PILNE! Pierwszy raz OMZRiK przegrywa sprawę o naruszenie dóbr osobistych

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał dziś (8.01.2019 ), że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych naruszył dobra osobiste internautki poprzez upublicznienie na Facebooku jej zdjęcia z wyrwanym z kontekstu komentarzem na temat zakłamywania Holokaustu. W rezultacie na internautkę wylała się fala hejtu, wyzywana ją, obrażano i szykanowano. Internautka napisała wiadomość do administratorów strony OMZRiK  z prośbą o usunięcie jej zdjęcia z ich strony, ponieważ nie życzy sobie upubliczniania swojego wizerunku oraz zamieszczanych przez nią prywatnych komentarzy. OMZRiK odmówił. Internautka zgłosiła również sprawę do administracji Facebooka, ale nie było żadnej reakcji.

Sprawa trafiła do sądu, który uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych internautki. Co najważniejsze, sąd stwierdził, że facebookowa strona OMZRiK faktycznie należy do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych prowadzonego od lipca 2017 roku przez Konrada Dulkowskiego, bliskiego przyjaciela i wieloletniego współpracownika Rafała Gawła prawomocnie skazanego na dwa lata więzienia za wyłudzenia i oszustwa finansowe.

Dotychczas sprawy przeciwko OMZRiK były oddalane, ponieważ Dulkowski twierdził, że facebookowa strona OMZRiK jest prowadzona przez nieznanych mu fanów ośrodka. Warszawski sąd odrzucił tę argumentację i zdecydował, że OMZRiK ma usunąć post naruszający dobra osobiste internautki, zamieścić przeprosiny na Facebooku i wpłacić 3 tysiące zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Wyrok jest nieprawomocny.

Pełnomocnikiem powódki jest Jarosław Litwin (również pełnomocnik Jacka Międlara), który skutecznie wykazał, że OMZRiK dopuścił się naruszenia dóbr osobistych poprzez publikację wizerunku i komentarza internautki na Facebooku. Okazuje się więc, że OMZRiK nie jest „świętą krową” i osoby, na które urządza internetowe nagonki, mogą skuteczne dochodzić swoich praw w sądzie. Jeśli jesteś jedną z osób, które stały się ofiarą OMZRiK i chcesz wytoczyć proces ośrodkowi, zalecamy kontakt z radcą prawnym Jarosławem Litwinem. Informacje o jego kancelarii znajdziecie TUTAJ.

WYWIAD Z MEC. JAROSŁAWEM LITWINEM Z OŁAWY, pełnomocnikiem w sprawie. KLIKNIJ TUTAJ

Zobacz też:

https://wprawo.pl/2019/01/05/oszusta-z-omzrik-przywitaja-w-celi-relacja-z-procesow-i-komentarz-j-miedlar-wideo/

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ