Bp Pieronek o PiS: „Prezentują naprawdę antychrześcijańską postawę wobec ludzi”. Komu służy biskup Pieronek?

Biskup senior Tadeusz Pieronek chyba już niczym nie zaskoczy. O jego nienawiści do Radia Maryja, wszystkiego co pisowskie, nacjonalistyczne i konserwatywne oraz miłości do liberalizmu, lewicy, Gazety Wyborczej i Rotary International wie przecież cała Polska.

Zawsze chętnie uczestniczy w debatach politycznych. Rok temu nawet przemawiał podczas kongresu Platformy Obywatelskiej. Za swoje skandaliczne wypowiedzi, uwiarygadnianie masonerii w Polsce i zaangażowanie w politykę nigdy nie był upominany przez nuncjusza apostolskiego, ani przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wszak ci mają do tego święte prawo. Co więcej, w demoliberalnych mediach jest chwalony a „katolom” stawiany za przykład. Tym razem wziął udział w programie TVN24 „Kropka nad I”, gdzie Monika Olejnik zapytała go, co by powiedział ekipie rządzącej w sprawie przyjmowania uchodźców.

Podręczniki szkolne - sprawdź na Ceneo

– Ja im nic nie mogę powiedzieć, bo i tak nie usłuchają. Ale wydaje mi się, że prezentują naprawdę antychrześcijańską postawę wobec ludzi. I to jest żałosne – powiedział bp Tadeusz Pieronek.

Paradne! Biskup Pieronek imputuje rządzącym antychrześcijańską postawę. Proszę wybaczyć za porównanie, ale to tak jakby Diabeł zarzucał komuś niewiarę! W jakich układach tkwi profesor od prawa kanonicznego bp Pieronek? Doskonale wiemy. Co z tego, że przywdziewa biskupią purpurę, a na palcu ma pierścień z relikwiami skoro swoimi wypowiedziami staje w jawnej sprzeczności wobec tego komu ślubował wierność! Nie, nie był nim inny purpurat, ale Jezus Chrystus i Jego święta Ewangelia.
Ponadto rodzi się pytanie, dlaczego biskupowi Pieronkowi pozwala się wypowiadać na tematy związane z polityką, a księżom reprezentującym nurt narodowy i katolicki już nie!?
Skoro hierarsze tak bardzo zależy na przyjmowaniu islamskich imigrantów, to odsyłam do ewangelicznego „świadectwa”. Ksiądz biskup mieszka na strzeżonym Wawelu. Może purpurat da Polakom przykład, przygotuje pościel z atłasu, ubije świniaka i przyjmie do swojego apartamentu w centrum Krakowa islamską rodzinę z Bliskiego Wschodu? Zapewne w całym przedsięwzięciu pomoże mu jezuita z pomponem na głowie, Grzegorz Kramer. Czekamy!

Przeczytaj jak biskup Pieronek wychwala Rotary International (KLIK)

3 komentarze do “Bp Pieronek o PiS: „Prezentują naprawdę antychrześcijańską postawę wobec ludzi”. Komu służy biskup Pieronek?

  1. PiS mówi tylko to co im dobrze zrobi w sondażach, a czynią tylko to co im wygodne, czyli w zasadzie niczym się nie różnią się od PO. Tyle mówili o całkowitym zakazie aborcji, a jak przyszło co do czego to nic nie zrobili. Żadna partia tak bezczelnie nie okłamała kościoła katolickiego!! Teraz jeszcze bezczelnie zapraszają księży do tej ich propagandowej telewizji, bo chcą poparcie katolików odzyskać, ale kto ma trochę oleju w głowie, nie da się kolejny raz nabrać. Z Pieronkiem trudno się w tej kwestii nie zgodzić. Bo jaka niby to jest postawa wobec ludzi gdy się ich pozwala legalnie zabijać?! To jest po prostu jakieś nieporozumienie, że PiS uchodzi za partię katolicką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *