PILNE! Zakaz dla Marszu Polski Niepodległej we Wrocławiu. Jacek Międlar: „Nikt i nic nas nie zatrzyma” [WIDEO]

– To będzie marsz narodowej dumy. Zapraszamy serdecznie wszystkich Polaków, wrocławian, polskie rodziny, kombatantów, kibiców Śląska Wrocław i kibiców innych drużyn piłkarskich. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej ojczyzny i którzy mówią kategoryczne „nie” polonofobii i antypolonizmowi – zapowiadał Jacek Międlar podczas dzisiejszej konferencji prasowej we Wrocławiu poświęconej organizowanemu 11 listopada Marszowi Polski Niepodległej. Organizatorzy wskazali w zgłoszeniu, że spodziewają się ok. 10 tysięcy uczestników.

– Patrząc na marsze z ubiegłych lat, jest możliwe, że jakieś race się pojawią, natomiast wyzwiska nie wpisują się w Marsz Polski Niepodległej, który ma być marszem familijnym, dla kombatantów, dla osób starszych, dzieci, młodzieży, kibiców, Polaków i wrocławian przekroju wiekowego od niemowlaka do emeryta – mówił Jacek Międlar. – Będzie straż marszu, która będzie dbała o bezpieczeństwo i reagowała na akty łamania prawa – zapewnił.

Okazuje się, że Marsz Polski Niepodległej może zostać zatrzymany zanim jeszcze wyruszy. Dziś (6 listopada) prezydent Wrocławia wydał decyzję zakazującą odbycia się tego zgromadzenia. Jako powód odmowy wskazano, że podczas marszu może dojść do „znieważania osób, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych”. Wskazano też, że na marszu mogą pojawić się osoby „posiadające przy sobie wyroby pirotechniczne oraz inne niebezpieczne materiały i narzędzia”.

Decyzję prezydenta Wrocławia komentuje Jacek Międlar w poniższym filmie: „Nasz marsz został zdelegalizowany zanim wystartował. Jeszcze dziś piszemy odwołanie do sądu. Podkreślam, nikt i nic nas nie zatrzyma. Bez względu na wszystko, drodzy Polacy, o godzinie 17.00 wystartuje marsz pod hasłem ‚Życie i śmierć dla Narodu’. Do zobaczenia. Nie może Was zabraknąć. Nikt nam, Polakom, nie będzie zabraniał świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Źródło cytatów: tuwroclaw.com

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ