Po lewej ks. Gregory Greiten, po prawej ks. Krzysztof Charamsa / Fot. Youtube

Kolejny coming out! Na kazaniu wyznał, że jest gejem. Dostał gratulacje od biskupa i owacje na stojąco

Pamiętacie zaślinionego ks. Krzysztofa Charamsę z Kongregacji Nauki Wiary, który dwa lata temu, w gejowskim stylu, u boku swojego Eduardo i w blasku fleszy wykrzyczał manifest kapłana-homoseksualisty? Do równie obrzydliwego coming outu, a może nawet obrzydliwszego od tego który wspomniałem, doszło zaledwie kilka dni temu w Milwakuee (Wisconsin) w USA. Piszę obrzydliwszego, ponieważ katolicki ksiądz Gregory Greiten nie przyznał się do swojej patologicznej orientacji na przyjęciu u biskupa, ale w czasie niedzielnego kazania, podczas którego kapłan jest zobowiązany głosić Słowo Boże. W przeddzień synodu o rodzinie Charamsa na szczęście został suspendowany. Odwrotnie jest z amerykańskim duchownym.

Nazywam się Greg. Jestem katolickim duchownym. I jestem gejem – wyznał kapłan. Jaka była reakcja wiernych? Prawdopodobnie tresowani przez lata przez swoich duchownych do akceptacji homoseksualnych wybryków, obecni w kościele zgotowali kaznodziei owacje na stojąco. Pół biedy, gdyby było to jego ostatnie kazanie, ponieważ niemalże zaraz po powrocie z prezbiterium do zakrystii, powinien otrzymać list od biskupa z natychmiastowym zakazem sprawowania funkcji kapłańskich. Jednak tak się nie stało. Nie dość, że Greiten nie otrzymał żadnej kary, to przełożeni pogratulowali mu odwagi i zapewnili wsparcie.

Następnego dnia, ks. Gregory Greiten w finansowanej przez wiernych i kierowanej przez biskupa katolickiej gazecie National Catholic Reporter, potwierdził swój coming out na piśmie:

Przez lata nosiłem niesamowite piętno, tajemnicę szczelnie schowaną, której ujawnienia nie chcieli notable mojego kościoła. Za każdym razem, kiedy chciałem ujawnić się, inni księża i moi przełożeni mi odradzali – napisał ksiądz.

Ordynariusz diecezji, bp Jerome Listecki nie suspendował kapłana, nie udzielił mu reprymendy czy zakazu wypowiedzi publicznych, tak jak czyniono to ze mną czy mi podobnymi, ale udzielił kapłanowi pełnego poparcia.

Wspieramy ojca Greitena w tej drodze i życiu w prawdzie (…) Tak jak uczy kościół, osoby homoseksualne należy traktować ze zrozumieniem i wsparciem – powiedział biskup.

Problem homoseksualizmu w szeregach duchowych katolickich jest naprawdę ogromny. Według moich szacunków, w Polsce sięgać może nawet 15-20% wszystkich duchownych, a w niektórych kuriach diecezjalnych śmiało przekracza 60%. Za przykład wystarczy wziąć kurię wrocławską, z której za sprzeciw homo-lobby zostałem wyrzucony przez bp. Józefa Kupnego i kanclerza Rafała Hołubowicza czy kurię sosnowiecką, która po śmierci bpa Adama Śmigielskiego, za sprawą nowego ordynariusza stała się swoistym Eldorado dla pederastów w sutannach. To m.in. tam, po homo-skandalu z wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Mariusz Trąba wylądował na ciepłej posadce u podobnego mu bpa Grzegorza Kaszaka.

Jak widać wyższe struktury Kościoła już nawet nie zamiatają problemu homoseksualizmu wśród księży pod dywan, ale publicznie go pochwalają. Wydarzenia z Milwakuee czy Sosnowca nie pozostawiają co do tego żadnych złudzeń. Do katolików: Czy nadal będziecie biernie patrzeć jak Kościół katolicki rozbierany jest na części?

Źródło: TMJ4, viva

Przeczytaj także:

Szokujące fakty i SMS-y z seksafery w kurii wrocła... W marcu ubiegłego roku ks. Adrian K. publicznie wyznał, że został zgwałcony przez ks. Krzysztofa Sz. z archidiecezji wrocławskiej. Zaraz po tym wyznan...

4 komentarze do “Kolejny coming out! Na kazaniu wyznał, że jest gejem. Dostał gratulacje od biskupa i owacje na stojąco

  1. ZA CO WIEC BYLA UKARANA SODOMA I GOMORA CZYZ NIE ZA PEDOFILJE CZY CI DUCHOWNI NIE CZYTAJA BIBLI TAM PISZE ZE TO JEST OBRZYDLIWOSCIA W OCZACH BOGA BUG W SODOMIE PORAZIL SLEPOTA PEDOFILUW PRZYSLI DO LOTA ABY IM WYDAL GOSCI KTURZY DO NIEGO PRZYSLI BO CHCIELI Z NIMI WSPULRZYC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *