Zacznijmy walczyć z antypolonizmem! [wywiad z prof. Jerzym Robertem Nowakiem]

O antysemityzmie, wizycie prezydenta RP w Izraelu, odznaczeniu Szewacha Weissa oraz porozumieniu z Żydami, z prof. Jerzym Robertem Nowakiem rozmawia Jacek Międlar.

Ostatnio pojęcie antysemityzmu bardzo często przewija się w debacie publicznej. Czy nie uważa Pan, że to zostało ono bezczelnie zawłaszczone przez Żydów?

Przede wszystkim, o wiele większa część semitów to Arabowie. Bardzo dużo mówi się o antysemityzmie, nadużywa się tego pojęcia, a bardzo często poza Polakami czy chrześcijanami, ofiarami oskarżeń o antysemityzm padają żydzi krytyczni wobec fanatyzmu żydowskiego tak jak Izrael Szahak, John Sack, autor ksiązki „Oko za oko” czy skrzypek Yehudi Menhin, który nie bał się mówić o zbrodniach Izraela.

Czemu ma służyć tzw. przemysł „antysemityzmu”?

„Antysemityzm” to wygodny zwrot, wytrych, który ma zastraszać innych, tak jak przy byle okazji oskarża się o faszyzm. Ludzie, którzy wysuwają tego typu oskarżenia są zwolennikami drugiego totalitaryzmu, czyli sowieckiego, który miał kilkadziesiąt więcej zbrodni na sumieniu niż faszyzm hitlerowski.

Tylko wielu uważa, że antysemityzm biologiczny to problem, z którym Polacy nie mogą uporać się od wieków.

To kompletna bzdura. Polska była schronieniem dla Żydów ze wszystkich krajów Europy. Mimo to nie spotkaliśmy i nie spotykamy się z należytą wdzięcznością. Tylko niewielu prawdziwie szlachetnych i uczciwych Żydów wspomina polskie zasługi, do których należy zaliczyć porucznika Armii Krajowej Stanisław Aronsona. Zbieram nazwiska Żydów, którzy okazali się być przyjaciółmi Polski. W najnowszej książce „Wichry Życia” prezentuję wspaniałą postać polskiego żyda, patrioty, brata okrutnego bolszewika Józefa Unszlichta i zastępcy Feliksa Dzierżyńskiego, księdza Juliana Unszlichta. Mimo iż kapłan wychował się w takim a nie innym środowisku, był wierny Ojczyźnie i gorliwie spełniał obowiązki duszpasterskie. Do grona przyjaciół Polski należy zaliczyć również Samuela Dąbrowskiego czy Abrahama Wagemana, którzy protestowali przeciwko wypędzeniu karmelitanek z klasztoru w Oświęcimiu. Powinniśmy dbać o przyjaciół żydów polskich, niemieckich, ukraińskich i rosyjskich, a nie popierać polonofobicznych wrogów.

Skoro antysemityzm nie jest problemem w Polsce, jak by Pan skomentował wizyty najwyższych władz polskich w Izraelu. Premier Beata Szydło w grudniu, a teraz Prezydent RP Andrzej Duda, na żydowskiej ziemi obiecywali „walkę z antysemityzmem”.

Uważam, że taki słowa to nonsensy. W podobny sposób prezydent Duda rozmawiał o rzekomym polskim antysemityzmie z szefami żydowskich organizacji w Nowym Jorku, w tym z Abrahamem Foxmanem z Anti-Defomation League. Dlaczego nie rozmawiają o czymś o wiele silniejszym, czyli o antypolonizmie, który cechował nawet premierów. Jak powiedzieć chociażby o Icchaku Szamirze, który powiedział, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki? To jaskrawy przykład rasistowskiego antypolonizmu.

Czy zatem można uznać, że polskie władze nie zabiegają o relacje partnerskie z Izraelem, ale służalcze?

Polskie władze popełniają straszne błędy. Bo czymże jest odznaczenie Orderem Orła Białego izraelskiego faryzeusza Szewacha Weissa, który fałszuje historię mówiąc, że w Urzędzie Bezpieczeństwa znalazłby najwyżej pięciu Żydów? To kłamstwo. W UB pracowało przynajmniej pięć tysięcy żydów, nie mówiąc już o całej czołówce. Kolejnym błędem prezydenta było mianowanie generałem Jana Karskiego, który w ostatnich piętnastu latach życia był wyraźnym wrogiem Polaków stając we wszystkich konfliktach i polemikach polsko-żydowskich po stronie Żydów. Jego stanowisko było podyktowane prywatnymi interesami. Strona żydowska obiecała mu wysoką emeryturę oraz zapewniono go, że jeśli będzie stawał po stronie Żydów, zostanie mu załatwiona Pokojowa Nagroda Nobla. Na podobnych układach Nagrodę Nobla otrzymała Wisława Szymborska zamiast Zbigniewa Herberta. Poinformował mnie o tym zmarły kilka miesięcy temu prof. Iwo Cyprian Pogonowski.

Czy biorąc pod uwagę wszelkie akty polonofobiczne i aktualne stanowisko polskiej władzy, możemy żywić realną nadzieję, na polepszenie stosunków polsko-izraelskich?

Na pewno nie na takich zasadach, na których opierała się ostatnia wizyta prezydenta Dudy w Izraelu. Nie można pozwolić na samobiczowanie, zwłaszcza że gdybyśmy przyjrzeli się błędom i winom z obu stron, okaże się, że dużo większe grzechy obciążają Żydów, zwłaszcza tych pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, gdyż to oni są nosicielami największego antypolonizmu na świecie. Gustaw Herling Grudziński, pisarz z korzeniami żydowskimi, mówił że Żydzi amerykańscy są skrajnymi fanatykami.

Tekst ukazał się na łamach tygodnika Polska Niepodległa.
Polecam bloga pana prof. Jerzego Roberta Nowaka: http://jerzyrnowak.blogspot.com/

Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

6 odpowiedzi na „Zacznijmy walczyć z antypolonizmem! [wywiad z prof. Jerzym Robertem Nowakiem]

 1. Myślę więc jestem mówi:

  Fakt były takie jednostki. Należy jeszcze dodać, że Polacy byli tak silnie antysemiccy, że tylko w Polsce za pomoc Żydom groziła śmierć a pomimo tego najwięcej sprawiedliwych wśród narodów świata jest Polaków. Ja tutaj bardziej widzę zasadę gdy złodziej krzyczy łapaj złodzieja…..

 2. Znaczy się nie wiem za bardzo, jak polski rząd chcę walczyć z antysemityzmem. Aż dotąd wydawało mi się, że jestem człowiekiem wolnym i mogę nie lubić kogo chcę. PiS dobrze zrobi jak weźmie się na poważnie za kłamstwa odnośnie „polskich obozów śmierci”. Dzisiaj jeszcze kontrolujemy sytuację i wiemy, jaka jest Prawda, ale za niedługo, gdy przyszłe pokolenia mniej odporne na propagandę, przyjmą za pewnik przekaz mass mediów obcych mocarstw, to może się okaże, że będziemy płacić odszkodowania, za „polskie obozy śmierci”. Oby nie… A poza tym uważam, że demokracja musi zostać zniesiona.

 3. Maciej Sedomski mówi:

  Powiedz:
  „Jeśli wasi ojcowie, wasi synowie i wasi bracia,
  wasze żony i wasz ród,
  i wasze majątki, które zdobyliście,
  i handel, o którego zastój się obawiacie,
  i mieszkania, które wam się podobają,
  są wam milsze aniżeli Bóg i Jego Posłaniec
  oraz zmaganie się na Jego drodze
  – to oczekujcie,
  O ty, potężny blasku i płomieniu pocieszenia! co
  odsłaniasz chwałę Szatana do środka Ziemi;
  w którym wielkie sekrety prawdy mają
  schronienie; co zwany jest w twym królestwie:
  „siła przez radość”, a którego zmierzyć nie
  można. Bądź oknem pocieszenia dla mnie.
  Rusz więc i ukaż się! Odsłoń tajemnicę swego
  stworzenia! Bądź przyjacielem mym, bom taki sam! –
  prawdziwy chwalca najwyższego
  i niewysłowionego Króla Piekieł!
  aż przyjdzie Bóg ze Swoim rozkazem.”
  Bóg nie prowadzi drogą prostą
  ludzi szerzących zepsucie.
  A Bóg pomógł wam zwyciężyć
  w wielu regionach, i w dniu Hunajn,
  kiedy was zadziwiła wasza mnogość.
  Lecz ona od niczego was nie wybawiła
  i ziemia stała się dla was ciasna
  mimo jej rozległości.
  Potem odwróciliście się plecami.
  Następnie Bóg zesłał Swój spokój
  na Swojego Posłańca i na wiernych.
  On zesłał wojska, których nie widzieliście,
  i ukarał tych, którzy nie uwierzyli.
  Taka jest zapłata dla niewiernych!
  Koryntian 5,12-19

 4. Patriota mówi:

  Soros z Merkel celowo sieją islamskie spustoszenie w całej UE (gdyż tylko dzięki epidemii strachu przed muzułmanami będą mogli zniszczyć wszystkie państwa narodowe na rzecz swojego Rządu Światowego) —> https://miziaforum.wordpress.com/2016/01/07/tysiace-banerow-w-krajach-islamskich-zachencajace-do-gwaltow-w-europie/ – zaś usłużnie proUnijny Kłamczyński dalej ku ich uciesze forsuje projekt jednej wspólnej Armii Unijnej, która to ma się wprost przyczynić do tego, że wszelki społeczny opór Europejczyków zostanie dzięki tym antynarodowym wojskom eurokołchozkim przełamany (po to właśnie Naród Polski utrzymuje w pełnym rozbrojeniu, aby móc na Nas najpierw jako pierwszych na Starym Kontynencie przetestować pacyfikacje społeczeństwa przy wykorzystaniu okupacyjnych wojsk USraela).

 5. Henryk mówi:

  Rząd Polski znalazł sobie nowych przyjaciół już przestał jeździć na nauki do Moskwy a teraz jeździ do Izraela, bo sami nie potrafią myśleć potrzebują pomocy, bo są bezmózgowcami. I na pewno Polakom będą wciskać, że to są przyjaciele tak jak Rosjanie i gratuluje, że tak łatwo się sprzedali Żydom i nie dziwiłbym się jak Żyd by powiedział, że Polska należy do Żydów. Bo rząd Polski płaci Żydom renty za obozy, co stworzyli im Niemcy i to mają być naszymi przyjaciółmi tylko chcą wyłudzić pieniądze, bo nie mogą od Niemców, bo Niemiec dałby kopa i papa tak by otrzymał Żyd a głupi Polak płaci, bo mamy takich mądrych w rządzie a majątki Żydowskie zostały odbudowane przez Polaków i zapłacono Amerykańskim Żydom w 1960 roku Na mocy tego porozumienia PRL wypłaciła rządowi USA 40 mln dolarów… I co jeszcze Żydzi robią w Polsce nie powinno ich być, tylko Polski rząd ich faworyzuje a nie Polacy, bo chcą nas okraś, bo do tego jest zdolny Żyd, ale Jak tak dalej będą rządzić w Polsce to czy wcześniej czy później dojdzie do buntu w Polsce? I zobaczymy, co rząd Polski zrobi i czy zdąży uciec razem z Żydami z kraju, bo niema miejsca w Polsce dla Żydów, bo to złodzieje gdzie przekupili Polski rząd, który niema honoru i co jeszcze zrobią żeby zniszczyć kraj. Bo Żyd nigdy nie będzie przyjacielem tak jak Rosjanin czy Niemiec zawsze będą wrogami narodu, bo tylko chcą wykorzystać kraj. Bo nie jeden chciałby posiąść ziemie Polskie a my na to pozwalamy a moglibyśmy wszyscy w dobrobycie żyć mając rozum Niemców. Ale jesteśmy Polakami i stadem baranów sami mówią Żydzi i trzeba ich doić jak jest okazja, bo wygrać Żydzi nie wygrają wystarczy, że się zjednoczymy a jest nas 39 milionów a drugie 20 milionów za granicą i wtedy zobaczy gniew Polaków Żyd. Chcesz wygrać to musisz noworodków zabić, bo jak dorosną to ty Żydzie zginiesz, bo na wojnie nawet dzieci walczyły a ty chcesz wygrać. Poznaj historie Polaków to wtedy porozmawiamy a teraz żegnam was Żydów i nasz kochany rząd. Poczekam a czas zrobi swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ