Międlar u Łukszy o przyczynach wydalenia o. Pelanowskiego z zakonu i o książce „Polska w cieniu żydostwa” [WIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Jacka Międlara z Krzysztofem Lechem Łukszą na antenie telewizji wRealu24. Ze względu na cenzurę wprowadzoną przez YouTube film został opublikowany dopiero 25 grudnia, chociaż rozmowa odbyła się przed Świętami Bożego Narodzenia. Tematem rozmowy była m.in. nowa książka Jacka „Polska w cieniu żydostwa” (do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ) oraz bulwersująca sprawa wydalenia z zakonu paulinów o. Augustyna Pelanowskiego. Czym zakonnik naraził się swoim przełożonym?

Sprawa o. Pelanowskiego może mam wyjaśnić, jakie jest status quo Kościoła – wyjaśnia Międlar. – Poza tym, że o. Pelanowski głosił rekolekcje i konferencje w Internecie, był ojcem duchownym w zakonie paulinów na Skałce w Krakowie. O. Pelanowski od wielu lat walczył z homoseksualizmem wśród księży i wśród kleryków. Był w tym bardzo niewygodny. Wraz z nastaniem papieża Franciszka zaczął wskazywać na błędy Franciszka w zakresie katolickiej nauki społecznej Kościoła, do czego ma dopust każdy ksiądz, ponieważ kwestie katolickiej nauki społecznej wypowiadane przez papieża nie są ex cathedra, nie są dogmatem. Można je krytykować, można z nimi dyskutować. Jak najbardziej jest to zgodne z dyscypliną kleru. To się nie podobało zakonowi paulinów i o. Augustyn Pelanowski został odesłany na pustelnię – mówi Międlar.

Potem zaczęły docierać nieprawdziwe informacje, jakoby nie była to kara, ale w rzeczywistości to była kara za wypowiedzi na temat Franciszka i za walkę z homoseksualizmem wśród kleryków i w zakonie paulinów. O. Pelanowski był zamknięty w pustelni, ponieważ „jego wypowiedzi nie wpisują się w mainstream, w główny nurt Episkopatu”. – Zakon paulinów jest związany z gigantycznymi pieniędzmi, a jeżeli wypowiedzi reprezentantów tego zakonu nie wpisują się w główny nurt, to automatycznie można zakręcać złoty kurek – wyjaśnia Jacek. Posłuchajcie koniecznie!

Obszerne informacje o patologiach w Kościele znajdziecie w książce Międlara „Moja walka o prawdę”. Informacje, które ujawnił kilka lat temu, a za które został suspendowany jako rzekomy „gorszyciel”, są dziś wiedzą powszechną. Jeśli ktoś nie czytał jeszcze pierwszej książki Jacka, serdecznie polecamy jej lekturę. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ.

Zobacz też:

Za: wPrawo.pl

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ