PODPISZCIE PROSZĘ PETYCJĘ do MSZ „ws. znieważenia polskich symboli narodowych i dyskryminacji Jacka Międlara przez brytyjskie służby celne!”

Z inicjatywy byłego Oddziału Polski Niepodległej we Wrocławiu, powstała petycja (KLIK) w sprawie mojego zatrzymania na lotnisku w Londynie, znieważania symboli narodowych oraz dyskryminacji przez służby celne. Sprawa nie dotyczy tak naprawdę mnie, ale wszystkich Polaków.

Wielka Brytania wciąż jest w Unii Europejskiej i nadal obowiązaną ją ustalenia o swobodnym przemieszczaniu i pobycie obywateli krajów członkowskich – wjazd na dowód a nie na wizę! Poza ustaleniem zagadnień wizowych należy również wyjaśnić, na jakiej podstawie służby brytyjskie przepytują obywatela polskiego na obecność poglądów ksenofobicznych – napisano w petycji.

Podręczniki szkolne - sprawdź na Ceneo

W petycji zostało przedstawione konkretne ultimatum.

Domagamy się od strony brytyjskiej oficjalnych przeprosin za przypisanie naszym barwom narodowym charakteru faszystowskiego. W przeciwnym wypadku wezwiemy Polaków do bojkotu brytyjskich towarów i do stanowczego wyrażania protestów przeciwko rasistowskiemu i dyskryminacyjnemu zachowaniu służb Jej Królewskiej Mości.

I dodano: Żądamy respektowania praw i godności Polaków udających się do Wielkiej Brytanii! – napisano w petycji, która zostanie przekazana ministrowi spraw zagranicznych Witoldowi Waszczykowskiemu.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O PODPISANIE PETYCJI, KTÓRA JEST DOSTĘPNA TUTAJ (KLIK)

39 komentarzy do “PODPISZCIE PROSZĘ PETYCJĘ do MSZ „ws. znieważenia polskich symboli narodowych i dyskryminacji Jacka Międlara przez brytyjskie służby celne!”

 1. do takich sytuacji nie można więcej dopuścić i wszystko to co jest antypolskie musi być przyprowadzone do normalności nie ma miejsca na tolerancję głupoty i nie loialności wobec naszych symboli narodowych.

 2. To jest skandal, żeby tak szlachetni Polacy, jak ojciec Jacek Międlar byli szykanowani przez lewacrwo międzynarodowe.Proszē pana Ministra o interwencję w tej sprawie

 3. Podpisałem Petycję. Wysłałem również info do TVP z prośbą o nagłośnienie sprawy.

  Temat: Skandaliczna deportacja Ks. Jacka Międlara z Lotniska w Londynie!
  „Prosimy Telewizję Polską o nagłośnienie sprawy. Dziękujemy PrawySektorNacjonaliściPL
  Adresat: Pan Jonathan Knott Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.
  My, niżej podpisani, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec sposobu , w jaki służby graniczne Wielkiej Brytanii , potraktowały Ks. Jacka Międlara w dniu 25 lutego 2017 na lotnisku w Londynie. Ks. Jacek Międlar obywatel RP nie został wpuszczony na terytorium Wielkiej Brytanii , był przesłuchiwany po czym został deportowany do Polski. Ks. Jacek Międlar to powszechnie szanowana postać kultury i mediów. Bez względu na sympatie polityczne czy światopoglądowe cieszy się on opinią otwartego na dialog erudyty dbającego o wysoką kulturę dyskusji i szanującego odmienność poglądów. Ks. Jacek Międlar jest dla nas wzorem walki o prawdę , tolerancję, walki z rasizmem , dyskryminacją, walki z mową nienawiści i ksenofobią. Jego działalność społeczna i dziennikarska jest przepełniona humanizmem, troską o drugiego człowieka i dialog międzykulturowy. Wobec powyższego jesteśmy zbulwersowani postawą służb granicznych Wielkiej Brytanii i pragniemy wyrazić swoje głębokie oburzenie! Apelujemy do Pana Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce o natychmiastową interwencję oraz podjęcie niezbędnych kroków celem wyjaśnienia tego haniebnego incydentu. Niżej podpisani:”
  http://petitiongo.org/pl/petition/list-protestacyjny-w-sprawie-uniemozliwienia-ks-ja

 4. “PODPISUJĘ PETYCJĘ do MSZ „ws. znieważenia polskich symboli narodowych i dyskryminacji Jacka Międlara przez brytyjskie służby celne!””

 5. DLACZEGO POLSKIE WŁADZE MILCZĄ W TEJ SPRAWIE ?! Gdzie one są ?! Dlaczego polskie media milczą , kiedy na terytorium Anglii obce służby zabraniają wjazdu polskiemu obywatelowi ?! PRZECIEŻ TO JEST SKANDAL MIĘDZYNARODOWY, KTÓRY OŚMIESZA ” IMPERIUM ” BRYTYJSKIE ?! Do kogo należą te rzekomo polskie media ?! OCZYWIŚCIE , ŻE PODPISZĘ PETYCJĘ !To wstyd dla kraju, że trzeba tworzyć aż petycję, bo wladze nie reagują na elementarną obronę wolności polskiego obywatela !!! Krzysztof Kornatowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *