Skandal! Litewska policja kazała usunąć polską flagę! Czy będzie interwencja polskich władz?

Jak co roku, 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą i Święta Flagi Narodowej, kierowniczka Polskiego Studia Teatralnego oraz znana polska działaczka na Litwie Lilia Kiejzik wywiesiła na balkonie prywatnego mieszkania w Leszczynikach polską flagę. Interweniowała litewska policja.

Przed południem do mieszkania zapukała policja z VI Komisariatu Miasta Wilna. Domagano się usunięcia flagi.
– Halo, szanowni Rodacy, niecałe 15 minut temu do domu przyjechała Policja (6-dzielnicowy komisariat m. Wilna) i kazała mi zdjąć flagę Polską zawieszoną dzisiaj rano na balkonie. Argumenty, że jest święto Polski nie pomogły. Tak to się okazuje, że flaga RP jest flagą wrogiego państwa? A mój ojciec, lat 92, tak się cieszył widokiem „polskości”. Żal, że tak krótko… – napisała na Facebooku Lilia Kiejzik.
Sprawa jest skandaliczna, ponieważ interwencja litewskiej policji ma charakter iście antypolski. Do tej pory brak jakichkolwiek, konkretnych wyjaśnień z ich strony. Polonofobia z jaką spotkała się Lilia Kiejzik nie była wyjątkiem. Również w Ejszycach policja domagała się schowania polskiej flagi do szafy.
– Również przed godziną do nas zawitał pracownik policji w Ejszyszkach i pytał, z jakiego powodu mamy na domu sztandar obcego państwa. Po lekcji historii odszedł. – napisała Lucyna Jundo.
Litewskie prawo nie zabrania publicznego wywieszania flag obcokrajowców. Tym bardziej winniśmy się domagać interwencji polskich władz. Czy rząd Beaty Szydło wypowie wojnę litewskim antypolonitom? Można mieć wątpliwości. Jedno jest pewne. Gdyby w Polsce doszło do podobnej sytuacji i policja kazałaby schować litewską flagę, a tym bardziej izraelską (sic!), polscy politycy przepraszaliby na kolanach, a światowy mainstream okrzyknąłby Polskę krajem skrajnie ksenofobicznym.

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

7 odpowiedzi na „Skandal! Litewska policja kazała usunąć polską flagę! Czy będzie interwencja polskich władz?

 1. Piesnagozdyrę mówi:

  Najważniejsze jest uwielbienia USRAELA . ,O co bardzo energicznie dba pąn Prezydent Ostatnio to nawet zmienił nazwę Polski na Polin ,oraz będzie zatrudniał obronę terytorialną do zwalczania polskiego i eskimoskiego antysemityzmu na Biegunie i w Koluszkach . Jest Klawo jak cholera jak mowił największy gangster Szwedzki

 2. Maciej mówi:

  Skandal!

 3. Waldemar Kodur mówi:

  Waldemar Kodur mówi :

  Usuwanie tablic z polskimi nazwami ulic na Litwie to też nie przypadek oraz ograniczanie nauki języka polskiego w szkołach to też nie przypadek. Przed MSZ dużo pracy. Żaden rząd polski nie może sobie poradzić i z małą Litwą,
  a jednak studenci z Litwy kształcą się na polskich wyższych uczelniach prawdopodobnie za polskie pieniądze.

 4. Beata mówi:

  Pytanie jest iście retoryczne, a przewidywalność reakcji polskiego (chyba coraz bardziej tylko z nazwy) rządu została już ujęta w tekście. Podzielamy wątpliwości, a nawet mamy pewność, że nie!!
  Inercja naszego rządu w tak wielu kwestiach robi się już naprawdę podejrzana!!!!

 5. Gość mówi:

  Czy władze, które dyskryminują polskich studentów w Polsce, można nazwać polskimi?
  https://parezja.pl/cudzoziemiec-wart-wiecej-niz-polak-3-razy-wieksze-pieniadze-dla-uczelni-obcokrajowca/

 6. Piotr mówi:

  Na prywatnej posesji mogę sobie powiesić co mi się zechce. Podejrzewam, że flagą Jamajki, Kanady, albo Kiribati żaden Litwin by się nie zainteresował. Na polską są uczuleni. Więc nawet nadgorliwi policmajstry przekraczają swoje kompetencje. Zapewne świadomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ