Kuriozum na procesie Stopy! Po sześciu rozprawach sędzia przyznała, że… nie ma głównego dowodu w sprawie. Co dalej?

W poniedziałek (27 maja 2019) odbyła się kolejna rozprawa rapera Stopy, którego oskarżono o antysemityzm i i negację holokaustu. Prokurator Andrzej Kuśmierski, od 2015 roku związany z lewicową Śląską Platformą Przeciw Nienawiści, oskarżył artystę za opublikowanie utworu pt. „Gdybym był bogaty”, w którym muzyk przypomniał kto współpracował z III Rzeszą i w astronomicznej liczbie zasilał stalinowską bezpiekę oraz skrytykował bezprawne żydowskie roszczenia. To wystarczyło, by polski patriota znalazł się na muszce częstochowskiej prokuratury.

PŁYTY STOPY NA SKLEP-WPRAWO.PL

Przypomnijmy. Na początku procesu sędzia Anita Głowacka-Janik odrzuciła wniosek oskarżonego, w którym ten powołał się na konstytucyjny zapis o wolności twórczości artystycznej (art. 73 Konstytucji RP). Podczas kolejnej rozprawy przesłuchano Marka Gumkowskiego, prezesa stowarzyszenia Otwarta RP, który na Stopę złożył zawiadomienie do prokuratury. Gumkowski, propagandzista o charakterystycznej aparycji, próbował przekonać sąd, że „Arabowie to nie semici”, a „Żydzi w UB” to faszystowska bajka. Następnie prokuratura wnioskowała, by nie przesłuchiwać dr Ewy Kurek i Leszka Żebrowskiego, ponieważ są powiązani z prawicą, a publicysta jest niepochlebnie komentowany w serwisie wykop.pl. Podczas kolejnej rozprawy przed sądem stanęła biegła z instytutu kryminalistyki prof. Jadwiga Stawnicka, popularnie nazywana „profesorem od mowy nienawiści”. Ta przekonywała sąd o „antysemickim, językowym odcisku palca” Stopy i równocześnie dała oskarżonemu ultimatum, sugerując, że ten być może nie jest antysemitą, ale anty-antysemitą.

Nadszedł 27 maja i kolejna rozprawa. Wtedy wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Sędzia Anita Głowacka-Janik, doszła do wniosku, że nie może nadal prowadzić procesu, ponieważ prokuratura… nie przedstawiła głównego dowodu w sprawie, tj. oryginalnego nagrania utworu „Gdybym był bogaty”.

PRZECZYTAJ I WYSŁUCHAJ: PILNE! Raper STOPA: „Za utwór o żydowskich roszczeniach i Judenratach grozi mi więzienie!” [WYWIAD]

Obrót sprawy jest zaskakujący. Przecież od samego początku, z mec. Stefanem Saczkowskim zaznaczaliśmy, że sprawa nie powinna w ogóle się odbywać, ponieważ oskarżyciele nie dostarczyli głównego dowodu w sprawie. Czyżby dopiero nacisk medialny w postaci szczegółowych relacji z rozpraw przestraszył sąd w Częstochowie? Czy to nie komedia, że dopiero szum medialny jest mocen sprowadzić sądy na ziemię?w rozmowie z wPrawo.pl pyta oskarżony Stopa.

Od ponad pół roku artysta ciągany jest po sądach. Tymczasem sędzia Głowacka-Janik dopiero teraz przeprowadziła refleksję, która doprowadziła ją do wniosku, że brakuje podstaw, by proces w ogóle się odbył. Czy to nie jest kuriozum?
Spodziewam się, że w obecnej sytuacji, proces zmierza ku umorzeniu – wyznaje Stopa i nie ukrywa, że bardziej usatysfakcjonowałoby go uniewinnienie. Dlaczego?
Wtedy by było wiadomo, że wymiar sprawiedliwości w Polsce nie penalizuje za mówienie prawdy, którą ja zawarłem w swoim utworze. Umorzenie nie daje nam jasnej informacji.

Sędzia Anita Głowacka-Janik zobowiązała prokuratora Andrzeja Kuśmierskiego, który jeszcze ani razu nie miał odwagi osobiście stawić się na rozprawie, by przedłożył sądowi oryginalne nagranie utworu z serwisu YouTube, które jest przedmiotem prowadzonego procesu. Ma na to 30 dni. Czy uda mu się zdobyć nagranie?

O dalszych losach skandalicznego procesu będziemy Państwa informować na naszym portalu.

Z całego serca zachęcamy do kupna nowej płyty rapera Stopy, którą poniżej recenzuje Jacek Międlar. PŁYTY STOPY NA SKLEP-WPRAWO.PL

Przeczytaj także:

https://wprawo.pl/2019/05/22/oskarzony-o-antysemityzm-za-krytyke-zydowskich-roszczen-stopa-wydal-druga-plyte-wideo/
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ