpołudniowych zakończyła się wyczekiwana przez polskich polityków oraz media debata komisji ds. wolności obywatelskiej, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych z udziałem wiceszefa Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem, który niczym Leonid Breżniew groził Polsce i zapewniał, że nam „nie odpuści”. Za interwencje i antypolonizm Timmermansa dziękował dzisiaj eurodeputowany z ramienia Platformy Obywatelskiej Michał Boni, kiedyś Tajny Współpracownik Służb Bezpieczeństwa o pseudonimie „Znak”.

Solidarność Wałęsy przyniosła Polce wolność, niepodległość i demokrację. Dziś rządzący zawłaszczają hasło solidarności, ale tak naprawdę niszczą polską wolność i solidarność. Wyrzucają Polskę z Europy i podważają fundamenty demokracji – na początku powiedział TW „Znak”, z jednej strony wycierając sobie gębę dziedzictwem „Solidarności”, z drugiej stając w obronie Lecha Wałęsy, który podobnie jak on, współpracował ze Służbami Bezpieczeństwa pod pseudonimem „Bolek”.

Dziękuję panu, panie przewodniczący Timmermans, za pańską cierpliwą gotowość do dialogu z rządem Polski, obiektywną ocenę systemowego zagrożenia praworządności w Polsce jaką Pan przedstawia w imieniu całej Komisji Europejskiej – płaszczył się Michał Boni. Nie jest pan sam, co już dzisiaj było powiedziane. Są z panem miliony Polaków, którzy myślą podobnie i te dziesiątki tysięcy, które wyszły na ulice w lipcu tego roku, także mnóstwo młodych ludzi, w obronie konstytucji, niezależności sądownictwa, niezawisłości sędziów w pięknych akcjach łańcucha światła, ale też odważnie w dziesiątkach małych miejscowości – pierwszą część przemówienia zakończył Michał Boni, czym zadeklarował Timmermansowi, że teren Rzeczpospolitej wciąż zamieszkują „miliony” zmanipulowanych obywateli czy farbowanych lisów, którzy pod płaszczykiem walki o demokrację domagają się stopniowego odbierania suwerenności naszemu państwu. Następnie Boni zadał pytanie, zarazem domagając się nałożenia na Polskę sankcji.

Jak przy ciągłym odrzucaniu przez rząd Polski zaleceń komisji wyobraża pan sobie dalsze procedowanie w oparciu o artykuł 7. punkt 1. w sprawach, które dotyczą zniszczenia niezależności Trybunały Konstytucyjnego, co skutkuje niemożnością dokonywania kontroli zgodności polskich przepisów z konstytucją? – brzmiało pierwsze pytanie. Jak skomentuje pan główną linię ataku polskiego MSZ w ostatnim liście do komisji, gdzie podważa się kompetencje komisji europejskiej do upominania się o zasady praworządności w danym kraju? – zapytał Boni.

W kolejnym pytaniu, już niemalże bezpośrednio, Boni dopomina się, by sprawa „polskiej praworządności” została skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który niczym wierchuszka KPZR, miałby surowo ukarać nasz kraj.

Czy w świetle stanowiska rządu polskiego komisja podejmie kroki kierując sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości jak to zostało zapowiedziane w celu doprowadzenia do usunięcia naruszenia prawa polegającego na braku zgodności z prawem unijnym rozwiązań dotyczących niezależności sądów i niezawisłości sędziów? – brzmiało ostatnie pytanie Michała Boniego.

Na koniec był już klasyczny festiwal hipokryzji człowieka, który w okresie okupacji Polski przez komunistów, donosił na pracowników RKW „Mazowsze”.

W czasach budowania solidarności i w czasach walki o solidarność krzyczeliśmy na ulicach powiedział TW „Znak – „nie ma wolności bez solidarności”, dziś krzyczymy „nie ma wolności bez praworządności” – zakończył odczyt Michał Boni.

Czy to nie absurdalne, że kolejny komunistyczny aparatczyk, żerując na niewiedzy cudzoziemców, powołuje się na dziedzictwo Solidarności, a nawet wyciera nim sobie gębę? Czy dziękowanie Fransowi Timmermansowi za szykanowanie naszej ojczyzny nie jest zdradą państwa polskiego, którego interesy powinien reprezentować?

Eurodeputowany z ramienia PO już raz został spoliczkowany przez posła Janusza Korwina-Mikkego. Czas, by za antypolską działalność, polska opinia publiczna wymierzyła mu symboliczny drugi policzek, ale tym razem z otwartej pięści.

POLUB NAS NA FACEBOOK’U (KLIK)

Źródło: Facebook.pl/wprawoPOLSKA

Tagi , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Zdrajca Polski! Michała Boni TW „Znak” dziękuje za szykany wobec Polski i powołuje się na dziedzictwo „Solidarności”

  1. Maciej mówi:

    Jak szmatławcy z PKWNu

  2. js mówi:

    Wredny wstrętny …….diabli pomiot,michał boni,tfu!

  3. Stan mówi:

    Jak taki turon moze szkalowac nas.Co sie dzieje z tymi oslami zkad tyle zla itd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ