„Nabożeństwo paschalne” pod pomnikiem radzieckich zbrodniarzy. Czy to już jest propagowanie ustroju totalitarnego?

Gdy przy wsparciu dziennikarzy TVN-u niewielka grupka oszołomów zorganizowała w lesie urodziny ludobójcy Adolfa Hitlera, o sprawie dudniły media w Polsce i za granicą. Mieszkania uczestników niesławnej imprezy prędko zostały przeszukane przez policję, a prokuratura postawiła im zarzuty.

Nie mam w tym miejscu zamiaru usprawiedliwiać zachowania leśnych imprezowiczów, których postawę uważam za karygodną, jednak faktem jest, że to nie oni na szeroką skalę rozpropagowali zorganizowane w ukryciu wydarzenie. Uczynili to dziennikarze zagranicznej stacji telewizyjnej, którzy w organizacji przedsięwzięcia brali czynny udział. Mimo to z dziennikarzy TVN-u uczyniono bohaterów, a na grupkę niepoważnych ludzi wydano medialny wyrok skazujący. Sprawa śmierdzi na kilometr. § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 –  brzmi artykuł 256 k.k.

Tymczasem mainstream milczy, gdy w Polsce odbywają się oficjalne wydarzenia, podczas których oddaje się hołd zbrodniarzom komunistycznego ustroju totalitarnego, czym następnie inicjatorzy chwalą się w sieci.

Zaledwie dwa dni temu (9 maja 2020) duchowni prawosławnej parafii w Milejczycach (20 km od granicy z Białorusią) odprawili „nabożeństwo paschalne” przy pomniku zbrodniarzy spod znaku komunistycznej czerwonej gwiazdy oraz poświęcili mogiły. Modłami odprawionymi w miejscu publicznym pochwalono się w Internecie publikując zdjęcia na Facebooku. Następnego dnia zdjęcia skasowano. Podkreślę: wydarzenie nie odbyło się w głębokim lesie, a opinia publiczna nie dowiedziała się o sprawie z materiałów filmowanych nakręconych kamerą ukrytą w ubraniu zakamuflowanego dziennikarza. Uroczystość odprawiono w miejscu publicznym, czym następnie pochwalono się w sieci. Mainstream milczy. Czy wyobrażacie sobie Państwo, żeby podobne wydarzenie odbyło się pod pomnikiem niemieckich nazistów? W czym sowietyzm był (jest) lepszy od nazizmu?

To prawda, należy modlić się za wszystkich zmarłych. Jednak nie ma wątpliwości, że „nabożeństwo paschalne” pod pomnikiem zbrodniarzy to jawna manifestacja przywiązania i promocji sowieckiego totalitaryzmu oraz próba dorobienia zbrodniarzom gęby „wyzwolicieli”.

Czy Państwa zdaniem sprawą powinna zająć się prokuratura?

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ