Namaszczenie w Betanii. Drogowskazy na Wielki Poniedziałek (J 12,1-11) [WIDEO]

(J 12,1-11) Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta usługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego, drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi stopy, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku.
Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z Jego uczniów, ten, który Go miał wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, że dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem i mając trzos, wykradał to, co składano.
Na to rzekł Jezus: «Zostaw ją! Przechowała to, aby Mnie namaścić na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, Mnie zaś nie zawsze macie».
Wielki tłum Żydów dowiedział się, że tam jest; a przybyli nie tylko ze względu na Jezusa, ale także by ujrzeć Łazarza, którego wskrzesił z martwych. Arcykapłani zatem postanowili zabić również Łazarza, gdyż wielu z jego powodu odłączyło się od Żydów i uwierzyło w Jezusa.
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

49 odpowiedzi na „Namaszczenie w Betanii. Drogowskazy na Wielki Poniedziałek (J 12,1-11) [WIDEO]

 1. katolik mówi:

  Czy jest jeszcze wiara na ziemi? Ef 4:5 „Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest.”
  Czy jest dwóch ludzi o jednej wierze?

 2. Sebastian mówi:

  Jak to możliwe że nienawidząc Żydów, kochasz Żyda???

  • marcindePolonia mówi:

   Po pierwsze jak to możliwe że zadajesz takie głupie pytanie?
   Wytłumaczę Ci Twoim językiem.
   Jezus urodził się jako Żyd, wypełnił Żydowskie Prawo jako Jedyny, i dzięki temu że Goje nie potrafią wypełnić Prawa Żydowskiego, zresztą nie tylko Goje.. to przez to że wierzą w Jezusa – Żyda który wypełnił Prawo ,to Jezus Żyd który jako jedyny wypełnił Prawo, i nie złamał żadnego nakazu, usprawiedliwia w Swoim Imieniu Goi przed Swoim Ojcem. – Bogiem.
   Oczywiście chodzi o prawdziwych Goi którzy uwierzyli w Imię Jezusa, i wiara w Imię Jezusa spowodowała że stali się dziećmi Bożymi, bo chyba wiesz że Jezus – Żyd, Mesjasz który wypełnił Prawo będzie sądzić wszystkich i jest Synem Bożym…

   • marcindePolonia mówi:

    I jeszcze dodam oprócz tego że wypełnił Prawo, to nakazał trzymać się Jego Nauki…, czy chociaż raz w Życiu trzymałeś Pismo Świętego w Ręce? Pismo Święte, tak te Pismo Święte w którym zapisana jest Nauka Jezusa…
    i do tego Powołał Piotra – pierwszego papieża w Kościele Katolickim, tak tego Kościoła Katolickiego, którym zapewne gardzisz… jakbyś otworzył Pismo Święte, jest tam zapisane,
    „Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie”
    gdybyś czytał Pismo Święte, podejrzewam że nie rzucałbyś pustymi inwektywami że Jezus to Żyd

    • marcindePolonia mówi:

     bo mówiąc Jezus to Żyd obrażasz Żydów którzy nie chcą mnie nic wspólnego z Jezusem, i obrażasz Chrześcijan, drwiąc z nich poniekąd że trzymają się Nauki Żyda. I ty zarzucasz nienawiść ks Jackowi względem Żydów? a sam nienawidzisz Żydów, i innych ludzi drwiąc sobie z Nich.
     A skoro nienawidzisz ludzi innych tzn że masz sam problem ze sobą, bo kto kocha Siebie kocha innych, widocznie jakiś kolega w podstawówce zrobił Ci krzywde w łazience kiedy nikt nie widział, przypuszczam nie twierdze… i dlatego tak traktujesz innych ludzi… bo jak wytlumaczyc twoja nienawisc do Żydów i Katolików?

   • bez bielma mówi:

    Dlaczego używasz obrzydliwego języka talmudu odnosząc się do katolików. Słowo goj to wymysł żydowski. W jakim celu powielasz te obrzydlistwa i to z taką werwa.

  • Rzymski Katolik mówi:

   Moim zdaniem błędem teologicznym jest uznawanie Pana Jezusa Chrystusa za Żyda czy przypisywanie Mu w ogóle jakiejś narodowości. Pan Jezus Chrystus jako Syn Boży Jednorodzony ma dwie natury Boską i ludzką. Ale najpierw cały czas miał jedynie naturę Boską. Więc jak można mówić o jakiejś narodowości w niebie? Pan Jezus Chrystus przyjął naturę ludzką dopiero 2 tysiąclecia temu. Nastąpiło też niepokalane poczęcie przez Matkę Boską, Maryję, za sprawą Ducha Świętego. Żydowski jest jedynie udowodniony rodowód Jego przybranego Ojca Świętego Józefa. Od początku był pogardzany przez żydostwo, gdyż był uznawany jako Galilejczyk a nie Judejczyk. Wprawdzie został obrzezany i przyszedł na ten świat z myślą nawracania i odkupienia Żydów, ale z racji krnąbrności, zaślepienia, ślepoty ( na tyle dokonanych cudów), zawziętości żydostwa i działalności sanhedrynu zmienił swoją misję i rozszerzył ją na wszystkie narody włącznie z Żydami, spośród których wywodzili się pierwsi apostołowie. To prawda, że został uznany INRI, choć wielu Żydów buntowało się przeciwko temu. Tę całą metamorfozę Pana Jezusa Chrystusa opisuje we wspaniałym arcydziele pt ” Ostatnia walka ” śp Ksiądz Kiersztyn, gorący orędownik Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski zgodnie z przesłaniem samego Pana Jezusa Chrystusa do Rozalii Celakówny.

   • marcindePolonia mówi:

    To jak wytłumaczysz Słowa Pana Jezusa? „nie myślcie, że przyszedłem znieść Prawo lub Proroków. Nie znieść przyszedłem, ale dopełnić. 18 Tak, mówię wam: zanim niebo i ziemia nie przeminie, nie zginie z Prawa nawet jedno jota, nawet jeden rożek litery, aż wszystko się spełni. 19 Kto zatem zwolni się z jednego z tych przykazań, choćby z najmniejszego, i tak będzie uczył ludzi, ten będzie nazwany najmniejszym w królestwie niebieskim. A kto spełni i [tak] będzie uczył, ten będzie nazwany wielkim w królestwie niebieskim”

    No a więc wciąż podlegamy pod Prawo, i powinniśmy chodzić w szatach jednego rodzaju materiału, i nie jeść mięsa wieprzowego itd nosić brodę, nie robić sobie tatuaży itd ale przez to że wierzymy w Jezusa, to jak jemy mięso wieprzowe, czyli nieczyste nie nosimy brody to Jezus wziął to na Siebie. Bo on poniósł Śmierć za nas, za nasze nieprzestrzeganie Prawa… itd i za grzechy i Zgładzić Zło na Krzyżu. I on nas będzie sądzić za nie przestrzeganie Prawa ale My Ci którzy Wierzymy w Jego Imię zostajemy usprawiedliwieni ze względu na Wiarę min za nieprzestrzegania Prawa które nie Zostało Zmienione. Przytaczasz teorie żałosnych ludzi, którzy zaprzeczają podstawowej Nauce Chrześcijańskiej że Jezus podlegał pod Zakon.

    • marcindePolonia mówi:

     I zgładził Zło na Krzyżu*

     • marcindePolonia mówi:

      a skoro zgładził Zło na Krzyżu, i Umarł za Grzechy Wszystkich Ludzi, my Katolicy nie robimy sobie problemy czy powinniśmy jeść mięso czy nie, jedynym naszym Katolickim Problemem, powinno być to czy naprawdę wierzymy w Imię Jezusa, Prawdziwego Boga, Syna Bożego, który został nam Dany z Miłości Boga do Nas. I czy nasza wiara, umożliwi to że zostaniemy Usprawiedliwieni.

     • marcindePolonia mówi:

      umożliwi, czy umożliwia… w sensie umożliwi, no bo nie wiem, napisze umożliwia w sensie pisząc o Sobie, o tych którzy Narodzili się Na Nowo. Ja się narodziłem na Nowo, zgodnie ze Słowami Jezusa do Nikodema. Mimo że bardzo często, ludzie nie rozumieją tych słów i i nie grzeszę już. Natomiast inni Katolicy dzięki temu że mają możliwość korzystać z sakramentu spowiedzi, dodatkowo powinni się martwić czy spowiedź jest szczera, i czy żyjecie według Nauki Kościoła zgodnej z Nauki Pisma Świętego. Ja też uczęszczam do spowiedzi, chociaż ja powinienem odpuszczać grzechy księżom. Gdyż Świadectwo o Mnie Jest Jezusa Chrystusa. Ale chodzę tylko do Spowiedzi dlatego bo jestem w „Wspólnocie Kościoła” i też podlegam pod Sakrament „Spowiedzi” i wierzę w Moc odpuszczenia Grzechów Kapłana

     • marcindePolonia mówi:

      Wspólnocie Kościoła w sensie, Parafianinem.

     • marcindePolonia mówi:

      a jakby komuś moje dywagacje pomogły zrozumieć Wiarę Jezusa Chrystusa to zapraszam na mój blog http://marcindepolonia.blogspot.com

     • marcindePolonia mówi:

      przez kapłana* ja nie wiem jak to się dzieje piszę normalne zdanie poprawną polszczyzną ;d a potem znikają literki i wychodzę na analfabetę który musi poprawiać to co napisał.

     • marcindePolonia mówi:

      tylko u mnie jest to dziwne, no bo z Jednej Strony jestem przekonany że jakbym popełnił grzech ciężki, jestem usprawiedliwionym, no ale z drugiej strony przez to że Kościół jest Piotrowy, to podlegam też w pewnym sensie pod Niego. No bo np jedno nie pójście do Kościoła w dnie obowiązkowe jest grzechem ciężkim, no bo z lenistwa nie chce się iść, i wtedy to trzeba sie wyspowiadać. Właśnie pytanie do ks Jacka Czy skoro Moje Sumienie I Życie w Zgodzie ze Samym Sobą, i Sumieniem i Wiarą w Jezusa nie powoduję wyrzutów sumienia i jak nie pójdę do kościoła z lenistwa czyli popełnię grzech ciężki ale sumienie mi mówi że spoko to powinienem się iść wyspowiadać?

     • Rzymski Katolik mówi:

      Korekta : Zamiast „obowiązującą” – przyjętą, uznaną przez Kościół.

     • Rzymski Katolik mówi:

      Jeszcze raz poprawnie korekta korekty :
      Sobór Trydencki ” idąc za przykładem prawowiernych Ojców wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu, skoro Bóg jest autorem jednego i drugiego, oraz nauki przekazane ustnie , zarówno te, które dotyczą wiary, jak też te, które się odnoszą do obyczajności , PRZYJMUJE I CZCI z równym uczuciem pobożności i szacunku…” za Sobór Trydencki, Dekret o Piśmie Świętym

    • Rzymski Katolik mówi:

     Twoje rozumowanie ugrzęzło jakby w Starym Zakonie. Nie zauważasz, że pobyt Pana Jezusa Chrystusa na ziemi a zwłaszcza Jego misja co do kręgu odbiorców mają charakter dynamiczny. Pan Jezus zerwał w dużej mierze z żydowską tradycją, rytuałami i obrzędowością, a przede wszystkim pozbawił Żydów wybraństwa i to jedynie ograniczonego do panowania na ziemi ( młode wino-stare bułhaki, nowe sukno-stary płaszcz ). Bo stanowiąc „Novi aeterni Testamenti” dał łaskę zbawienia wszystkim ludziom, którzy tego pragną i na to zasługują. Obrzezanie nie obowiązuje, koszerność nie obowiązuje, nauka rabinów, faryzeuszy, saduceuszy itp. nie obowiązują, nie istnieje Świątynia Jerozolimska. Poza tym zdumiewa mnie Twoja negacja Pana Boga w Trójce Przenajświętszej Jedynego, zamieszczona w Twoim wpisie pod inną wypowiedzią Księdza Jacka. Określ swoją religię. Napisz w jakiego Boga Ty wierzysz

     • marcindePolonia mówi:

      Wierzę w Jezusa Chrystusa to Mój Bóg. Alleluja!

      Musisz zrozumieć, że Stary Zakon był do momentu, aż Wypełniło się, to co miało się wypełnić. W momencie Śmierci Jezusa, dotychczasowy przybytek runął, I stary Zakon przestał obowiązywać. Natomiast Jezus nie zmienił Praw Starego Zakonu. Dekalog Obowiązuje I inne Prawa, tak jakby w formie wypełnionej przez Jezusa. Gdyby było tak jak Ty mówisz, to Katolicyzm nie posługiwałby się nadal Starym Testamentem.

      Co do negacji Boga w Trójcy Jedynej, Nie Neguję Trójcy Świętej, zgodnie z Credo. Tylko Musisz zrozumieć, że Przez Oddawanie Czci Jezusowi Chrystusowi, czci się Boga Ojca. Natomiast według logiki trój jedynej to czcząc Boga Ojca, to automatycznie czci się Jezusa. I przez to nie trzeba oddawać czci Jezusowi. Kto nie wchodzi przez bramę, jest złodziejem? nie kojarzysz takiej informacji zawartej w Piśmie Świętym? a kto jest bramą Jezus Chrystus

     • Rzymski Katolik mówi:

      Ależ ja to wszystko rozumiem i o tym właśnie piszę.
      To co akcentuję, ma swój odpowiednik w Liście do Hebrajczyków m.in. Rozdział 8.
      Wskaż mi passus, w którym podaję, że Stary Testament podobnie jak i Nowy Testament nie jest obowiązującą Księgą Świętego Kościoła.

    • marcindePolonia mówi:

     Księga Ezechiela jest niezrównanym
     skarbem i narzędziem nawrócenia, zapro­
     jektowanym przez Pana i danym naszej
     dyspensacji. Postrzegam ją jako podstawę
     mojego świadectwa o Jezusie Chrystusie, o
     proroczym powołaniu Józefa Smitha oraz o
     Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach
     Ostatnich jako „[królestwie] Pana ponownie
     przywróconym ludziom na ziemi” 4. Jestem
     szczęśliwy, że mogę dodać moje świadectwo
     do świadectwa Jezusa Chrystusa, że „jak Pan
     wasz i Bóg żyje, prawdą to jest” (Kor. 17:6).
     Oby trwające całe życie studiowanie Księgi
     Ezechiela pogłębiło wasze nawrócenie i
     poprowadziło was prosto w stronę życia
     wiecznego.

     • marcindePolonia mówi:

      „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!”

      Amen.

     • marcindePolonia mówi:

      TO JEST OSTRZEŻENIE! PRZESTAŃ SIĘ PODSZYWAĆ. BO JAK NIE ZWIĄŻE CIEBIE PRZEKLEŃSTWEM.

      od MarcindePolonia

   • marcindePolonia mówi:

    A I TOTALNE BZDURY!!!!!! ale z racji krnąbrności, zaślepienia, ślepoty ( na tyle dokonanych cudów), zawziętości żydostwa i działalności sanhedrynu zmienił swoją misj i rozszerzył ją na wszystkie narody włącznie z Żydami,
    PODWAŻASZ SŁOWA JANA CHRZCICIELA OTO BARANEK BOŻY KTÓRY GŁADZI GRZECHY ŚWIATA?
    – grzechy świata, nie tylko Zydów, a potem zmienia decyzje!!!!!

    • marcindePolonia mówi:

     masakra jacy idioci, nauczają takie bzdury o zmienieniu decyzji Jezusa i tym podobne. Zmień człowieku katechizm!

     • Rzymski Katolik mówi:

      Do marcindePolonia . Chłopie. Zanim coś napiszesz, to pomyśl. Weź najpierw do ręki Katechizm Katolicki kard. Gasparriego , przeczytaj książkę wybitnego jezuity śp Księdza Tadeusza Kiersztyna ” Ostatnia walka „, a potem się wypowiadaj. A poza tym dokładnie wczytaj się w to, co napisałem, bo nie załapałeś. Od początku – do końca. Podaj potem dokładnie chociaż fragment mojej wypowiedzi, gdzie jest Twoim zdaniem błąd !

     • marcindePolonia mówi:

      ok bardzo chętnie:)

      Moim zdaniem błędem teologicznym jest uznawanie Pana Jezusa Chrystusa za Żyda czy przypisywanie Mu w ogóle jakiejś narodowości.
      – a co z Król Żydowski?

      Pan Jezus Chrystus jako Syn Boży Jednorodzony ma dwie natury Boską i ludzką
      -Nie łatwiej powiedzieć że jest Synem Człowieczym?

      Żydowski jest jedynie udowodniony rodowód Jego przybranego Ojca Świętego Józefa?
      Od kiedy Józef to Ojciec Święty? Józef uważany był za papieża hahah
      A tak po za tym Ojcem Świętym jest Bóg!

      Od początku był pogardzany przez żydostwo, gdyż był uznawany jako Galilejczyk a nie Judejczyk
      -Od początku? Nawet kiedy miał 13 lat i Nauczał w Świątyni?

      Wprawdzie został obrzezany i przyszedł na ten świat z myślą nawracania i odkupienia Żydów, ale z racji krnąbrności, zaślepienia, ślepoty ( na tyle dokonanych cudów), zawziętości żydostwa i działalności sanhedrynu zmienił swoją misję i rozszerzył ją na wszystkie narody włącznie z Żydami

      – zanim, ogóle miał do czynienia z krnąbrnością żydostwa, Jan Chrzciel powiedział o Nim
      oto Baranek Boży który gładzi grzechy świata… grzechy świata, nie tylko żydostwa

      -To prawda, że został uznany INRI – no w sumie tak, bo szydzili z Króla.

      tę całą metamorfozę Pana Jezusa Chrystusa opisuje we wspaniałym arcydziele pt ” Ostatnia walka ” śp Ksiądz Kiersztyn, gorący orędownik Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski zgodnie z przesłaniem samego Pana Jezusa Chrystusa do Rozalii Celakówny. –

      – jesteś pewien że to jest przesłanie zgodne z przesłaniem Jezusa Chrystusa?

      mówisz i masz:)

 3. XYZ mówi:

  Ksieze Jacku, w poniedzialek bylam u spowiedzi (za granica). Weszlam do Kosciola a tam spowiadalo 4 ksiezy, ktorzy siedzieli na krzeslach i spowiadali ludzi twarza do twarzy. Pierwszy raz z taka forma spowiedzi sie spotkalam i musze powiedziec ze ksiadz byl niezadowolony ze uzywalam formalnych zwrotow jak w Katechizmie. Powiedzialam ze pierwszy raz jestem u spowiedzi w takiej formie. Ksiadz odpowiedzial ze ma to byc nieformalny sposob aby i spowiednik i spowiadajacy mieli wiekszy kontakt personalny. Udzielil mi rozgrzeszenia i podal mi reke na koniec. Powiedzialam ze w polskich kosciolach tu za granica taka forma spowiedzi nie jest stosowana tylko tradycyjna w konfesjonale. Ksiadz zapytal mnie czy to byly Kosciole Katolickie. Szczeka mi opadla. Modernistyczny ksiadz. Udzielil mi rozgrzeszenia ale mam uczucia mieszane co do takiej formy spowiedzi. Czy jest wazna?Co Ksiadz Jacek o tym mysli?

  • marcindePolonia mówi:

   Jak idziesz po mieście w Polsce i zobaczysz księdza jak chcesz możesz do Niego podejść i poprosić o Spowiedź i jak on się zgodzi to może Ciebie spowiadać nawet jak będziecie siedzieć na murku lub na ławce może Cie wyspowiadać.
   Przecież to było by absurdalne jakby ksiądz chodził np do chorych, lub starszych ludzi i musiałby nosić ze sobą konfesjonał, albo jakby poszedł na spacer z intencją nawracania ludzi.

   • XYZ mówi:

    nie popadaj w skrajnosc ze Ksiadz musi nosic ze soba konfesjonal……nie bylam na spacerze, w szpitalu itd. bylam w Kosciele…nie podoba mi sie taka spowiedz a na koniec …uscisk reki na pozegnanie zamiast blogoslawienstwa

 4. XYZ mówi:

  zapomnialam dodac ze i ksiadz spowiadajacy i ja siedzielismy na krzeslach na przeciwko siebie.Nic na kleczaco. Mialam wrazenie ze to byla rozmowa a nie spowiedz.

 5. Błażej mówi:

  Spada zainteresowanie twoim wybujałym ego klechutku?
  Wymyślony bozia nie chce pomóc?
  Biedny Jacuś……..
  Krótkie porcięta, ogolić jajka i do przedszkola, edukacja od początku nawiedzony smarku!

  • marcindePolonia mówi:

   Syn wymyślonej bozi, wykrzywi Ci mordę, jeżeli nie nawrócisz się i nie przestaniesz gardzić ludźmi ze względu na ich wiarę w Niego.

 6. Rzymski Katolik mówi:

  Płomienne wystąpienie Grzegorza Brauna – wielka apoteoza tradycyjnego nauczania religii katolickiej ( uważam, że Ksiądz Jacek też w pierwszej kolejności powinien być zapraszany na różne prelekcje organizowane przez Polaków, a zwłaszcza katolików celem wygłaszania mądrości ) :
  https://www.youtube.com/watch?v=ET3o-u_TrOg&feature=youtu.be

 7. marcindePolonia mówi:

  Nie uważam że Maria tak samo się uniżyła jak zrobiła to cudzołożnica. Od razu zauważyłem różnice ta cudzołożnica zrobiła to, w akcie desperacji i w błaganiu o przebaczenie, bo uwierzyła. Została poniżona sama przez siebie, błagając Jezusa o zmiłowanie.
  Zresztą okazanie takiego gestu Najświętszemu człowiekowi jaki stąpał po Ziemi kiedykolwiek, przez jawną grzesznice to musiałoby dopiero poniżające dla tej grzesznicy. Skoro miała świadomość tego jak żyła.
  Natomiast Maria z Betanii, okazała taki gest, uniżyła się ale bez poniżania samej siebie.
  Bo skoro żyła w Świętości to nic nie mogła sobie zarzucić i skoro Maria z Betanii akurat zrobiła taki gest względem Jezusa podejrzewam że ten olejek był najcenniejszą rzeczą w Jej Domu lub jedną z najcenniejszych.

  A z tym chełpieniem się to dobrze powiedziane, propsy.

  • XYZ mówi:

   Ksieze Jacku, prawda jest taka ze my Polacy, katolicy nie znamy Ewangelii. Prosze zobaczyc ile pytan i ile interpretacji, nawet tu, na ksiedza blogu w tych kilku wpisach. Dlaczego nie bylismy uczeni Ewangelii na lekcjach religii? Ludzie nawet gdyby chcieli i zaczynaja czytac NT to sie zniechecaja bo nie rozumieja przeslania. Ile czasu zajelo mi po raz pierwszy przeczytanie NT i zrozumienie o co chodzi. Czytanie i odnoszenie do wyjasnien pod tekstem. Obejrzalam film:
   https://www.youtube.com/watch?v=ZvS0gMhF9XI&list=PL6B2CC6E75A606198 – ten film nagrany przez protestanta- najpierw obejrzalam i zaintrygywala mnie przepowiednia Proroka Daniela., ktory przepowiedzial dokladny czas narodzenia sie Chrystusa, Jego smierci, Zmartwychwstania.
   Autor dokladnie wyjasnil to wszytko podajc proroctwa ze ST i wypelnienie sie ich w NT. PONADTO – przedstawil wykres 2300 lat- z datami. Tak mnie to zaintrygowalo ze wszystko zapisalam( z filmu) w specjalnym zeszycie o czym on mowil tj wszystkie proroctwa w ST Testamencie az do ich wypelnienia, narodzenie i smierc Jezusa, ukamieniowanie sw Szczepana, zniszczenie Jerozolimy…..az do czasow wspolczesnych. NIESAMOWITE PROROCTWO DANIELA. Przeanalizowalam dokladnie daty, wydarzenia, lata i sama potrafie zrobic taki wykres- nie bylo to latwe i wymagalo tygodni aby do tego zrozumienia dojsc. Mam wszystko wyliczone na wykresie- matematyka. Niesamowite i ciesze sie ze do tego doszlam na podstawie tego filmu.Ale to kosztowalo czasu, smozaparcia i checi poznania. Coraz bardziej wglebiam sie w NT i coraz bardziej mnie zadziwie bo ciagle odkrywam cos co czytalam w przeszlosciu i przeszlam obok tego np. Rozmowa Jezusa z Nikodemem faryzeuszem, ktory „pomaga Józefowi zdjąć Go z krzyża, namaścić naprawdę drogimi olejami – kupił aż 100 funtów olejków, m.in. z mirry i aloesu (było to około 30 kg), owinąć także w niezwykle kosztowne płótna i pochować ciało Jezusa.”” Wg. Jana – Nikodem nawrocil sie i zostal ochrzczony.

   Jozef z Arymatei tez byl faryzeuszem :””Po śmierci Jezusa udał się do Poncjusza Piłata i poprosił o ciało Jezusa[4]. Piłat, upewniony przez centuriona o śmierci skazańca, spełnił prośbę Józefa. Ten zaś niezwłocznie zakupił płótno[5] i udał się na Golgotę, aby zdjąć ciało z krzyża. Tam, razem z Nikodemem, owinęli ciało Jezusa wraz w wonnościami (mirrą i aloesem) w płótno[6] i złożyli je w grobie wykutym w skale.””

   Jozef z Arymatei, faryzeusz, ” według Nowego Testamentu człowiek, który ofiarował grób przygotowany dla siebie, na pochówek ukrzyżowanego Jezusa oraz zakupil drogie plotna aby owinac cialo Jezusa.

   Dwaj faryzeusze pomogli w pochowku Jezusa. Jozef z Arymatei,faryzeusz, podarowal swoj wlasny grob na pochowek Jezusa oraz niezwykle drogie plotna na owiniecie ciala Jezusa a Nikodem, tez faryzeusz, kupił aż 100 funtów olejków, m.in. z mirry i aloesu (było to około 30 kg), bardzo drogich aby namascic cialo Jezusa.

   Aby zrozumiec dokladnie NT trzeba poszukac informacji o osobach wspomnianych w Ewangeliach a wtedy bedzie latwiej.

 8. marcindePolonia mówi:

  „My wierzymy w Boga
  i w to, co nam zostało zesłane,
  i w to, co zostało zesłane
  Abrahamowi, Isma`ilowi i Izaakowi,
  Jakubowi i pokoleniom;
  i w to, co zostało dane prorokom
  od ich Pana.
  My nie robimy żadnej różnicy między nimi
  i poddajemy się Jemu całkowicie.”

  • marcindePolonia mówi:

   Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!
   Amen.

 9. marcindePolonia mówi:

  W ten sposób My uczyniliśmy was
  narodem znajdującym się pośrodku,
  abyście byli świadkami dla ludzi
  i aby’ Posłaniec był świadkiem dla was.
  My ustanowiliśmy kierunek,
  którego ty się trzymałeś
  tylko po to, abyśmy mogli wiedzieć,
  kto postępuje za Posłańcem,
  a kto odwraca się na piętach.
  I to jest dla wszystkich wielka próba,
  lecz nie dla tych, których poprowadził Bóg
  drogą prostą.

  • marcindePolonia mówi:

   Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!
   Amen.

 10. Beata mówi:

  Ja może powiem trochę „inaczej” o namaszczeniu Chrystusa przez Marię, bo… z punktu widzenia kobiety. Jak przyznacie sami, jest to jednak rzadki punkt widzenia na kartach Ewangelii i w nauczaniu Kościoła:)

  Jak wspomniał już ks. Jacek, rodzina Łazarza była bardzo bliska Jezusowi, to byli ludzie, których, po ludzku mówiąc, Chrystus kochał z wzajemnością. Ale to nie była tylko „zacna” rodzina. Oni byli również uczniami Jezusa. „Nauczyciel tu jest” powiedziała Marta do Marii, gdy Chrystus przyszedł do nich, aby wskrzesić Łazarza. Marta w rozmowie z Chrystusem złożyła pełne wyznanie wiary, takie samo, jak Piotr: „Tak Panie, ja uwierzyłam, że Ty jesteś Chrystus, Syn Boży, który miał przyjść na świat”. Podejrzewam, że siostra Marty, Maria wierzyła jeszcze bardziej niż ona i że jeszcze bardziej kochała (bez żadnych teorii spiskowych i podtekstów). Kochała miłością, która jest zarówno „agape”,- miłością czystą, bezinteresowną, ale tez miłością „fileo”, zabarwioną uczuciami jakie żywi kobieta do mężczyzny. Dla mnie, jako kobiety jest to niemal oczywiste.Myślę, że wiele ówczesnych kobiet tak właśnie kochało Chrystusa i podejrzewam, że dzieje się tak do dziś – kobiecie jest łatwiej być oblubienicą Chrystusa i kochać „z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił”.
  Chrystus był też, powiedzmy sobie, „nietuzinkowym” mężczyzną, innym, niż ci, których one znały. Te kobiety MUSIAŁY wyczuwać, że są dla Niego ludźmi tej samej kategorii, co mężczyźni. Myślę, że czuły się niejako podniesione w swoim człowieczeństwie i wreszcie rozumiane, On przecież bezpośrednio dotykał ich serc.
  Niektóre z nich były też naprawdę uduchowione. może czasami lepiej i głębiej rozumiały naukę Chrystusa niż pozostali uczniowie. Dlatego też taki gest namaszczenia przez Marię, to przypadnięcie jej do nóg Jezusa, wytarcie ich włosami, wcale nie dziwi, bo to był wyraz jej nabożnego szacunku połączonego z jakąś chęcią oddania wszystkiego, co się ma.
  Poza tym Maria, jako jedyna, najlepiej chyba rozumiała ideę zbliżającej się śmierci Mesjasza; bo przygotowała przecież ten drogi olejek na pogrzeb, a potem „coś” jej kazało jeszcze „przyspieszyć” to namaszczenie. A zobaczmy, że chociaż Chrystus kilkakrotnie obwieszczał swoją śmierć, te słowa były przed uczniami zakryte.

  A na koniec, jako ciekawostkę dodam, że w księdze Daniela jest taki fragment o czasach końca, kiedy mówi on o królu tego świata (szatanie), że „zrobi, co będzie chciał, będzie się wynosił i wywyższał ponad wszelkie bostwo; i przeciwko Bogu bogów dziwne rzeczy będzie wygadywał, (,,,) Ani o bogów swoich ojców nie będzie się troszczył, nie będzie się troszczył o ULUBIEŃCA KOBIET ani o żadnego boga, bo wyniesie się ponad wszystkich” (ks. Daniela 11:36-37), Czy to nie pasuje do mojej teorii:)?

  • XYZ mówi:

   Ksieze Jacku prosze sie odniesc do wypowiedzi Beaty. …..”nie będzie się troszczył o ULUBIEŃCA KOBIET”-jak Ksiadz to zinterpretuje? Kim jest ‚ulubieniec kobiet”?

  • marcindePolonia mówi:

   Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ