„MORDA W KUBEŁ”, czyli stosunek brytyjskich władz do Polaków. Ważny głos Polonii

Na nic polskie media, konsulaty, ambasada. To tylko fasady. Dlatego na koniec zdanie, które powtarzam jak mantrę – Jeśli się nie zjednoczymy, to po nas. Jeśli nie powołamy do życia stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji, to zawsze będziemy „chłopcami do bicia”. Widzę teraz to wszystko na własne oczy. Demokracja, wolność słowa i sprawiedliwość dla wszystkich? Proszę mnie nie rozśmieszać, to tylko puste słowa, wydmuszki.

Chyba robię coś pozytywnego, skoro za prezentowane przeze mnie materiały grozi mi więzienie? Proszę wybaczyć mi ten wisielczy humor, ale inaczej nie jestem tego w stanie opisać. W piątek, 13 stycznia wybrałem się do Reading. W tamtejszym County and Family Court miałem wraz z Piotrem Słowińskim zarejestrować materiał, który w zamyśle miał być relacją z wydarzenia bez precedensu z życia Polonii w UK.

Otóż matka, która wcześniej udzieliła nam wywiadu o jej nielegalnie zabranej przez Social Service córce, stawiła czoła zarzutowi z tego właśnie powodu. Zajmuję się tymi sprawami od dawna i proszę mi wierzyć, że takie bezprecedensowe sytuacje nie zdarzają się często. Tak zwane „Local Authorities” czyli lokalne władze, oskarżyły wspomnianą matkę o to, że udzieliła mi wywiadu! Stalin i Hitler z Goebbelsem umierają ze śmiechu! Mówiąc krótko za domaganie się prawdy, kula w łeb! Przesadzam? Nic z tych rzeczy.

W Wielkiej Brytanii odbierane są dzieci i Polakom, i innym nacjom, ale ja skupiam się na moich rodakach. Ponad 120 rodzin polskich dotkniętych jest tym procederem, a wydarzenia w Reading tylko to potwierdziły.

Wróćmy jednak na salę sądową. Podczas rozprawy czułem się nieswojo. Nie dlatego, że po raz pierwszy pojawiłem się na brytyjskiej sali sądowej, tylko coś wisiało w powietrzu. Co takiego? Już wyjaśniam.

W połowie przesłuchań musiałem opuścić salę posiedzeń, Sędzia zatrzymał wszystko i zaczął przypominać mi, że według jego zarządzenia nie mam prawa mówić o niczym, co usłyszałem na sali sądowej. Kiwnąłem głową, że rozumiem, ale dopiero, gdy przeczytałem finalny wyrok, dotarło do mnie, co tak naprawdę powiedział mi sędzia. Otóż człowiek wydający wyrok postanowił, że matka dziecka nie ma prawa udzielać wywiadu, przepraszam – może „udzielać wypowiedzi”, ale nie może wymienić swojego nazwiska, imion córki, miejsca wydarzeń. De facto – nie ma prawa powiedzieć nic, co może jakkolwiek pomóc skojarzyć fakty z jej córką.

 To samo dotyczy także mnie i innych dziennikarzy, którzy nie mają prawa publikować tych szczegółów! Niezłe, nie? Mefistofeles zaciera ręce.

Przekaz jest prosty – Polaczki kiedy zabieramy Wam dzieci, wpędzamy do więzienia, to nie macie prawa się bronić, szukać pomocy, mówić otwarcie, że dzieje się wam krzywda. Oczywiście oficjalnie możecie, ale pod warunkami, które nawet nie panowały w PRL-u. Po prostu – morda w kubeł, bo inaczej marnie skończycie!

Na nic polskie media, konsulaty, ambasada. To tylko fasady. Dlatego na koniec zdanie, które powtarzam jak mantrę – Jeśli się nie zjednoczymy, to po nas. Jeśli nie powołamy do życia stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji, to zawsze będziemy „chłopcami do bicia”. Widzę teraz to wszystko na własne oczy. Demokracja, wolność słowa i sprawiedliwość dla wszystkich? Proszę mnie nie rozśmieszać, to tylko puste słowa, wydmuszki.

PS. Wysłałem wiadomość do najważniejszych mediów w Polsce o tym, że sądownie zamknięto mi usta. W sposób jawny złamano jedną z najważniejszych reguł wolnego kraju! Zamknięto mi usta i nie pozwolono opowiedzieć, nagrać i pokazać prawdy! Tylko jedna redakcja odpowiedziała na moją prośbę. Czy macie jakiekolwiek złudzenia, że interesujemy kogokolwiek w naszej ojczyźnie? Ja już nie mam.

AUTOR: LID
Za: http://thenowypolskishow.co.uk/

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

12 odpowiedzi na „„MORDA W KUBEŁ”, czyli stosunek brytyjskich władz do Polaków. Ważny głos Polonii

 1. rycerz króla mówi:

  Czy jest plan powstania pod adresem jacekmiedlar.pl jakiegoś ogólnego forum, gdzie dało by się tworzyć swój temat do dyskusji. Najlepiej z możliwością rejestracji bez javascript (chodzi o TOR) – bezbecja patrzy.
  Jest ksiądz symbolem, nie dającym się zaszufladkować w złą szuflade. Korwinowcy, ONR czy Pobudka – myślę, że wszyscy mamy po drodze. Z Panem Bogiem.

  • na jakiej zasadzie miałoby działać owe forum?

   • rycerz króla mówi:

    Najzwyklejsze w świecie (internecie) forum. Chodzi o możliwość rozwijania ciekawych wątków w jakimś danym temacie, który założy jeden z użytkowników. Pisanie pod artykułem informacji niedotyczących artykułu często powoduje, że nie trafi ono do potencjalnych odbiorców. Na forum wątek dałoby się kontynuować nawet po roku i go „podbić”. Komentarz pod artykułem już tak nie zadziała. Może warto sie zastanowić 😀 Z Panem Bogiem.

    • Pomyślę o tym, ale w związku z wielością obowiązków nie mogę obiecać. Na dzień dzisiejszy komentarze muszą wystarczyć. Ale pomysł bardzo dobry!
     ZPB +

     • Konrad mówi:

      Pomysł doskonały, sugeruję jednak ostrożne podejście do tematu. Prawo polskie jak również międzynarodowe stanowi o wielu obowiązkach i odpowiedzialności związanej z moderacją. Przed uruchomieniem takiego forum warto zabezpieczyć się przed prowokacją. Z pewnością jest wiele organizacji zainteresowanych zamknięciem ust niewygodnym osobom. „Wróg czuwa”

 2. Mariusz Malec mówi:

  Ciekawe tylko, czy Polacy jeszcze długo pozostaną w Anglii. W 1991 roku Bóg powiedział do warszawskiej mistyczki Anny Dąmbskiej:

  „Młodzież polonijna powinna poznawać swój kraj. Mówcie o tym (…) Wskazujcie zawody, w których będą potrzebni uczciwi i rzetelni fachowcy. Dotyczy to zwłaszcza nauczycielstwa, ale również ludzie wszelkich innych zawodów wymagających wyższego wykształcenia potrzebni są Polsce, aby uczyć swoją umiejętnością i ludzką postawą przyszłe kadry naukowców. Chciałbym, aby wiedzieli o tym wcześniej, niż WYGNA ICH Z ANGLII LĘK I BIEDA”.

 3. maniek mówi:

  jestem jedna z ofiar dzialan brytyjskiego socjal service oraz sadu brytyjskiego i dokladnie tak wlasnie bylem potraktowany,ten sam sposub stosowany jest we wszystkich wypadkach,czyli rozbicie rodziny,sztuczny mlyn,i w koncu odebranie dzieci.
  ps.moje dzieki bogu sa teraz w polsce zdolaly wyjechac dzien przed odebraniem

 4. Maciej mówi:

  Brytole to socjaliści, jeszcze więksi niż Niemcy, w socjalizmie reglamentacja nest podstawową metodą rządzenia. Owszem wolność gospodarcza, jakiej moglibyśmy pozazdrościć, ale w sensie społeczno-politycznym jest gorzej niż w Niemczech z ich jugend nazi amtami.

 5. Kesja mówi:

  Dzięki Jacku Miedlarze,
  za Twą pracę ale potrzeba więcej młodych ludzi,pomijając fakt,ze przyszło Polakom tułac sie po świecie.
  Gdy ludzie odrzucają Boga z serc tak sie dzieje w kraju,nieważne że mają Go na ustach.
  Wiecie,nie tylko Chińczycy potrzebuja na eksport organy ludzkie ,inni tez moga dobrze zarobić.
  Makabra ale realna.
  Wychodzi na to,ze jednak lepszy suchy chleb w ojczyżnie.

 6. Hi! I’ve been reading your site for some time now
  and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Austin Tx!
  Just wanted to mention keep up the fantastic
  work!

 7. Kiran mówi:

  I have been browsing online more than 2 hours today,
  yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me.
  In my view, if all site owners and bloggers made good content as
  you did, the web will be much more useful than ever before.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ