„Obrońcy Birczy to bohaterowie.” Prof. Włodzimierz Osadczy odpowiada na paszkwile Sakiewicza i prostuje Cenckiewicza

[Profesor Osadczy] Podaje się za Polaka z Kresów, co w świetle posiadanych przez nas informacji nie jest prawdą. Jest najprawdopodobniej Ukraińcem o rosyjskich korzeniach. Jego brat pracujący w milicji mieszka w Łucku. Swoją karierę rozpoczął od służby w Armii Czerwonej (…) sam przedstawia to jako powód do dumy – kilka miesięcy temu napisał redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz. Do tej skandalicznej wypowiedzi w wywiadzie odniósł się prof. Włodzimierz Osadczy. Wskazał, że za kłamstwa na jego temat Sakiewicz odpowie w sądzie.

Zapytałem także o sprawę obrońców Birczy, którzy po II wojnie światowej przegonili ukraińskich zbrodniarzy z OUN-UPA. Prof. Włodzimierz Osadczy, który jest specjalistą od tematyki kresowej jasno wskazał, że próba ujmowania zasług obrońcom Birczy, którzy w znacznej części wywodzą się z podziemia niepodległościowego jest niedorzecznością. Skandalicznej próbie relatywizacji historii, w roku 2018, na łamach tygodnika „Historia Do Rzeczy” (nr 1 (59)/2018), dopuścił się prof. Sławomir Cenckiewicz, który obrońców Polaków nazwał „bolszewikami”. – To próba rozmycia spraw historii i wielkich dramatów. To są tematy jednoznaczne – do wydarzeń z Birczy odnosi się prof. Osadczy.

O tych i wielu innych sprawach związanych z procederem ukrainizacji Polski z profesorem Osadczym rozmawiam w niniejszym nagraniu:


KOSZULKI UPAMIĘTNIAJĄCE OBROŃCÓW MIESZKAŃCÓW BIRCZY, ATAKOWANYCH PRZEZ BANDEROWCÓW

Obejrzyj także:

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ