APOSTAZJA BISKUPA Jacka Jezierskiego z Elbląga?

– Jeżeli strona kościelna – a mówię tutaj generalnie, nikogo nie wyłączając – będzie obchodzić Reformację z innych racji jak tylko z faktu, żeby pójść i zdobyć tych ludzi dla Boga, to popełni akt apostazji, czyli herezji, bo świętować taką zbrodnię, utożsamienie Boga z Szatanem, jest najwyższym aktem herezji – mówi ks. prof. Tadeusz Guz, filozof i teolog Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Słowa ks. Guza w nieciekawym świetle stawiają nie tylko papieża Franciszka i prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, którzy świętowali rozłam Kościoła w szwedzkim Lund i Cieszynie. Do tego grona należy również zaliczyć bp. Jacka Jezierskiego, ordynariusza diecezji elbląskiej, który w istocie nie świętował rewolty Lutra, ale wystosował oficjalny list z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w niedzielę (22.01.2017) odczytywany był we wszystkich kościołach diecezji. Idea modlitwy o jedność chrześcijan to inicjatywa szczytna, tylko nie może sprowadzać się do dezercji Kościoła katolickiego oraz traktowania herezji Marcina Lutra i podziału Kościoła jako wydarzenie pozytywne.

– Dla wszystkich chrześcijan Reformacja to ważne wydarzenie, a właściwie proces dziejowy – napisał biskup elbląski Jacek Jezierski w liście do diecezjan z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i w związku z 500-leciem reformacji.

Pasterz Kościoła elbląskiego na tym nie poprzestał. Spory fragment listu poświęcił osobie samego Marcina Lutra, uznając go za człowieka uzdolnionego, który pragnął przeprowadzić proces naprawczy Kościoła.

– Nie zamierzał tworzyć odrębnego Kościoła, jednak sytuacja potoczyła się właśnie w tym kierunku. Ze starego Kościoła wyodrębniła się społeczność protestujących, protestantów. W ten sposób powstało nowe wyznanie ewangelicko-augsburskie, a później następne, albo jak to określa kardynał Walter Kasper „kościoły nowego typu” – przypomina pasterz Kościoła elbląskiego.

Czytając list bp. Jacka Jezierskiego nie sposób nie zauważyć, że w wyjątkowo ciepłych słowach wypowiada się o rewolcie, jaką w XVI wieku zaserwował Kościołowi doktor Luter.

Ks. prof. Tadeusz Guz

Ks. prof. Tadeusz Guz

– Luter jest heretykiem par excellence. Nie ma w całych dziejach chrześcijaństwa większego heretyka ponad Marcina Lutra. Dlatego też nie możemy, jeżeli mamy elementarne podstawy logiki rozumu – już nie mówię logiki rozumu ewangelicznego, Ewangelii Jezusa z Nazaretu – nie można świętować takiej apostazji względem Boga Objawionego i Kościoła zbudowanego na Piotrze, mającego strukturę sakramentalną. Wspólne świętowanie oznaczałoby, że ten, kto będzie świętował reformację wpisze się w największą herezję wszech czasów, bo bardziej systematycznej herezji nikt w całych dziejach, poza Marcinem Lutrem, nie sformułował – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz.

Jak inaczej zrozumieć list bp. Jacka Jezierskiego jak nie aprobatę dla największej herezji w dziejach Kościoła? Biorąc pod uwagę jego słowa, a zwłaszcza sugestie specjalisty od Reformacji, ks. prof. Guza, diecezja elbląska straciła pasterze, ponieważ w myśl kan. 751 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w wyniku wygłoszonych publicznych herezji i wyrażenia poparcia dla herezji Marcina Lutra, bp Jacek Jezierski dokonał aktu apostazji.

Niestety, to chyba kolejny biskup apostata…

LIST BISKUPA JACKA JEZIERSKIEGO Z OKAZJI TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

15 odpowiedzi na „APOSTAZJA BISKUPA Jacka Jezierskiego z Elbląga?

 1. Kasia Dymek mówi:

  Ks. biskupowi bliżej do heretyka Lutra niż do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Smutne.

 2. Alex mówi:

  Smutna to jesteś Ty i ten przyglupiasty twój exksiadz..

  • Orio mówi:

   Ślepa durnota popierająca wrogość wszystkich z wszystkimi. Próbują wszystkim wmówić, że bycie dobrym Polakiem, to być poplecznikiem tych co żyją nienawiścią i na niej budują swe ideologię. Im treść nie jest ważna. Rzucają tylko wrogie wszystkim hasła i nie widzą, że są jedynie propagatorami zła. Międlar to samo zło.

 3. Maciej mówi:

  Bożek politycznej poprawności obsypuje swych wyznawców łaskami już za życia… To taki „udzisiejszony” złoty cielęca.

 4. Bogumił S. mówi:

  Ks. prof. Tadeusz Guz jest moim zdaniem najlepszym fachowcem w dziedzinie znajomości teologii Marcina Lutra w Polsce. Spędził on bowiem 14 lat w Niemczech na studiowaniu prac Marcina Lutra z oryginalnych tekstów niemieckich.

  Ks. prof. ma rację mówiąc, że Luther jest heretykiem par excellence.

  Tak określa bowiem M. Luter Boga i diabła.

  „Bóg nie może być Bogiem, (on) musi najpierw stać się diabłem.“

  __________________________________________________________________________

  Tekst niemiecki

  Martin Luther: Gott müsse zeitweise Teufel werden / Geglaubtes verberge sich angeblich unter dem Schein des Gegenteils
  a) „Gott kann nicht Gott sein, er muss zuvor ein Teufel werden … Ich muss dem Teufel ein Stündlein die Gottheit gönnen, und unserem Gott die Teufelheit zuschreiben lassen. Es ist damit aber noch nicht aller Tage Abend. Es heißt doch zuletzt: Seine Güte und Treue waltet über uns.”
  b) Das Geglaubte „verbirgt sich unter dem Schein des Gegenteils”.

  Źródło.
  (a) WA 31, S. 249 f.;
  b) WA 18 zitiert nach H.G. Pöhlmann, Abriss der Dogmatik, Gütersloh 1980, 3. Auflage, S. 82)

  WA – oznacza Wydanie Weimarskie z roku 1886.
  http://www.theologe.de/theologe3.htm#Gott_und_Teufel
  __________________________________________________________________________

  Pozdrawiam ks. Jacka.
  Proszę się nie dać zagiąć nikomu.

  • kesja mówi:

   Proszę sobie wklepać np.95 tez Lutra.
   Zmusiłam sie,by przeglądnąć te „potworności ” rzymsko-katolickiego (też )profesora teologii – profesora biblistyki na Uniwersytecie w Wittenberdze -Marcina Lutra i co odkryłam, przeciwko czemu zaprotestował?
   A oto przykłady jego „herezji”

   Teza 36: Każdy chrześcijanin, który za grzechy żałuje prawdziwie, ma i bez listu odpustowego zupełne odpuszczenie kary i winy.-
   sama prawda biblijna=
   przez krew Pana Jezusa mamy całkowite odpuszczenie grzechów ZA DARMO,ZA DARMO,
   bo cene za nas zapłacił Pan Jezus na krzyżu inaczej jest to obraza krzyża Chrystusowego- ODPUSZCZAĆ ZA PIENIĄDZE..

   Teza 45: Należy pouczyć chrześcijan, iż ten, co widzi ubogiego i mimo to kupuje odpust, ten nie odpust papieża nabywa, ale gniew Boży ściąga na siebie.

   Teza 62: Istotny, prawdziwy skarb Kościoła to święta Ewangelia chwały i łaski Bożej.

   79. Gdy się mówi, że krzyż odpustowy z pieczęcią papieża,
   który dumnie jest wystawiany (w koœciołach), ma taką samą
   wartoœść jak Krzyż Chrystusowy, to jest to bluŸżnierstwem

   Teza 86: Dlaczego również nie buduje papież bazyliki św. Piotra raczej za własne niż za pieniądze biednych chrześcijan, wszakże jego majątek jest znaczniejszy od dóbr jakiegokolwiek bogatego Krassusa.
   itp..itd…
   Jeśli Jacek Międlar potępia Lutra za takie tezy,to dobrze że nie jest już księdzem bo nie zrozumiał Ewangelii i dzis zgadzałby się na takie rzeczy w kosciele,znoszenia których Luter już nie wytrzymał choć wcześniej Husa papież spalił za to na stosie.
   Luter nie wytrzymał tego a Jacek Miedlar nie wytrzymał czego innego,niczym sie nie róznicie.
   On zawiesił na drzwiach a Jacek na internecie i za to wyrzucili,kiedyś spaliliby na stosie w jego własnym kościele.
   Dzięki Lutrowi mamy Biblię w jęz.ojczystym nie po łacinie i to widocznie też straszne,że ludzie sami mogą czytac.
   i sprawdzać,a trzeba ,bo sprawa toczy sie o nie byle co ale ich wieczność,naszą wieczność
   .Kościół ówczesny rzym.kat. zamiast nawrócić sie do tych PRAWD i byłby spokój,rozpoczął przesladowania i sam Luter był zaskoczony rozwojem wypadków.
   Luter to nie był drugi Jezus,mam świadomość ale żeby tak kłamac na jego temat.

   Odnośnie ks.Guza,to trudno ufac człowiekowi ,który manipuluje.To samo robi i z Lutrem ?
   http://kompromitacje.blogspot.com/2014/01/tadeusz-guz-zmysla-cytaty.html–
   drobiazgowa analiza z przypisami
   Jak kościół ma takich specjalistów jak ks Guz,to marny jego los.
   Wyjasniam.
   Problemem ks prof T.Guza jest to,iż -nie wiem dlaczego -płonie nienawiścią do Lutra,nie rzeczowa analiza -ale przy byle okazji walenie w Lutra nawet i bez okazji.
   Słuchałam jego wykładów o Lutrze ale sprawił swoją „obiektywnością”,iż tak sie poczułam, jak bym słuchając go musiała czytać ” NIE”Urbana,tak wrednie tendencyjne.
   Tak sie nie godzi chrześcijaninowi.Pan Jezus jest Prawdą nie fałszem.

   Ad rem:
   takie sformułowanie istotnie można znaleźć u Lutra. Oznacza ono postrzeganie Boga jako diabła przez człowieka nienawróconego. W tym wypadku manipulacja ks. Guza polega na przypisaniu tego zdania do poglądów Lutra na metafizykę, w momencie gdy zupełnie o coś innego chodziło.
   Ja czytam w Biblii,ze Pan Jezus powiedział,że trzeba NIENAWIDZIĆ ojca i matkę.
   Jesli zachowam sie jak ks prof Guz,a chce byc posłuszna memu Panu,to musze nienawidzić ,inaczej nie mam szans na bycie uczniem Pana Jezusa. .Nienawidzić,taaak??? Taak?
   No przeciez tak Pan Jezus powiedział.
   Cyt: Ew.św.Łukasza 14.26
   „Jeśli kto przychodzi do Mnie,a nie ma w NIENAWIŚCI swego ojca i matki ,żony i dzieci,braci i sióstr,nadto i siebie samego,nie może byc moim uczniem.”

   A zatem mam nienawidzić.Oczywiście,wyrażnie tak Pan Jezus powiedział.
   Mam nienawidzić.
   No nieeee,bo patrząc na CAŁE CAŁE!! przesłanie,nauczanie Pana Jezusa wiemy,ze NIE NIE ,NIE o to Mu chodziło.Jego przesłaniem była MIŁOŚĆ.
   No własnie ,Lutrowi tez o coś INNEGO chodziło.
   Profesorze Guz,o co innego !!!,a zrobiłeś z Lutra mega-heretyka.Zgrzeszyłeś przeciw niemu.
   Wyglada tak, jakby ks Guz pojechał do Niemiec z zadaniem znalezienia czegoś MEGA na Lutra i wreszcie po 14 latach:hurrra,mam,mam!!
   Mniam,mniam Luterku utozsamiłes Boga z diabłem.Cudeńko.Mam cie Marcinie Lutrze.
   Ha,dopadłem.Teraz zakasać rekawy i do roboty ty heretyku.

   Jak mozna cos takiego publicznie robic i jeszcze powoływać sie na 14 lat studiów.
   To studia?
   To na tym polegaja studia,by potem móc manipulowac ,bo słuchacze zazwyczaj nie znaja Biblii,a co dopiero nauki Lutra.

   Trzeba więc się zastanowić, przejrzec CAŁE !! nauczanie Pana Jezusa ,a nie kazać nienawidzieć, bo tak Pan Jezus powiedział.
   A tak właśnie manipuluje T.Guz słuchaczami odnośnie słów Lutra ,jego przesłania i zaszczepia nienawiść w ludziach.Wyrwał z całego nauczania Lutra te zdania i dorobił mu gębę.
   Jeśli nie rozumie jego słów,to niech nie sieje nienawisci do Lutra ,bo co człowiek sieje to i żąć będzie.
   Bardzo żle.Baaardzo!!

   Proszę bardzo, niech ksiądz Guz miażdży Lutra i Marksa i kogo chce, ale niech cytuje ich prawdziwe wypowiedzi i w kontekście !!!! i w kontekscie całej jego nauki,a nie jakieś takie wybiórki, których cześci w ogóle nie można znaleźć, a „skanów źródeł” też nie ma.

   Ks. Guz na ogół nie tyle zmyśla co manipuluje faktami w taki sposób, że słuchacze zostają wprowadzeni w błąd.
   W jednej z audycji w Radiu Maryja opowiadał kiedyś o luterskiej interpretacji drugiego rozdziału listu do Filipian, w której Chrystus jest rozpatrywany wyłącznie jako człowiek. I to prawda, w komentarzu do tego konkretnego fragmentu Pisma pojawia się taka refleksja u Lutra, tylko, że kontekst całej rozmowy był tak zmanipulowany, że słuchacz gotów był pomyśleć, iż Luter w ogóle nie wierzył w Boskość Jezusa. A to bzdura piramidalna, bo akurat dogmatu trynitarnego to on nie ruszał.
   Luter nie był Panem Jezusem,miał swoje błędy i o nich można mówic ale w PRAWDZIE a nie manipulacji,bo ta jak wiemy jest z piekła.

   Sorry,ksiądz Guz nie może byc autorytetem czyniąc takie rzeczy.
   Widac te 14 lat jego studiów to za mało,bo nie zrozumiał (to wersja optymistyczna) lub tak chce,musi (wersja pesymistyczna).

   LUDZIE CZYTAJTA BIBLIĘ ,bo zrobią was w konia a wiecznośc czeka -tylko gdzie?
   Szukaj człowieku PRAWDY,sprawdzaj,Luter dał ci Biblię po polsku ,inaczej siedziałbyś w ciemnosci zdany na łaskę „uczonych w Piśmie”
   SPRAWDZAJ,cena za wysoka ,by wszystkim ufać.

   • Rick mówi:

    Dziwię się, że takie komentarze nie są usuwane. Bo błąd nie ma żadnych praw.
    Luter zabójca i samobójca został potępiony już dawno zgodnie z nauką katolicką przez papieża Leona X w bulli 1521, jest rzeczowa analiza. Zostali potępieni też jego zwolennicy. Jesli pani Kresja – a dla mnie przysłowiowa pani Krysia popiera Lutra zatem jest również potępiona.
    Pani Krysiu ludzie mogą sobie czytać Biblię – to nie jest zakazane. Ale zakazane jest jej inne interpretowanie niż to robi Kościół Katolicki (nie mylić z posoborowym).
    To jet oczywista herezja, że ludzie swoim rozumiem mają zgłębiać wiarę nie licząc się z Namiestnikiem Chrystusa na Ziemi, którym jest Papież. Prowadzi to automatycznie do powstania wielu wiar, wielu prawd wiary, wielu herezji i wielu religii. Tak jest obecnie za panowania Posoborowego Kościola. Każdy katolik posiada inną wiarę katolicką.
    Temat Lutra jest na zawsze do końca świata zamknięty. Został on ekskomunikowany z Kościoła a jego błędy do końca świata są potępione.
    Pani Krysia swoim rozumkiem próbuje postawić się na równi z całą Tradycją Kościoła i jego Wiarą. Pod względem teologicznych kompetencji można ją przyrównać do gaworzącego niemowlaka próbującego przekonać profesora matematyki, że liczby całkowite nie są całkowite a dodawanie jest tak naprawdę odejmowaniem.
    A nawet jeśli miałaby jakimś cudem nadzwyczajnym te kompetencje – najwyższe z możliwych, to niech pamięta, że nawet teologia nie jest wyrocznią w sprawach wiary Kościoła, ale Jego sługą.
    Na zakończenie inny cytat z Lutra (których jest bez liku):
    „Kiedy obalona zostanie Msza św. , jestem przekonany, że wówczas obalimy też papizm.
    (…)Oświadczam, że wszystkie razem wzięte burdele, zbrodniarze, złodzieje, zabójcy i cudzołożnicy nie są tak niegodziwi jak to bałwochwalstwo, jakim jest papistowska Msza!”
    lub inny szczególnie z dedykacją dla pani Krysi:
    „Jesli żona zaniedbuje swój obowiązek (seksualny), władza doczesna winna ją do niego zmusić albo ją skazać na śmierć”.

    • kesja mówi:

     Panie Rick,
     proponuję włączyć rozum,myślenie i otworzyć Biblię,chyba ze jest Pan tworem ewolucji,bo mnie stworzył Bóg i używam rozumu,bo Bóg daje rozum a ewolucja rozumek ,wręcz małpi rozumek.
     Jak Pan otworzy,to trafi na zdanie,że JEZUS jest głową kościoła czyli ciała,( a Jego „namiestnikiem ” Duch Sw.)
     Ja kochany nie bronię Lutra we wszystkim ,niech się Pan dobrze wczyta ,bronię tylko uczciwości w przekazie u „wielkich”naukowców,a o to jak widać trudno i to jest ten ból.
     Poza tym Luter pod koniec zycia wycofał sie z niektórych rzeczy.Był synem swojej epoki w dużej mierze,a przede wszystkim dzieckiem kościoła rzymsko-katolickiego z całym jego stosunkiem do sexu,czarownic,Żydów i uwielbienia dla niezrozumiałej (i o to przecież chodziło) dla ludu łaciny.
     Proszę pointeresować się Pismami uznanych ojców kościoła o zabijaniu Żydów, tzw.świętej (bo jakby to tak nieświętej) inkwizycji,….
     Luter opierał sie w wielu kwestiach na Prawie Starego Testamentu jak też duchu epoki władzy Rzymu wszędzie widzącej demony.to było złe i jak mówiłam z wielu rzeczy się wycofał lub przestał wspierać.
     Ale stójmy w Prawdzie o nim ,a nie kłamstwie i manipulacji.
     Ja jestem mu wdzięczna,że mam Pismo Swięte po polsku i nie muszę płacić za odpuszczanie grzechów,bo to jest czy była rzym.-katolicka mega-herezja opluwająca skończone!! dzieło krzyża Pana Jezusa ,że zbawienie nie jest za darmo.
     Wie Pan,ja tez w wielu sprawach inaczej myślę niż 20 lat temu,a ilez to rzeczy zmieniły sobory….
     Lutrowi zawdzięcza Pan grubszy portfel,bo wycyckali by Pana szanownego za odpusty.
     a JEZUS ZBAWIŁ NAS ZA DARMO I OFIARĘ Z SIEBIE ZŁOŻYŁ 1-JEDEN RAZ ,tak więc nie trzeba jej składać co mszę,niech waćpan sprawdzi w Biblii=Słowie samego Boga czy kłamię.
     Polecam szanownemu Panu przestać się bać samodzielnie mysleć przy czytaniu,bo dobra nowina jest dla prostaczków, np.apostoł Piotr był prostym rybakiem…Ewangelia jest prosta,niech Pan ją zgłębia ,a wtedy mozemy porozmawiać.
     Bo o czym rozmawiać z człowiekiem bojącym sie nawet własnych mysli.?
     A propos mądrości papieży,to nawet za czytanie Biblii mogli wysłać na stos i -to ło rety w ojczystym języku -taka to była m.in.mądrość……
     Panie szanowniuśki,mnie profesory mówiły ,że masło niezdrowe,a margaryna to samo zdrowie,a potem łonym sie odwidziało i mówiły łone profesory,że jest na łowdrót.
     Tak to wierzyć profesorom czy uczonym w Piśmie,których sam Pan Jezus ostro wyzywał.
     A propos papizmu,to mamy 1-jednego Ojca Świętego i to w niebie i Pan Jezus sie do Niego modlił i tak do Niego się zwracał :OJCZE ŚWIETY
     Oswiecę łaskawego Pana – tym Ojcem Świętym był ,jest i będzie Bóg Ojciec,więc niech szanowny Pan tu nie wyjeżdża z ojcami świętymi (celowo małą literą) zwanymi papieżami,bo to dopiero herezja nad herezjami.
     Gdzie cześć dla Boga!!!???

     Słusznie Pan Jezus powiedział:i tak to unieważniliście SŁOWO BOGA przez tradycje,nauki ludzkie.
     Lud ten czci mnie wargami…reszte proszę samemu znależć ,jesli interesuje Pana PRAWDA.
     Jak to dobrze ,że potępić lub nie, może mnie tylko Jezus na sądzie ,a nie człowiek zwany papieżem,bo juz bym pewnie spłonęła na stosie lub umarła w wyrafinowanych torturach.
     A jest Pan w stanie swoim rozumkiem pomysleć,ze iluś papieży czeka ogień piekielny czy też ta prawda jest za straszna dla tych,którzy swój rozum oddali w depozyt innym?
     Wie Pan ile róznych -ologii i -izmów jest na teologii?
     A wie Pan jak mało jest analizy Biblii ?
     a wie Pan,że by zaliczyc musi Pan koniecznie mówic,co autor miał na mysli, (oczywiście zgodnie z doktryną,rzadko zgodnie z Prawdą) a jeśli Pan uzyje rozumu własnego,bo umie Pan czytac i mysleć to Pana obleją?
     Pozdrawiam z życzeniami umartwienia pychy na rzecz wolności i umiłowania Prawdy.
     Pokora to uniżenie się przed Bożą Prawdą.
     Dlatego zachęcam do ODWAŻNEGO przeczytania Biblii zdjąwszy okulary denominacyjne.
     Poznacie Prawdę i Prawda was uwolni,wyswobodzi.(PanJEZUS).
     Nie dogadamy sie ,bo musielibyśmy rozmawiać na płaszczyżnie jedynego autorytetu jakim jest SŁOWO samego BOGA czyli Pismo jak nazwa mówi Święte.
     Ale dla Pana autorytetem są wypociny LUDZKIE ,nie piekna BOŻA PRAWDA,co Pan udowodnił powyżej.
     Jak BÓG ma błogosławić krajowi gdzie lud klęka przed martwymi obrazami,które nie mówią nie słyszą i nic nie mogą a BOŻA PRAWDA jest lżona lub manipulowana,a zbawienie upatrują w fałszywych naukach ludzkich.
     Szkoda gadać.

 5. Polka z Mazur mówi:

  Kto pomoże rodzinom repatriantów z Kresów osiedlonych na Mazurach odzyskać polską tożsamość ?? Dzisiaj najcenniejszymi eksponatami w muzeum im Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie są obrazy zajadłych wrogów Polski,pieczołowicie pielęgnowane za nasze pieniądze i udostępniane do podziwiania .
  W 1945 r wyludniony Kętrzyn zasiedlili Polacy z Kresów . .Powstające w Kętrzynie muzeum było doskonałym narzędziem do krzewienia i pielegnowania tożsamości narodowej polskich repatriantów . Niestety tak się nie stało . Komuniści wykorzystując takie jednostki jak Zofia Licharewa ,odcięły od korzeni tysiące kresowian skazując ich dziedzictwo na zapomnienie. . Zofia Licharewa ,córka rosyjskiego generała ,która od 1945 r zarządzała muzeum w Kętrzynie nie była zainteresowana historią i kulturą przybyłych do Kętrzyna Polaków. Zajęła się ratowaniem i pielęgnowaniem dziedzictwa pruskiego … Nic nie zmieniło się na lepsze po upadku komunizmu . Mniejszości niemiecka i ukraińska ,wspierane przez władze PO-PSL rozpoczęły aktywnie działać w domach kultury i w kętrzyńskim muzeum ,pilnując aby pamięć o Kresach nie została wskrzeszoa ,aby tożsamość ,duma narodowa w Polakach nie odżyła . Odrestaurowano zbiory Licharewej I tak dzisiaj ,najcenniejszymi eksponatami w kętrzyńskim muzeum są obrazy zajadłych wrogów Polski ,pieczołowicie pielęgnowane za nasze pieniądze i udostępniane do podziwiania dla mieszkańców i turystów.
  W sali reprezentacyjnej muzeum wisi
  portret króla Prus Fryderyka Wilhelma IV ,syna Fryderyka Wilhelma III ,barbarzyńcy ,który rozkazał ,żeby zagrabione ze skarbca polskiego korony królów polskich ,berła ,to co było dla Polaków świętością ,przetopic na pieniądze i spłacic nimi pruskie długi.
  Drugie „cymelium ” to portret pruskiego generała Jana Ernesta von Kunheim ,który idąc w ślady przodków poświęcił swe życie karierze wojskowej.
  Trzecim „cymelium ” jest chorągiew nagrobna Botho Ernesta zu Eulenburga. Ród Eulenburgów był jednym z najpotężniejszych antypolskich rodów pruskich ,który majątek i tytuły miał nadawane za zasługi w łupieniu innych państw głównie Polski …..Dzisiaj pod hasłem pielęgnowania dziedzictwa kulturowegotych ziem możemy wkrótce spodziewać się w muzeum portretu Bismarcka i Hitlera ..skoro to byli przywodcy podziwiani i kochani przez ludość Rastenburga…http://www.muzeum.ketrzyn.pl/2011/portret-krola-prus-fryderyka-wilhelma-iv/

 6. Jacek mówi:

  Chociaż jeden ciut odważny !!! Chwieje się ta wieża babel !!! Taaaaaak ! splendor i chwała dla tych pyszałków !!! Nic się nie nauczyli od Proroków i od Mesjasza !!! Kompletnie NIC !!! ‚Ślepi przewodnicy ślepych’ jak mówił Jezus !!! I za to te cwele Jezusa zabiły – arcy …… !!! Bo Jezus znał Boga i znał naszą Jedność ze sobą nawzajem i z Bogiem !!! A te arcy …. nie znają i znać nie chcą i ‚grzesznych’ owieczek ku pragnieniu aby tę Jedność poznać nie kierują !!! Tak, słusznie Jezus mówił o nich obłudnikach szukających tylko swej chwały i luksusu; ‚dostali klucze, sami nie wchodzą i innym wejść nie pozwalają ?!’. Gdy Mistycy znający Boga jak Jezus prosili ich o kierowanie owieczek ku pragnieniu Boga byli traktowani z buta. Przecież to ci arcy … byli inicjatorami krzyżowania, palenia na stosie i innych ‚atrakcji’ do pozbywania się mistyków z tej planety. Ich czas na szczęście się kończy – oby jak najszybciej !!! A jeśli chcą odpokutować swe zbrodnie względem proroków, mesjaszy i mistyków oraz całej ludzkości niech natchną owieczki aby PRAGNĘŁY poznać, że Bóg – Pełnia Miłości – jest Jednym z nami – i że to my wszyscy jesteśmy ucieleśnieniem tej Pełni. Pozdrawia mistyk.

  http://chomikuj.pl/mjacek2013/Dokumenty [tu są aktualne materiały, trzeba się zalogować aby pobrać za darmo], http://www.przeslanie.com , http://jacek2016.blog.pl – mój blog, https://plus.google.com/u/0/108181152670139080095 – Google+

  • kesja mówi:

   Sorry Jacek ale Sathya Sai Baba – SATHYA SAI VAHINI -to nie syn Boży Jezus.
   Trzymaj sie tylko Jezusa,bo On jest jedynie zbawicielem Swiata,wszystko inne to zwiedzenie.

 7. Pierwsza Księga Psalmów mówi:

  Zobaczysz, jak ich tu przyprowadzą,
  upokorzonych od poniżenia,
  jak będą spoglądać ukradkiem.
  I powiedzą ci, którzy uwierzyli:
  „Zaprawdę, stratni są w Dniu Zmartwychwstania ci,
  którzy utracili siebie samych
  i swoją rodzinę.”
  I tak, zaprawdę, niesprawiedliwi znajdą się
  w cierpieniu nieustannym!
  I nie będą oni mieli opiekunów,
  którzy by im pomogli, poza Bogiem.
  A kogo Bóg sprowadzi z drogi,
  to dla niego nie ma żadnego wyjścia.
  Odpowiadajcie waszemu Panu,
  zanim nadejdzie Dzień od Boga,
  od którego nie będzie odwrotu.
  Tego Dnia nie znajdziecie schronienia
  ani żadnej wymówki.
  Ps17,07

 8. Polak katolik mówi:

  Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus, Prosze Ksiedza, kazdy wyswiecony zostaje zawsze ksiedzem do konca zycia, Ja jako wspolmalzonek bede po moich slubach ktore dalem zonie tez przed Bogiem rozliczony z tego czy wytrwalem przy jej boku. choc kryzysy obydwoje mamy to poslusznosc BOGU jest najwieksza dla nas wartoscia, To co robimy jest piekne i wspaniale, jednak Pan Bog byl, jest i bedzie i mimo naszej wspanialej pracy nic nie jest tak Wielkie Wspaniale i Piekne jak PAN BOG ktory kazdej sekundy wymaga od nas i naszych cudownych katolickich KSIEZY wiernosci do przyzeczenia i przysiegi zyc dla niego tam i w sposob oddany podczas przysiegi. Zycze Ksiedzu dalszej wspanialej pracy ale przede wszystkim pracy APOSTOLSKIEJ. Niech Bog Panu BLOGOSLAWI i Matka Zawsze Dziewica

 9. seo plugin mówi:

  Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword….wait there’s even more Now what if i told you there was a simple WordPress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That’s right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ