Puste slogany purpuratów: miłosierdzie i ubóstwo

Chrystus przestrzega przed obrzydliwą oligarchią i establishmentem. Tacy wyzyskiwacze nie posiądą Królestwa Niebieskiego (Ewangelia o bogaczu i Łazarzu – Łk 16,19-31)! Na ich antypodach są potrzebujący, którym winniśmy okazać miłosierdzie, o czym chętnie przypominają polscy hierarchowie. Jednak odnoszę wrażenie, że w ich wykonaniu to jeden z wielu pustych sloganów… A szkoda.

Katolicka odpowiedź na ubóstwo winna obejmować trzy płaszczyzny: materialną, duchową i moralno-aksjologiczną. Z taką klasyfikacją zdaje się zgadzać przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki:

– Miłosierdzia nie można sprowadzić do samego współczucia czy chwilowego przypływu litości na widok ludzkiej biedy – w grudniu 2015 mówił abp Gądecki.

Nic, tylko przyklasnąć! Jednak czy słowa metropolity są realizowane w duszpasterskiej posłudze episkopatu? Czy poza odpowiedzią na ubóstwo materialne (np. Caritas), biskupi należycie odpowiadają na biedę duchową i moralno-aksjologiczną? Czy w sposób radykalny, z pełnym zaangażowaniem, słowem i przykładem głoszony jest Chrystus, bezkompromisowa prawda, a niespójne z Ewangelią ideologie – potępiane? Czy w realizacji aktów miłosierdzia hierarchowie – niczym Chrystus – biorą sprawy w swoje ręce? A może stoją z założonymi rękami i jedynie „zlecają” miłosierdzie swoim wiernym? …CZYTAJ WIĘCEJ (KLIK)

9 komentarzy do “Puste slogany purpuratów: miłosierdzie i ubóstwo

 1. każdy żebrak jest na tyle mądry, żeby wiedzieć, że w niedzielę ma się udać pod drzwi kościoła i czekać po nabożeństwie na wychodzących wiernych, a nie przyjdzie mu do głowy, żeby w tygodniu zapukać do kancelarii parafialnej.
  No cóż, od lat sprawdzona praktyka…

 2. Ksiądz Jacek poruszył bardzo ważny i wrażliwy temat. Jesteśmy podobno krajem katolickim a prawie cała gospodarka, polityka, kultura, oświata, władza medialna, a zwłaszcza panowanie nad mamoną jest w rękach Żydów. Tylko ślepy tego nie widzi. A do tego Żydzi wkradli się w mury kościelne i infekują katolików modernizmem, fałszywym ekumenizmem, fałszywą ideologią wolności religijnej i zakłamanym filosemityzmem. Gdyby chociaż purpuraci byli z krwi i kości Polakami to przejęliby się w imię właśnie troski o miłosierdzie i ubóstwo losem narodu polskiego. A tu prawie nic. To Polacy dotknięci są masowymi bezrobociem, ubóstwem, tułaczką na obczyźnie za chlebem i brakiem wpływu na to, co się dzieje w naszej Ojczyźnie, a co najgorsze są indoktrynowani w kościołach i najprawdopodobniej w seminariach innowierstwem. A mogłoby być zupełnie inaczej. Mając tak szerokie instrumentarium – miliony wiernych, uczelnie katolickie, wielotysięczne zastępy duchownych i uzdolnionych absolwentów w wielu dziedzinach można by, czując się i będąc Polakami, zupełnie inaczej poprowadzić swoją owczarnię do odbicia całej władzy z rąk okupantów i zorganizowania życia dla Polaków w Polsce na sposób katolicki czyli sprawiedliwy. Bardzo ciekawy jestem, czy purpuraci zorganizują 19.11. obchody 1-wszej Małej Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski i czy w imieniu Polaków zagwarantują jako naczelne obowiązujące prawo w przygotowywanej nowej konstytucji Polski :
  ” Pan Jezus Chrystus Król Polski. Matka Boska Królową Polski. Wszyscy obywatele Polski zobowiązani są poddać się pod Ich Panowanie „.

 3. Tytułem uzupełnienia. Polacy bardzo szybko mogą sprostać wyzwaniu w postaci nakazu okazania miłosierdzia i walki z ubóstwem nie tylko materialnym, ale i umysłowym, a przede wszystkim religijnym ( vide ; konieczność nawracania na katolicyzm jako jedynego źródła prowadzącego do wiecznego zbawienia). Mamy na to środki. Wystarczy przy pomocy władzy kościelnej przywrócić rządy w Polsce katolikom i skorzystać z przebogatych bogactw, którymi obdarzył nas Pan Bóg. Oto przykład :
  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/114355-mamy-wiecej-gazu-i-ropy-od-usa-i-arabii-saudyjskiej

 4. Bracie Jacku, bracie ze wzgledu na Wiare w Jezusa zostaw te slogany miłosierdzia, uczynki miłosierdzia zostaw to ludziom którzy sami od siebie czynią uczynki miłosierdzia ktore wypływają z Wiary a nie z tego ze zakonnica Faustyna tak nakazala. Czyż dalej nie widzisz ze oni mówią o miłosierdziu a nie o wierze w Mesjasza? Kogo oni reprezentuja Jezusa z Miłosierdziem zakonnicy od miłosierdzia ze względu na wszystko? a czy moze mówią o Jezusie z Nazaretu, najbardziej znienawidzonego bez powodu i o jego wyznawcow znienawidzonych ze względu na Wiare? Nie wplatuj sie w terminy Miłosierdzia bo doprowadzisz ludzi do Jezusa z objawienia Faustyny a nie Jezusa o ktorym chcesz mówić…Taka rada odemnie.

 5. ….”religijni troglodyci”?:)
  W apokryficznym „Liście do Apostołów” Jezus nazwał takich biskupów „kanałami bez wody”.
  Szkoda, że tylko Listy nie weszły do kanonu, bo samym biskupom jakoś się to udało….

 6. Ręce opadają jak widzi się tysiące warszawskich idiotów, którzy maszerują w żydowskich korowodach. Takim można wmówić wszystko co się chce, że Wałęsa jest patriotą, a nie syjonistycznym agentem, że Bury – skazany za zbrodnie
  na ludności cywilnej jest bohaterem, wystarczy żeby syjonistyczny sąd zrehabilitował za te zbrodnie. Nie ma żadnego
  katolicyzmu, honoru, patriotyzmu, jest ogłupiałe stado baranów i pastuchy w sutannach, które strzygą tych baranów,
  nie martwiąc się o nic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *