Paweł Tanajno nadzieją dla Polski? Nie dajcie się nabrać [WIDEO]

Z niepokojem patrzę jak niektórzy „prawi” dają się nabrać na „nowego” trybuna Pawła Tanajno, który wczoraj zorganizował w Warszawie niezbyt poważny Strajk Przedsiębiorców. Od razu do rzeczy. To nie jest człowiek znikąd. Jego polityczna kariera świetnie go definiuje: Platforma Obywatelska – struktury Janusza Palikota – Demokracja Bezpośrednia – wsparcie aborcjonistek z Partii Kobiet. Teraz pompowany przez Der Onet, Gazetę Wiadomą, fan page ośrodka założonego przez oszusta Gawła i Sok z Buraka…

Tanajno od lat próbuje coś wskórać m.in. w wyborach na prezydenta Warszawy. Z mizernym skutkiem. Teraz, w dobie kryzysu począł budować struktury, by na niezadowoleniu Polaków, a zwłaszcza przedsiębiorców, wcisnąć się do świata polityki. Nie wiem kto mu za to płaci. Być może za kilka miesięcy z pudełeczka o nazwie „Trybun Tanajno” zaczną wyskakiwać stare WSIoki lub jedzący im z ręki. Nowoczesna Petru nie wypaliła, czas zagospodarować nowy elektorat przy udziale komicznego przedsiębiorcy, nieprawdaż?

Pewne jest, że pakt ze złem – a tym bez wątpienia są inicjatywy człowieka o takiej politycznej przeszłości – zawsze kończy się źle, zaś chwilowe – wydawać by się mogło – w miarę szlachetne inicjatywy, na pewno tego nie zmienią. Niepokoi mnie jednak fakt, że wokół tego osobnika pojawiają się osoby, które są kojarzone (mylnie?) z polską prawicą. U jego boku pojawiła się liderka (być może nieświadomie) Stop NOP, rolnik, który niegdyś latał z Konfederacją i przekomiczny płaskoziemca (ten poza autoprezentacją, mentalnie i merytorycznie z prawicą nie ma nic wspólnego). Jednak to działa na tłum i Tanajno zaczyna budować elektorat także ze zdezorientowanych „prawych”.

Wczoraj odbył się strajk. W mediach piszą o „zadymie” z policją”, której w istocie, poza wyskokiem kilku kozaków, absolutnie nie było. Narracja Der Onetu – jakby na siłę z licealisty próbowano uczynić profesora.

Jak sam Tanajno komentuje strajk? Pisze o „Kaczystowskim reżimie”. Paradne! Został zatrzymany przez policję i dostał mandat w wysokości 500 zł. Nie dostał pałą po głowie. Armatki i gaz nie poszły w ruch, ale jest „reżim”… to się sprzedaje! Trafnie skomentował to felietonista Pan X: Praworządne państwa są o wiele brutalniejsze… Pan Tanajno też nie należy do najtwardszych. Za zimno, za długo w radiowozie nie potrafi nawet nie spać jednej nocy bo jest „półprzytomny”. To nie wróży dobrze dla jego inicjatywy jak go na prawdę przycisną. Niestety prawicowe portale wciąż wspierają kandydata Palikota, który przedsiębiorców i całą resztę ma głęboko w d… 

Nie mam wątpliwości, że do świata polskiej polityki próbuje wjechać kolejny koń trojański. Był „konserwatysta” Palikot (wydawca prawicowego periodyku), potem zrzeszający przedsiębiorców ekonomista Petru, a teraz „nasz, bezpartyjny” Paweł… I po tym krótkim tekście spodziewam się ataków na mnie, podobnych do tych, gdy konfederatów przestrzegałem przed Markiem Jakubiakiem. Ile pomyj na mnie w tym czasie wylano Bóg jeden wie… Mam to w nosie. Moją rolą jest uświadamianie. Jeśli jeszcze nie rozumiecie to zapewniam – wspomnicie moje słowa. Nie zapominajcie, że historia jest nauczycielką życia.


BĄDŹ NA BIEŻĄCO! OGLĄDAJ BEZ REKLAM W APLIKACJI WPRAWO.TV na Androida. WSZYSTKIE FILMY W JEDNYM MIEJSCU – POBIERZ/AKTUALIZUJ I SUBSKRYBUJ.

Przeczytaj:

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ