Czy prezydent Andrzej Duda wezwał władze Izraela do walki z antypolonizmem?

Czy kiedykolwiek przedstawiciel polskiej władzy, na izraelskiej ziemi wypowie podobne słowa: Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale także i wśród zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na nienawiść, zgody na antypolonizm? Daj Boże! Jeśli chcemy dobrych relacji polsko-żydowskich powyższe warunki muszą zostać spełnione. Potrzeba walki z nienawiścią w każdej postaci, nie tylko tej antysemickiej. Izraelici, wyciągamy rękę pojednania i mamy nadzieję, że jej nie odrzucicie!

To już kolejna pielgrzymka przedstawicieli najwyższych władz w Polsce do Ziemi Świętej. Prezydent RP Andrzej Duda, wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, 16 stycznia rozpoczął kilkudniową wizytę w Izraelu i Palestynie. W czasie wizyty miało miejsce spotkanie prezydenta RP z prezydentem Izraela Reuvenem Rivlinem, na którym padły w istocie ważne słowa.

– Więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię. To jest relacja opleciona wzajemnymi związkami kulturowymi i często też rodzinnymi. To wielka wartość, która bezsprzecznie łączy nasze narody – podczas konferencji prasowej z prezydentem Izraela powiedział Duda.

Historia dwóch narodów

W celu budowania dobrych relacji polsko-żydowskich, potrzeba obiektywnego spojrzenia na łączącą nas historię. Obok jej blasków, znajduje się wiele ciemnych stron, które skrzętnie są przemilczane, a o których w Izraelu należało wspomnieć i mieć nadzieję, że przedstawiciele społeczności izraelskiej odniosą się do nich i za nie przeproszą Polaków. To by był milowy krok na drodze budowania porozumienia, które przecież leży nam na sercu.

Zatargi pomiędzy narodem polskim a żydowskim narastały na przełomie wieków. Wzajemne stosunki Polaków i Żydów to wielowiekowy proces współżycia dwóch odmiennych kultur. Zgrzyty mają swoje źródło, już u początku naszej państwowości, kiedy to w XI wieku jeden z pierwszych żydów na ziemiach polskich, zamiast angażować się w budowanie młodego kraju, który był dla Żydów swoistym Eldorado, rabin Ibrahim ibn Jakub trudził się sprzedażą słowiańskich niewolników. Jeden z anonimowych utworów politycznych z początków XVII w. tak opisuje dwa współżyjące ze sobą narody: „Niebo dla szlachty, raj dla Żydów, czyściec mieszczan, piekło chłopów”. Niestety mimo doskonałych warunków, przez wieki Żydzi niechętnie asymilowali się z polskim narodem. W czasach rozbiorów, często byli urzędnikami zaborców oraz tworzyli własny kapitał, dążąc do przewagi w handlu i przemyśle, a po Powstaniu Styczniowym (1863) wykupywali za bezcen majątki szlacheckie skonfiskowane przez władze carskie. Istotne jest tutaj słowo komentarza Bolesława Prusa: „(…) Stosunek niektórych grup żydowskich do Polaków jest nie tylko niegodziwy, ale wprost – nieprzyzwoity (…) „litwacy” odgrywają rolę rusyfikatorów u nas, nawet obrażają nas, a Żydzi poznańscy wręcz głoszą, że zawsze walczyli przeciw Polakom w interesie Niemiec. (…) Ileż to razy wobec Polaków i Rosjan socjaliści żydowscy czy nacjonaliści wykrzykiwali, że Polska jest trupem gnijącym, a Polacy rasą znikczemniałą”. W XX wieku, starozakonnicy kolaborowali z komunistami i sowietami, których celem było wyniszczenie państw narodowych, a ostatecznie cywilizacji łacińskiej, a których w 1939 z euforią Żydzi witali na polskiej ziemi. Ci Żydzi, którzy nie partycypowali w ideologii marksistowskiej, zbywali ten problem milczeniem. Jedynie nieliczna garstka stawała w obronie zamieszkiwanej Ojczyzny. Sprzeciw społeczeństwa polskiego wobec wrogości i braku żydowskiej chęci by asymilować się z Polską wciąż narastały i mimo okazywanej sympatii ta ropiejąca rana wciąż pozostaje nie wyleczona na umęczonym walecznością z antysemityzmem ciele państwa polskiego.

Walka z nienawiścią

– Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale także i wśród zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na nienawiść, zgody na antysemityzm. Nigdy nie może być przejścia obojętnie wobec tych wszystkich ideologii, które prowadzą do takiej nienawiści – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

Wspólna historia Polaków i Żydów nie jest tak kolorowa jak próbował to przedstawić Prezydent RP. Jest naznaczona bolesnymi ranami, jakie Polacy odnieśli ze strony społeczności żydowskiej. W związku z powyższymi faktami, dziwią słowa – powtarzane niemal jak mantrę – padające z ust władz Rzeczpospolitej, dotyczące walki z antysemityzmem, który – co nie ulega wątpliwości – zasługuje na potępienie.

Permanentne przepraszanie za coś, co nie jest naczelną wadą Polaków, w pewien sposób stawia nas w miejscu agresora, którym przecież nigdy nie byliśmy oraz prowadzi do umacniania Żydów w przekonaniu o ich niewinności i bezkarności. Poza tym, postawione przez prezydenta RP akcenty, sprzyjają utrwalaniu mitu Polaka-antysemity, zapominając o tym, że to Polacy, mimo grożącej kary śmierci z rąk hitlerowców, z odwagą ukrywali rodziny żydowskie. Czy takie wypowiedzi przypadłyby do gusty chociażby rodzinie Ulmów, która zaświadczyła że z biologicznym antysemityzmem Polacy nie mają nic wspólnego? Prezydent Andrzej Duda, słusznie wypowiedział wojnę ideologiom nienawiści. Tylko zabrakło jednego magicznego słowa, że obok godnego potępienia antysemityzmu biologicznego, Polacy wypowiadają wojnę wszelkiego rodzaju antypolonizmowi, którego doświadczamy ze wszech stron, również ze strony narodu żydowskiego w postaci zaangażowania w burzenie chrześcijańskiego porządku w Polsce, promocji moralnej degrengolady, wywoływania zawieruch poprzez finansowanie antydemokratycznych aparatów, opluwania narodowych organizacji, bezprawnych prób odbierania majątku czy imputowania Polakom partycypacji w budowaniu obozów śmierci. A to wszystko z inspiracji przesączonego nienawiścią do chrześcijan żydowskiego Talmudu.

Pojednanie

Mimo iż przez wieki doświadczaliśmy wielu krzywd ze strony społeczności żydowskiej, Polacy nie przykładali i nie przykładają ręki do mordowania żydów czy niszczenia ich kultury. Co więcej, prezydent Andrzej Duda, zanim wyjechał do Izraela, wyraził radość z odradzającej się kultury żydowskiej w Polsce. Podobnego stanowiska należy wymagać od prezydenta Izraela, który obecnie nic nie robi, by wypowiedzieć wojnę skrzętnie zaprogramowanym, nieustającym od wieków aktom polonofobicznym, chociażby w postaci zakłamanych publikacji, żydowskiego pisarza L. Urisa: Przez siedemset lat Żydzi w Polsce byli poddawani prześladowaniom najróżniejszego rodzaju, począwszy od maltretowania po masowe mordy („Exodus”). Spoglądając na kroki Andrzeja Dudy w celu budowania porozumienia polsko-żydowskiego możemy być pewni, że analogiczne, antysemickie publikacje, oficjalnie zostałyby potępione przez prezydenta RP. Dlaczego zatem prezydent Reuven Rivlin nie walczy z jawną polonofobią? Czyżby zależało mu, by relacje polsko-żydowskie miały charakter służalczy, a nie partnerski? Czy nie zastanawia milczenie izraelskich władz?

My, Polacy, nie wiedzieć czemu bez przerwy uderzamy się w pierś. Ale czy kiedykolwiek zobaczymy bijących się w pierś Izraelitów? Czy usłyszymy rzeczywiście zatroskanego o dobre relacje polsko-żydowskie prezydenta Rivlina? Mamy nadzieję, że tak! Czy kiedykolwiek przedstawiciel polskiej władzy, na izraelskiej ziemi wypowie podobne słowa: Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale także i wśród zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na nienawiść, zgody na antypolonizm? Daj Boże! Jeśli chcemy dobrych relacji polsko-żydowskich powyższe warunki muszą zostać spełnione. Potrzeba walki z nienawiścią w każdej postaci, nie tylko tej antysemickiej. Izraelici, wyciągamy rękę pojednania i mamy nadzieję, że jej nie odrzucicie!

Tekst ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta.

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

14 odpowiedzi na „Czy prezydent Andrzej Duda wezwał władze Izraela do walki z antypolonizmem?

 1. Patriota mówi:

  Cały ten aborcyjnie-lewacki PiS już dobitnie dowiódł, że absolutnie niczym się nie różni od morderców dzieci poczętych z PO/,N i stąd pozostaje mu już tylko zwodzić elektorat Prawicowy, grając na czas, co by ochrona życia nigdy pod ich załganymi do szpiku kości rządami nie miała szansy zaistnieć —> https://www.youtube.com/watch?v=CVh-b1TAEKU – dlatego niniejszym apeluję do wszystkich Ludzi Dobrej Woli w Polsce, aby demaskowali z całą mocą tę BEZCZELNĄ HIPOKRYZJĘ DO NIEBA ŚMIERDZĄCĄ Kłamczyńskiego i całej jego partyjniackiej sitwy, nazywając tych proaborcyjnych KryptoKomuchów po imieniu.

  • antares mówi:

   pisał by pan otwartym tekstem to przynajmniej można byłoby zrozumieć o co panu chodzi. Autor – pan Jacek Międlar porusza kwestię dziwacznego i szkodzącego Polsce i Polakom zachowania się Prezydenta Dudy w antypolskim Izraelu. Pan zaś słusznie zauważając, że PiS jest partią skrajnie lewicową wjeżdża tu z tematem ochrony życia poczętego. Trzymajmy się sedna. ja który urodziłem się w sześcioizbowym domu mojego dziadka dowiedziałem się od rodzicielki że mieszkali w sześć osób w jednej izbie a pozostałe pięć zajmowało pięć rodzin żydowskich. Ulica na której się urodziłem była zamieszkała przez większość żydowską do tego stopnia, że w 1942 nas wysiedlono a ulicę przekształcono w getto. Wspomnienia matki ze wspólnych zabaw nauczyły ciepłego stosunku do Żydów których nie widziałem na oczy. W latach 70 moim najlepszym przyjacielem od żartów i kieliszka był Józek ze Złotowa. Żyd. Lekarz. W latach III RP przy dostępie do wiadomości stopniowo narastała niechęć do Żydów. Niechęć uzasadniona. O ile można machnąć ręką na Anglika w Anglii który źle się odnosi do pracującego tam Polaka kładąc tę niechęć na karb ciemnoty czy prostactwa przeciętnego chłopaka – to ataki ze strony żydowskiej na Polskę i Polaków są inspirowane przez elitę społeczeństwa żydowskiego. To świństwo nad świństwami. pan prezydent Duda kornhauser tak się udał polakom jak Franciszek Kościołowi katolickiemu. Apage satanas!

   • Pola mówi:

    Calkowicie przychylam sie do panskiego wywodu.Antares mowi -juz od dosc dawna zastanawialam sie
    za kim on stoi i kogo reprezetuje. „NASZ” Prezydent .Gdzie czlowiek nie spojrzy tam zydzi w rzadzie,w
    kazdej galezi i resorcie gdzie sa pieniadze.Zniszczyli nasz kraj przemysl ,gospodarke wsprzedali wszystko co
    przynosilo zysk ,Przejmowane byly wszystkie zaklady .Zmienili prawo by nikt ich nie mogl osadzic.Czy w naszym kraju nie ma POLAKOW MADRYCH LUDZI.Co ta zydowczyzna robi w naszym rzadzie TARGOWICA
    A teraz niszcza nasze dzieci szczepionkami GMO i innymi chemicznymi gw.Gdzie coraz wiecej dzieci rodzi sie
    chorych ze zmiana genow ,KTO POZWOLIL NA TEN MORD BEZKRWAWY nie jest POLAKIEM

 2. jerzy kozłowski mówi:

  Nie daj Bóg nam takich ,,patriota mówi ” – powinno być – idiota mówi a właściwie idiota pisze.
  Przysłowie ludowe mówi ; szczyj mu w buzię a On Ci powie że deszcz pada. Dostawał po srace przez tyle lat , a dalej za oszustami z PO., Przygnębiające. Przepraszam za wulgaryzmy ale debilstwa nie znoszę.

 3. Myślę więc jestem mówi:

  Żywy Płomieniu Miłości Niepokalanego Serca Maryi oślepiaj szatana.
  Tutaj wystarczy tylko tekst tej piosenki:
  https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw
  OBCIĄŻENIA POKOLENIOWE

  W Imię Jezusa, Przez Jego Najdroższą Krew przelaną za całą ludzkość, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych Archaniołów, a szczególnie św. Michała Archanioła, zrywam i kruszę pęta niegodziwości popełnione przeciwko Bogu przez moich przodków, zdejmuję i niweczę wszelkie zło, które mnie dotyka za przyczyną wszelkich związków, jakie zawarli moi przodkowie i zmarli krewni z: czarownikami, bałwochwalcami, oszustami, ludźmi niemoralnymi, zabójcami, nikczemnikami, niewierzącymi, astrologami, wróżbitami, duchami nieczystymi. Mocą imienia Jezusa Chrystusa i przez Jego Najdroższą Krew zrywam i przerywam, zdejmuję i gładzę skutki skażenia okultyzmem, które docierają do mnie od przeszłych pokoleń. Zdejmuję i niweczę w Święte Imię Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, Boga Żywego.

  W Imię Jezusa, Przez Jego Najdroższą Krew, która zwyciężyła piekło, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i wszystkich Świętych Archaniołów, a szczególnie św. Michała Archanioła, wszystkich Świętych Aniołów i wszystkich Świętych, a szczególnie św. Franciszka, św. Ojca Pio, św. Gemmy Galgani, św. Antoniego z Padwy, św. Jana Pawła II, św. Judy Tadeusza, św. Pawła Apostoła, św. Pawła od Krzyża, zdejmuję i rozwiązuję, zrywam i niweczę wszelkie następstwa obciążeń pokoleniowych będące wynikiem złorzeczenia, klątwy, rzucenia czaru, uroku, założenia wiązania, użycia filtra magicznego, przeprowadzenia rytuału wudu, makumba, a także magii i wszelkiego rodzaju okultyzmu, których jestem ofiarą. Zrywam je i gładzę w Imię Jezusa Chrystusa i przywiązuję je do Krzyża Jezusowego.

 4. H mówi:

  POJEDNANIE Z ŻYDAMI JEST NIEMOŻLIWE, BO TO NIE JEST W ICH NATURZE.
  Żydzi wzorują się na Talmudzie, zbrodniczej ideologii.

  Jedynym wyjściem jest zdrowy i daleki dystans od żydów bez przyzwalania na ingerencje w nasze Polskie sprawy.
  Niech zajmują się swoimi!

 5. MaciejW. mówi:

  Szanowny Księże Jacku, jako formę kontaktu znalazłem możliwość pozostawienia komentarza pod artykułem.
  Mam pytanie odnośnie możliwości zorganizowanie spotkania z księdza udziałem ? Czy to jest możliwe ?

  Pozostawiam adres mail jako kontaktowy.

 6. Maciej mówi:

  Prawda czasu/prawda ekranu.
  Tymczasem nawet tak silne państwa jak Niemcy czy Szwajcaria, zmuszone zostały do uznania roszczeń żydowskich. Duda pojechał do Izraela chyba nie po to by mówić o prawdzie, ale by grać na zwłokę nim zostaniemy zmuszeni (w ten czy inny sposób) do ich uznania.

 7. Jacek mówi:

  Z proj. książki:
  Walka Światłości z Ciemnością na Końcu Czasów
  Nieśmiertelność Duszy i Ciała
  Przesłanie Ojca Niebieskiego

  Żydzi i Polacy ! Oj smutne !

  Tu podkreślę, że Żydzi i Polacy to ta sama krew – prawie wszystkich Was trzeba było wyciągać i wciąż się wyciąga z sideł Ciemności, którą stworzyliście tysiące lat temu !

  Żydzi – dawni Atlantydzi. Od 17 do 12 tys lat temu wprowadzili na Świat Ciemność w postaci wojen, podbojów i zamieniania pokonanych w totalnych niewolników [ostatecznie 12 tys lat temu doprowadzili cały Świat do samozagłady]. Co wyprawiali poza podbojem. A więc; wszczepiali podbitym implanty w ciała tak aby ci nie mogli się sprzeciwić lecz posłusznie wykonywali każdy rozkaz – nawet najcięższą i najbardziej niebezpieczną robotę – i to działało – Niewolnicy byli w 100% posłuszni = totalnie zniewoleni. I najgorsze – zniewolili technologicznie też Astral – i uniemożliwili tym sposobem Niewolnikom Zbawienie = Zjednoczenie z Bogiem. Niewolnik wykończony nadludzkim wysiłkiem szybko umierał i znów odradzał się jako Niewolnik wszechwładnych Atlantów. Dziś liczni świadomi tego bezlitośni Żydzi [elity] chcieliby powtórki z rozrywki – ale się im nie uda.

  Wtedy na Ziemi istniały potworne technologie – potężniejsze od naszych. Latano już w Kosmos. Sterowano lotem ciał niebieskich. Zbudowano sztucznego satelitę. Sieć kryształów i piramid wspomagała energetycznie Ziemię. Firmament wodny w stratosferze chronił Ludzi przed promieniowaniem kosmicznym. Dzięki temu długie było życie Ludzi – kilkaset do tysiąca lat. Bronie też były potworne – nie tylko bomby atomowe. Przez kilkadziesiąt tysięcy lat był POKÓJ – ale odkąd Atlantydzi wprowadzili niewolnictwo, a okultyzm stał się czymś powszednim zaczęła się totalna wojna. Zniszczono wszystko ostatecznie zniszczono też firmament – efektem był wielki potop.

  My opozycja – musieliśmy wtedy uciekać na skraj Świata z dala od Atlantydy lub czekał nas los taki jaki zgotowano niewolnikom lub eksterminacja !!? Czy i dziś nie dąży się do totalnego niewolnictwa i do eksterminacji niewygodnych !???

  Do dobrych Żydów i dobrych Polaków zastrzeżeń nie mam !
  Ale tych co dzierżą władzę ostrzegam !!!

  Po tym wszystkim jeśli myślicie, że przyjdzie Mesjasz i Was pogłaszcze po główce to się mylicie.

  Wrzucę kilka tekstów i linków, które Was zawstydzą !? …………………….
  ………………………….
  Premier Izraela – wykupujemy Polskę
  https://www.youtube.com/watch?v=mGw8mKIZaKg
  ……………………………………….
  Laureat pokojowej nagrody Nobla, były premier Izraela Menachem Begin:

  „Nasza rasa (mówiąc o Żydach) jest Rasą Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – Menachem Begin

  Poniżej oryginalny tekst w języku angielskim.

  „Our race is the Master Race. We are divine gods on this planet. We are as different from the inferior races as they are from insects. In fact, compared to our race, other races are beasts and animals, cattle at best. Other races are considered as human excrement. Our destiny is to rule over the inferior races. Our earthly kingdom will be ruled by our leader with a rod of iron. The masses will lick our feet and serve us as our slaves.” Carter, Jimmy. Keeping Faith. Memoirs of a President. New York: Bantam, 1982. (Pamiętniki Prezydenta Cartera)
  ……………………. Itd.

  http://chomikuj.pl/mjacek2013/Dokumenty [tu są aktualne materiały, trzeba się zalogować aby pobrać za darmo], http://www.przeslanie.com , http://jacek2016.blog.pl – mój blog, https://plus.google.com/u/0/108181152670139080095 – Google+

  • Zofia mówi:

   Warto przemyśleć:
   Powstań, o Panie, wystąp przeciw niemu i powal go, swoim mieczem wyzwól
   moje życie od grzesznika,
   a Twoją ręką, Panie – od ludzi: od ludzi, którym obecne życie przypada w
   udziale i których brzuch napełniasz Twymi dostatkami; których synowie je-
   dzą do sytości, a resztę zostawiają swoim małym dzieciom.
   Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się
   Twoim widokiem.
   Język oryginalny:
   Ilasa viviala pereta! Salamanu balata, das
   acaro odazodi busada, od belioraxa balita: das inusi caosaji lusadanu emoda: das ome od
   taliobe: darilapa iehe ilasa Mada Zodilodarepe. Zodacare od Zodameranu. Odo cicale Qaa:
   zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Sankte!

   Księga Rodzaju

 8. Jacek mówi:

  Jacek Kaczmarski – Opowieść pewnego emigranta

  https://www.youtube.com/watch?v=KV4Rg2UFN0o

 9. Niech się tak stanie według Słowa Pańskiego! mówi:

  Matko, sen widziałem dziś w nocy! Wesół szedłem wśród
  innych mężów, zebrały się, lśniły gwiazdy na niebie. Wtem ru-
  nęły na mnie zastępy Anu i treść Anu mnie przygniotła, wojow-
  nik z gwiazd! Dźwignąłem go wzwyż i okazał mi się za ciężki,
  trząsłem nim i zrzucić z siebie nie mogłem. Wstała doń kraina
  Uruku, kraj wszystek naprzeciw niego się zebrał, lud Uruku
  ciżbą się cisnął. Stanęli wokół niego wszyscy mężowie, towa-
  rzysze moi stopy mu całowali. Ległem na nim ciałem jak na
  kobiecie, czołem się zaparłem, tamci wspomogli mnie: dźwig-
  nąłem go wreszcie i pod stopy twoje przyniosłem, matko, iżeś
  ty go zrównała ze mną.
  Ksiega Wyjścia 5,6-8

 10. ig mówi:

  Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just extremely excellent.

  I actually like what you’ve acquired here, really
  like what you are saying and the way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible.
  I can’t wait to read much more from you. This is actually a terrific
  website.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moi Drodzy! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo moją działalność publicystyczną i patriotyczną, będę niezmiernie wdzięczny.
Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję!

Jacek Międlar

PayPal:

PLN:

EUR, USD, GBP


Numery kont do wpłat bezpośrednich >> KUPUJĄC W TYM SKLEPIE WSPIERASZ MOJĄ DZIAŁALNOŚĆ