Jacek Międlar

Mój komentarz ws. braku nazwisk księży-pedofilów w ministerialnym rejestrze: „To skandal!”

– Rejestr pedofilów ma chronić dzieci przed dewiantami. Zwłaszcza tymi, którzy mają ułatwiony kontakt z dziećmi. Ułatwiony kontakt mają pedagodzy, w tym księża. Fakt, że w rejestrze nie znajduję nazwisk pedo-księży, którzy dziś prowadzą katechezę i grupy duszpasterskie to SKANDAL! – tak Jacek Międlar komentuje na Twitterze informację o braku nazwisk księży pedofilów w rejestrze opublikowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jacek Międlar od dawna alarmuje, że problem jest poważny, a kapłani-pedofile są chronieni przez kościelne homo-lobby. W listopadzie 2017 r. pisał na Twitterze: „Ks. Daniel Ł.-pedofil ze Zgr. Ks. Misjonarzy. Razem studiowaliśmy. Wiele razy zgłaszałem, że to zbok. Jemu mówiłem to w twarz. Przełożeni nie reagowali, a mnie upominali. że wyzywam kolegę. Za ewangelizację poszedłem do klasztoru. Pedofil bez kary siedzi w domu”.

Do sprawy braku nazwisk księży-pedofilów w ministerialnym rejestrze odniósł się również wiceszef Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. – Jeśli osoby prawomocnie skazane za zmuszanie dzieci/młodzieży do seksu nie są w publicznym rejestrze pedofilii to jaki ten rejestr ma sens? Nie jest ważne czy ksiądz czy świecki – jeśli dana osoba wykorzystała seksualnie kogoś poniżej 15. roku życia to czemu to ma być ukrywane? – napisał Bosak na Twitterze.

Dlaczego nazwisk księży nie ma w rejestrze pedofilów? W rozmowie z Marcinem Makowskim opublikowanej na portalu Wirtualna Polska sprawę wyjaśnia Sebastian Kaleta z Ministerstwa Sprawiedliwości: „Tak zwany rejestr pedofilów nie posiada żadnego rozróżnienia ze względu na wykonywany zawód skazanego. Liczy się wyłącznie fakt popełnienia konkretnego przestępstwa, wskazanego w ustawie o rejestrze pedofilów. (…) Dlaczego mamy do czynienia z podobną sytuacją powinny odpowiedzieć konkretne sądy, bo to orzeczenia sądów są podstawą umieszczenia w rejestrze”.

Kaleta poinformował też, że „nieoficjalnie dochodzą do niego głosy”, iż w niejawnej części rejestru znajdują się nazwiska duchownych skazanych za przestępstwa na tle seksualnym. „W mojej opinii precyzyjnej informacji na ten temat może udzielić polski Episkopat” – mówi Kaleta.

Źródło informacji i cytatów: twitter, wp.pl

Przeczytaj też:

Tylko u nas! Szokujące fakty i SMS-y z seksafery w kurii wrocławskiej

Przeczytaj także:

MSWiA karmi banderowskiego potwora! 40 tys. zł dla... Marsz Żołnierzy Wyklętych nazwał marszem faszystów, Polaków porównał do zwierząt, stwierdził, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy, wzywał do ...
Piekielna decyzja abp Kupnego! Zdeklarowany ateist... Kuria wrocławska to jeden z najobrzydliwszych aparatów kościelnych z jakim miałem do czynienia w całej Polsce. Ochronka dla pederastów w sutannach ora...
TYLKO U NAS: „To początek końca Unii Europejskiej!... O pierwotnych założeniach Unii Europejskiej, jej problemach, granicach których nie wolno nam przekroczyć oraz organizowanym proteście, z dr. Krzysztof...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *