Puste slogany purpuratów: miłosierdzie i ubóstwo

Chrystus przestrzega przed obrzydliwą oligarchią i establishmentem. Tacy wyzyskiwacze nie posiądą Królestwa Niebieskiego (Ewangelia o bogaczu i Łazarzu – Łk 16,19-31)! Na ich antypodach są potrzebujący, którym winniśmy okazać miłosierdzie, o czym chętnie przypominają polscy hierarchowie. Jednak odnoszę wrażenie, że w ich wykonaniu to jeden z wielu pustych sloganów… A szkoda.

Katolicka odpowiedź na ubóstwo winna obejmować trzy płaszczyzny: materialną, duchową i moralno-aksjologiczną. Z taką klasyfikacją zdaje się zgadzać przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki:

– Miłosierdzia nie można sprowadzić do samego współczucia czy chwilowego przypływu litości na widok ludzkiej biedy – w grudniu 2015 mówił abp Gądecki.

Nic, tylko przyklasnąć! Jednak czy słowa metropolity są realizowane w duszpasterskiej posłudze episkopatu? Czy poza odpowiedzią na ubóstwo materialne (np. Caritas), biskupi należycie odpowiadają na biedę duchową i moralno-aksjologiczną? Czy w sposób radykalny, z pełnym zaangażowaniem, słowem i przykładem głoszony jest Chrystus, bezkompromisowa prawda, a niespójne z Ewangelią ideologie – potępiane? Czy w realizacji aktów miłosierdzia hierarchowie – niczym Chrystus – biorą sprawy w swoje ręce? A może stoją z założonymi rękami i jedynie „zlecają” miłosierdzie swoim wiernym? …CZYTAJ WIĘCEJ (KLIK)

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

9 odpowiedzi na „Puste slogany purpuratów: miłosierdzie i ubóstwo

 1. Izaak mówi:

  Dlaczego nas tak nienawidzisz na chwałę pana swego księże katolicki?

 2. Beata mówi:

  każdy żebrak jest na tyle mądry, żeby wiedzieć, że w niedzielę ma się udać pod drzwi kościoła i czekać po nabożeństwie na wychodzących wiernych, a nie przyjdzie mu do głowy, żeby w tygodniu zapukać do kancelarii parafialnej.
  No cóż, od lat sprawdzona praktyka…

 3. Rzymski Katolik mówi:

  Ksiądz Jacek poruszył bardzo ważny i wrażliwy temat. Jesteśmy podobno krajem katolickim a prawie cała gospodarka, polityka, kultura, oświata, władza medialna, a zwłaszcza panowanie nad mamoną jest w rękach Żydów. Tylko ślepy tego nie widzi. A do tego Żydzi wkradli się w mury kościelne i infekują katolików modernizmem, fałszywym ekumenizmem, fałszywą ideologią wolności religijnej i zakłamanym filosemityzmem. Gdyby chociaż purpuraci byli z krwi i kości Polakami to przejęliby się w imię właśnie troski o miłosierdzie i ubóstwo losem narodu polskiego. A tu prawie nic. To Polacy dotknięci są masowymi bezrobociem, ubóstwem, tułaczką na obczyźnie za chlebem i brakiem wpływu na to, co się dzieje w naszej Ojczyźnie, a co najgorsze są indoktrynowani w kościołach i najprawdopodobniej w seminariach innowierstwem. A mogłoby być zupełnie inaczej. Mając tak szerokie instrumentarium – miliony wiernych, uczelnie katolickie, wielotysięczne zastępy duchownych i uzdolnionych absolwentów w wielu dziedzinach można by, czując się i będąc Polakami, zupełnie inaczej poprowadzić swoją owczarnię do odbicia całej władzy z rąk okupantów i zorganizowania życia dla Polaków w Polsce na sposób katolicki czyli sprawiedliwy. Bardzo ciekawy jestem, czy purpuraci zorganizują 19.11. obchody 1-wszej Małej Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski i czy w imieniu Polaków zagwarantują jako naczelne obowiązujące prawo w przygotowywanej nowej konstytucji Polski :
  ” Pan Jezus Chrystus Król Polski. Matka Boska Królową Polski. Wszyscy obywatele Polski zobowiązani są poddać się pod Ich Panowanie „.

 4. Rzymski Katolik mówi:

  Tytułem uzupełnienia. Polacy bardzo szybko mogą sprostać wyzwaniu w postaci nakazu okazania miłosierdzia i walki z ubóstwem nie tylko materialnym, ale i umysłowym, a przede wszystkim religijnym ( vide ; konieczność nawracania na katolicyzm jako jedynego źródła prowadzącego do wiecznego zbawienia). Mamy na to środki. Wystarczy przy pomocy władzy kościelnej przywrócić rządy w Polsce katolikom i skorzystać z przebogatych bogactw, którymi obdarzył nas Pan Bóg. Oto przykład :
  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/114355-mamy-wiecej-gazu-i-ropy-od-usa-i-arabii-saudyjskiej

 5. Bracie Jacku, bracie ze wzgledu na Wiare w Jezusa zostaw te slogany miłosierdzia, uczynki miłosierdzia zostaw to ludziom którzy sami od siebie czynią uczynki miłosierdzia ktore wypływają z Wiary a nie z tego ze zakonnica Faustyna tak nakazala. Czyż dalej nie widzisz ze oni mówią o miłosierdziu a nie o wierze w Mesjasza? Kogo oni reprezentuja Jezusa z Miłosierdziem zakonnicy od miłosierdzia ze względu na wszystko? a czy moze mówią o Jezusie z Nazaretu, najbardziej znienawidzonego bez powodu i o jego wyznawcow znienawidzonych ze względu na Wiare? Nie wplatuj sie w terminy Miłosierdzia bo doprowadzisz ludzi do Jezusa z objawienia Faustyny a nie Jezusa o ktorym chcesz mówić…Taka rada odemnie.

 6. Beata mówi:

  ….”religijni troglodyci”?:)
  W apokryficznym „Liście do Apostołów” Jezus nazwał takich biskupów „kanałami bez wody”.
  Szkoda, że tylko Listy nie weszły do kanonu, bo samym biskupom jakoś się to udało….

 7. Aleksander mówi:

  Ręce opadają jak widzi się tysiące warszawskich idiotów, którzy maszerują w żydowskich korowodach. Takim można wmówić wszystko co się chce, że Wałęsa jest patriotą, a nie syjonistycznym agentem, że Bury – skazany za zbrodnie
  na ludności cywilnej jest bohaterem, wystarczy żeby syjonistyczny sąd zrehabilitował za te zbrodnie. Nie ma żadnego
  katolicyzmu, honoru, patriotyzmu, jest ogłupiałe stado baranów i pastuchy w sutannach, które strzygą tych baranów,
  nie martwiąc się o nic.

 8. Rzymski Katolik mówi:

  A tymczasem „nasi” purpuraci przedkładają internacjonalizm nad polski katolicki nacjonalizm :
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3927

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ